Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: Re: Re: Re: domácí kefír

- od: Terka     datum: 2008-02-19
Já mám ty informace od výživových poradců, ze zdravé výživy a rovněž i ze zahraničí. U mě byla alergie na kasein prokázaná taky, ale podle posledních vyšetřeních co jsem podstoupila to vypadá nejspíš, že jsem měla ve svém těle parazita, kterého jsem chytla na dovolené v Egyptě, v 50% případů se nedá prokázat, takže takovým testem je přeléčení těchto potvor, no a zabralo to. Nevím jestli to má souvislost, ale je dost možné, že jsem měla podrážděná střeva a ta alergie se mohla rozvinout, Každopádně, teď snesu i jogurt po ránu, z čehož jsem se dřív dostávala ještě dva další dny. "Existuje více než 25 různých mléčných proteinů. Nejdůležitějšími jsou kasein a syrovátková bílkovina (beta-laktoglobulin a alfa-laktalbumin). Všechny mléčné bílkoviny jsou obsaženy v konzumním mléce, podmáslí, kyselém mléce, jogurtu a kefíru, zatímco v tvarohu nebo sýru je obsažen takřka pouze kasein. Během výroby sýrů se kasein srazí, ale syrovátková bílkovina zůstane v syrovátce a je následně oddělena. Syrovátková bílkovina je specifická pro kravské mléko, to znamená, že nesnášenlivost vůči syrovátkové bílkovině je omezena na kravské mléko. V tomto případě existuje možnost přejít na ovčí, kozí nebo klisní mléko. Výskyt kaseinu není specificky omezen na zvířecí druh. Když tedy existuje nesnášenlivost vůči kaseinu, nebude dotyčný snášet kravské mléko ani mléko jiných živočišných druhů jako například ovcí, koz nebo klisen." Ale jak jsem psala před tím, někteří jedinci mohou tyto produkty bez problémů snášet.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: domácí kefír

Název: Re: domácí kefír

- od: Bára     datum: 2009-11-06
dobrý den, mám alerkgii na kasein, tedy mléčnou bílkovinu. Z mých zkušenností pro vás asi budou zapovězeny všechny mléčné výrobky i složky. Laktóza není ml. bílkovina, ale mléčný cukr. Alergie na laktózu se od alergie na ml. bílkovinu, tedy kasein, liší. Je potřeba nahradit vápník z mléka jiným, kupříkladu mákem, šproty, pomeranči a dalším. Stejně ale, aby jste pokryla spotřebu vápníku, doporučuji zařadit do denního režimu nějaký produkt farmacie. Přeji hodně houževnatosti.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: domácí kefír

Název: Re: domácí kefír

- od: Tibo Kefya     datum: 2009-11-17
Sem môžete posielat wase postrehy kefir.sk
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: domácí kefír

Název: Alergie na kravské mléko?

- od: Martina Bešeová     datum: 2008-01-03
Dobrý den, náhodou jsem narazila na tyto stránky a pročítám Vaše příběhy o životě s alergiemi. Zajímal by mě názor někoho s podobnými zkušenosti na náš příběh. Dcerka se mi narodila 14.12.2006 - o tři týdny dříve před předpokládaným termínem porodu. Vážila 3kg a měřila 51cm. Vše vypadalo úplně v pořádku, krásně přibírala - akorát nás trápilo bolení bříška, které se stupňovalo večer. Ve dvou měsících však začala kakat krev a přibírání na váze se výrazně zpomalilo. Pediatr nás poslal na vyšetření do nemocnice. Prošli jsme chirurgií, kde bylo vyloučenou zúžení konečníku a na pediatrii mi byla doporučena bezmléčná strava. Po ní se stav malé, jako mávnutím proutku, zase upravil. Na můj dotaz - jak krmit malou až povyroste (zda jí mohu dávat výrobky z kravského mléka) mi pediatrička v nemocnici odpověděla : "že to mám zkusit". To se mi zdálo drastické - testovat vlastní dítě, zda mu bude po mléce zle nebo ne. Nicméně jsem žádné výrobky z kravského mléka nepodávala, až před prvním rokem jsem postupně začala podávat výrobky z kozího mléka a ráno střídavě tvarohový sýr z kravského nebo kozího mléka. Krev ve stolici se nám neobjevila, ale žiju pořád v takovém neklidu, že "něco" není v pořádku. Malá krásně jí - většinou pravidelně po dvou hodinách a přitom má v roce pouze 7,5kg; žádný ekzém nemá. Na můj dotaz ohledně váhy mi pediatr odpověděl, že je v pořádku. Asi před týdnem začala mít průjem a vysoké horečky, byla nastydlá a dostala antibiotika. Před dvěma dny je dobrala, ale přes noc špatně spí - mám pocit jakoby jí bolelo bříško. Průjem už trochu ustal, ale ještě to není "ono". Vůbec jsem do dnešního dne nevěděla, že existují krevní testy na vyloučení či potvrzení alergie na kravské mléko. Neinformovali mě o nich ani v nemocnici, ani náš pediatr. Nevím, zda bych ho neměla požádat, aby nás na ně poslal. Zajímalo by mě, jak fungují - jedná se jen o odběr krve nebo jde o náročnějčí vyšetření? Mohl by mi někdo podat bližší informace? Mnohokrát děkuji za Vaše zkušenosti. Martina
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Alergie na kravské mléko?

Název: Re: Alergie na kravské mléko?

- od: bea     datum: 2008-01-03
ahoj, většina detí z alergie na kravské mléko před prvním rokem vyroste, střevo dozraje, a mléko ho přestane alergizovat. Pokud ti dítě mléo toleruje, byť kozí, je to možná váš případ. Ale rozhodně bych si ty testy nechala udělat, ale u alergologa a gastroenterologa ve větší např. fakultní nemocnici. Protože pokud měla alergii na mléko, ta se jí může s věkem měnit na respirační alergii, takže vám třeba doporučí antihistaminika. Prostě bych to nechala rozlouskvout odborníka. Al průjem po antibiotikách je docela běžný, ničí střevní mikroflóru, dávej laktobacily. Ale taky je malá možnost, že ta infekce nebo antibiotika alergii nase rozjely, prostě to s někým zkonzultuj. jde jen o odběr krve. ale okresní alergologové si většinou s potravní alergií neporadí.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie na kravské mléko?

Název: Re: Re: Alergie na kravské mléko?

- od: marcela     datum: 2008-01-06
Zdravím.Pozor u těch léků nejen antiboiotika jsou problém.I jiné mohou obsahovat mléčnou kyselinu nebo mléčný cukr nebo něco takového,
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Alergie na kravské mléko?

Název: Re: Re: Re: Alergie na kravské mléko?

- od: bea     datum: 2008-01-06
řekla bych, že kyselina mléčná alergikům nevadí, jen se po mléku jmenuje. Ovšem máš pravdu, že spousta léků obsahuje jako pojidlo laktózu, mléčný cukr a ten vadí lidem s nesnášenlivostí laktózy. Laktóza obvykle není v lécích ve formě sirupu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Alergie na kravské mléko?

Název: Re: Re: Re: Re: Alergie na kravské mléko?

- od: Denisa     datum: 2008-01-07
Ahoj,ano je to opravdu tak.Kyselina mléčná a laktát neboli mléčnan vápenatý nemají s mlékem nic společného,takže těch se alergici bát nemusí.A laktózu skutečně obsahuje většina léků jako pojivo.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Alergie na kravské mléko?

Název: Re: Alergie na kravské mléko?

- od: jitka     datum: 2008-02-03
Ahoj, já mám tříměsíčního chlapečka, který byl kojený pouze 7 týdnů. Následně s ohledem na mé zdravotní potíže a dlouhodobě se nezlepšující žloutenku převeden na umělou výživu z kravského mléka. Vzhledem k tomu, že jsem astmatička a jeho otec alergik, kluk zřejmě podědil samé lepší potíže a zahlenil se, dostal zápal plic, vrátilo se mu to i po antibiotikách. Skončilo to tak, že na dětské klinice mu potvrdili alergii na bílkovinu z kravského mléka a začal papat hypo-alergenní mlíčko. Je to hnus, kdybych mu to malinko nepřisladila, vůbec by to nejedl, smrdí to. Bohužel ale krevní testy potvrdily alergii. Takže minimálně do půl roku nesmí nic z mléka a pak mu zase budou dělat testy. Pokud chceš vědět, jestli je tvé dítě alergické, stačí nejprve krevní obraz, ve kterém jsou nějaké markery ukazující na možnou alergickou reakci v těle. Teprve když jsou vysoké, vyplatí se nechat udělat expoziční testy na kravské mléko. Takže vzhledem k tomu, že zpravidla to děti nechtějí pít, nemá smysl jančit, průjem vůbec nemusí být příznakem alergie. Zkus jí dát mrkvičku (kup hotový příkrm, je převařený)a kup Lacidofil (ten jí 1x denně syp do mléka) a po dvou týdnech uvidíš. Můj chlapeček průjem vůbec neměl, spíš zácpu, průjem dostal až po železu a po antibiotikách. Alergie se projevila tak, že byl tak zahleněný, až se dusil. Dodneška je na inhalačních kortikosteroidech. Přeji hodně štěstí.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie na kravské mléko?

Název: Re: Alergie na kravské mléko?

- od: Jitka     datum: 2008-02-04
dobrý den, chtěla bych se s vámi podělit o mou zkušenost. Dceři je skoro 10 měsíců. Má atopický ekzem a pokouším se zjistit, zda a na kterou potravinu má alergii.Nyní jsme ve fázi, kdy jsme nasadili hypoalerg.mléko-Nutrilon. Není pravda,že tyto mléka smrdí.Malá ho pije úplně stejně jako obyčejný Nutrilon. A co se týče testů, tak mi několik doktorů řeklo, že u takhle malých dětí se testy neprovádí, že se stejně nic nezjistí. Prý až tak ve dvou letech.Řekla mi to i paní primářka kož.ambulance v naší kraj.nemocnici.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie na kravské mléko?

Název: Re: Re: Alergie na kravské mléko?

- od: Denisa     datum: 2008-02-04
Tak to se divím,že je ještě primářka :-)))
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Alergie na kravské mléko?

Název: Re: Re: Alergie na kravské mléko?

- od: jiřina     datum: 2009-12-13
Moje vnučka ...8 měsíců byla v nemocnici s bolením bříška, nepřibírala, brali jí krev ale ne na alergii na KM. Tak ška dcera k jiné doktorce a ta jí testy udělala a lergie se potvrdila ještě na lepek. Kdyby se nechala odbýt, tak to doteď neví. Musíte to po doktorech přímo žádat, nenechat se odbýt.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Alergie na kravské mléko?

Název: Re: Alergie na kravské mléko?

- od: Pavla     datum: 2008-02-19
Dobrý den,také mám podezdření u mého tříměsíčního chlapečka na alergii z kravského mléko.Ze zdravotních důvodů,musíme přejít na umělou výživu,nasadila jsem Nutrilon,začal blinkat,nejdříve obloukem,nevěděla jsem nejdříve proč,po opakované dávce problinkal celou noc.Doktor mi poradil,ať vyzkoušíme Bebu,i když vypill jen pár soust,za hodinu a půl se mi začal dusit a blinkal až žluté šťávy.Po zbytek noci jsem podávala jen dětský čaj,tak se vyčistil a pomohlo to.Jsem z toho nešťastná,poradili mi teď podávat Hypoalergenní mléko,tak uvidíme co to udělá,ale určitě si necháme provést testy.Máte někdo podobné zkušenosti,můžete poradit?děkuji..
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie na kravské mléko?

Název: Re: Re: Alergie na kravské mléko?

- od: Blanina     datum: 2009-12-13
Dobrý den, můžu poprosit o zaslání odkazů na mail? Díky, zajímá mě to.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Alergie na kravské mléko?

Název: lepek v cukru a dzemech?

- od: Michala     datum: 2008-01-03
Ahoj,chtela jsem se zeptat,zda-li v mouckovem cukru,resp. v tech protihrudkujicich latkach,co se do nej pridavaji,nemuze byt lepek.A dale si nejsem jista,jak je to s dzemem,marmeladou.Dekuji za odpoved,s pozdravem Michala.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : lepek v cukru a dzemech?

Název: Re: lepek v cukru a dzemech?

- od: bea     datum: 2008-01-03
myslím, že v protispékací látce lepek není, ael určitě se prodává moučkový cukr bez této látky. V marmeládě by být taky neměl, v domácí, ale u kupované se přečti složení.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: lepek v cukru a dzemech?

Název: :)

- od: Zuzanka     datum: 2007-12-25
Exem mám už od 3 měsíců. Není to nic příjmeného, ale když se podíváte okolo sebe tak je mnohem horších věcí. Je mi 17 let, a je to docela těžké vyrovnat se s tím, že máte něco jiného než ti ostatní a, že ti ostatní se na vás koukají jinak... Ale, když máte kolem sebe lidi, kteří vás mají rádi, a nezáleží jim na tom, že máte nějaké flíčky, tak pak se to dá všechno zvládnout... Začít se musí s razantní dietou, a pak pozorovat co vám vadí, co nesmíte jíst!... Měj te se:)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : :)

Název: Pro maminku Kvetusky

- od: mirka     datum: 2007-12-17
Diky za clanek,za vas pribeh. Opravdu v tom nejste sama ani vy. Tento pribeh jakoby z oka vypadl tomu nasemu,zde tedy nezverejnenemu. Moji dcerce je nyni sedm let a verte,nikdy jsem neverila,ze se to pohne k lepsimu. POHNE. Sice ne uplne,ale alespon to skrabani,spinkani,stres ditete odpadne. Vychytate postupne opravdu vsechny alergeny a bude lepe. U nas se to zaclo obracet ve ctyrech letech,do te doby jsem na stridacku s manzelem /patri mu velky dik/ spala resp.prosedela noc s malou dcerkou a drzela ji rucky a hladila svedivou kuzi. Nyni ma celkove Ige neco pres 200 a to pred tremi lety (od roku do ctyr) mela pres 2000,ani to jiz nebylo vycislene...Alergeny jsou stale stejne,nektere trochu klesaji,jine stoupaji,pridalo se astma,nicmene se toto uz vsechno da psychicky i fyzicky lepe zvladnout,protoze se vsichni VYSPIME. Takze drzim palce a verte BUDE LEPE!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Pro maminku Kvetusky

Název: Re: Pro maminku Kvetusky

- od: Pro Mirku od maminky Květušky     datum: 2007-12-17
Moc děkuji za Vaší odpověď,ani nevíte,jak moc mi to dodalo síly o povzbudilo.Nové výsledky dopadly velmi špantně.Další nové alergie.Už nemůže k snídani placky z brambor a kukuř.To jí vyšlo nově.Vlastně jí zbylo vepřové maso a jablko.Bylo to straštné.Nemáme žádnou mouku,kterou mohu použít,vyšly obiloviny všechny.Tak se vracím k rýži, na kterou zatím reaguje přijatelně.Paradoxně nejsme bezlepk. ale mouky nemůže.IGE máme přez 2000. Vím,proč se říká:že nejsladší je spánek.Tolik let nespat pochopí,jen ten kdo to prožil.Ne týden,měsíc,ale rok či déle. Zatím s tak podobnými /velkými/problémy jsem se nesetkala.Prosím napište mi.Janam113@seznam.cz. Ráda bych s Vámi vyměnila recepty a rady.Děkuji Jana m.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Pro maminku Kvetusky

Název: Re: Re: Pro maminku Kvetusky

- od: Denisa     datum: 2007-12-18
Ahoj,jsem maminkou také silného alergika..celkové IgE 3500.Alergický je na všechny mouky,všechnu zeleninu,všechno ovoce mimo banánu..Mouky používám,nejčastěji rýžovou,kukuřičnou..Opravdu nejste sama,opravdu se to někdy špatně zvládá.Syn spí se zašitými rukávy a ikdyž je alergický na vše a ekzém zvládnutý úplně nemáme,opravdu se to s věkem zlepší a už nebudete muset být v noci vzhůru..Tedy aspoň ne tak často..Chodím k přednímu alergologovi a neustále mě utěšuje,že na 100% dětem takto rozsáhlé alergie do dospělosti nezůstávají..jednou se to zlomí,ale bohužel nikdo neví kdy..Držím Vám palce a hodně sil..
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Pro maminku Kvetusky

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava