Alergie na kravské mléko? téma příspěvkuNázev: Alergie na kravské mléko?

- od: Martina Bešeová     datum: 2008-01-03
Dobrý den, náhodou jsem narazila na tyto stránky a pročítám Vaše příběhy o životě s alergiemi. Zajímal by mě názor někoho s podobnými zkušenosti na náš příběh. Dcerka se mi narodila 14.12.2006 - o tři týdny dříve před předpokládaným termínem porodu. Vážila 3kg a měřila 51cm. Vše vypadalo úplně v pořádku, krásně přibírala - akorát nás trápilo bolení bříška, které se stupňovalo večer. Ve dvou měsících však začala kakat krev a přibírání na váze se výrazně zpomalilo. Pediatr nás poslal na vyšetření do nemocnice. Prošli jsme chirurgií, kde bylo vyloučenou zúžení konečníku a na pediatrii mi byla doporučena bezmléčná strava. Po ní se stav malé, jako mávnutím proutku, zase upravil. Na můj dotaz - jak krmit malou až povyroste (zda jí mohu dávat výrobky z kravského mléka) mi pediatrička v nemocnici odpověděla : "že to mám zkusit". To se mi zdálo drastické - testovat vlastní dítě, zda mu bude po mléce zle nebo ne. Nicméně jsem žádné výrobky z kravského mléka nepodávala, až před prvním rokem jsem postupně začala podávat výrobky z kozího mléka a ráno střídavě tvarohový sýr z kravského nebo kozího mléka. Krev ve stolici se nám neobjevila, ale žiju pořád v takovém neklidu, že "něco" není v pořádku. Malá krásně jí - většinou pravidelně po dvou hodinách a přitom má v roce pouze 7,5kg; žádný ekzém nemá. Na můj dotaz ohledně váhy mi pediatr odpověděl, že je v pořádku. Asi před týdnem začala mít průjem a vysoké horečky, byla nastydlá a dostala antibiotika. Před dvěma dny je dobrala, ale přes noc špatně spí - mám pocit jakoby jí bolelo bříško. Průjem už trochu ustal, ale ještě to není "ono". Vůbec jsem do dnešního dne nevěděla, že existují krevní testy na vyloučení či potvrzení alergie na kravské mléko. Neinformovali mě o nich ani v nemocnici, ani náš pediatr. Nevím, zda bych ho neměla požádat, aby nás na ně poslal. Zajímalo by mě, jak fungují - jedná se jen o odběr krve nebo jde o náročnějčí vyšetření? Mohl by mi někdo podat bližší informace? Mnohokrát děkuji za Vaše zkušenosti. Martina

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie na kravské mléko?

- od: bea     datum: 2008-01-03
ahoj, většina detí z alergie na kravské mléko před prvním rokem vyroste, střevo dozraje, a mléko ho přestane alergizovat. Pokud ti dítě mléo toleruje, byť kozí, je to možná váš případ. Ale rozhodně bych si ty testy nechala udělat, ale u alergologa a gastroenterologa ve větší např. fakultní nemocnici. Protože pokud měla alergii na mléko, ta se jí může s věkem měnit na respirační alergii, takže vám třeba doporučí antihistaminika. Prostě bych to nechala rozlouskvout odborníka. Al průjem po antibiotikách je docela běžný, ničí střevní mikroflóru, dávej laktobacily. Ale taky je malá možnost, že ta infekce nebo antibiotika alergii nase rozjely, prostě to s někým zkonzultuj. jde jen o odběr krve. ale okresní alergologové si většinou s potravní alergií neporadí.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Alergie na kravské mléko?

- od: marcela     datum: 2008-01-06
Zdravím.Pozor u těch léků nejen antiboiotika jsou problém.I jiné mohou obsahovat mléčnou kyselinu nebo mléčný cukr nebo něco takového,

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Alergie na kravské mléko?

- od: bea     datum: 2008-01-06
řekla bych, že kyselina mléčná alergikům nevadí, jen se po mléku jmenuje. Ovšem máš pravdu, že spousta léků obsahuje jako pojidlo laktózu, mléčný cukr a ten vadí lidem s nesnášenlivostí laktózy. Laktóza obvykle není v lécích ve formě sirupu.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Alergie na kravské mléko?

- od: Denisa     datum: 2008-01-07
Ahoj,ano je to opravdu tak.Kyselina mléčná a laktát neboli mléčnan vápenatý nemají s mlékem nic společného,takže těch se alergici bát nemusí.A laktózu skutečně obsahuje většina léků jako pojivo.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie na kravské mléko?

- od: jitka     datum: 2008-02-03
Ahoj, já mám tříměsíčního chlapečka, který byl kojený pouze 7 týdnů. Následně s ohledem na mé zdravotní potíže a dlouhodobě se nezlepšující žloutenku převeden na umělou výživu z kravského mléka. Vzhledem k tomu, že jsem astmatička a jeho otec alergik, kluk zřejmě podědil samé lepší potíže a zahlenil se, dostal zápal plic, vrátilo se mu to i po antibiotikách. Skončilo to tak, že na dětské klinice mu potvrdili alergii na bílkovinu z kravského mléka a začal papat hypo-alergenní mlíčko. Je to hnus, kdybych mu to malinko nepřisladila, vůbec by to nejedl, smrdí to. Bohužel ale krevní testy potvrdily alergii. Takže minimálně do půl roku nesmí nic z mléka a pak mu zase budou dělat testy. Pokud chceš vědět, jestli je tvé dítě alergické, stačí nejprve krevní obraz, ve kterém jsou nějaké markery ukazující na možnou alergickou reakci v těle. Teprve když jsou vysoké, vyplatí se nechat udělat expoziční testy na kravské mléko. Takže vzhledem k tomu, že zpravidla to děti nechtějí pít, nemá smysl jančit, průjem vůbec nemusí být příznakem alergie. Zkus jí dát mrkvičku (kup hotový příkrm, je převařený)a kup Lacidofil (ten jí 1x denně syp do mléka) a po dvou týdnech uvidíš. Můj chlapeček průjem vůbec neměl, spíš zácpu, průjem dostal až po železu a po antibiotikách. Alergie se projevila tak, že byl tak zahleněný, až se dusil. Dodneška je na inhalačních kortikosteroidech. Přeji hodně štěstí.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie na kravské mléko?

- od: Jitka     datum: 2008-02-04
dobrý den, chtěla bych se s vámi podělit o mou zkušenost. Dceři je skoro 10 měsíců. Má atopický ekzem a pokouším se zjistit, zda a na kterou potravinu má alergii.Nyní jsme ve fázi, kdy jsme nasadili hypoalerg.mléko-Nutrilon. Není pravda,že tyto mléka smrdí.Malá ho pije úplně stejně jako obyčejný Nutrilon. A co se týče testů, tak mi několik doktorů řeklo, že u takhle malých dětí se testy neprovádí, že se stejně nic nezjistí. Prý až tak ve dvou letech.Řekla mi to i paní primářka kož.ambulance v naší kraj.nemocnici.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Alergie na kravské mléko?

- od: Denisa     datum: 2008-02-04
Tak to se divím,že je ještě primářka :-)))

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Alergie na kravské mléko?

- od: jiřina     datum: 2009-12-13
Moje vnučka ...8 měsíců byla v nemocnici s bolením bříška, nepřibírala, brali jí krev ale ne na alergii na KM. Tak ška dcera k jiné doktorce a ta jí testy udělala a lergie se potvrdila ještě na lepek. Kdyby se nechala odbýt, tak to doteď neví. Musíte to po doktorech přímo žádat, nenechat se odbýt.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie na kravské mléko?

- od: Pavla     datum: 2008-02-19
Dobrý den,také mám podezdření u mého tříměsíčního chlapečka na alergii z kravského mléko.Ze zdravotních důvodů,musíme přejít na umělou výživu,nasadila jsem Nutrilon,začal blinkat,nejdříve obloukem,nevěděla jsem nejdříve proč,po opakované dávce problinkal celou noc.Doktor mi poradil,ať vyzkoušíme Bebu,i když vypill jen pár soust,za hodinu a půl se mi začal dusit a blinkal až žluté šťávy.Po zbytek noci jsem podávala jen dětský čaj,tak se vyčistil a pomohlo to.Jsem z toho nešťastná,poradili mi teď podávat Hypoalergenní mléko,tak uvidíme co to udělá,ale určitě si necháme provést testy.Máte někdo podobné zkušenosti,můžete poradit?děkuji..

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Alergie na kravské mléko?

- od: Blanina     datum: 2009-12-13
Dobrý den, můžu poprosit o zaslání odkazů na mail? Díky, zajímá mě to.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás