domácí kefír téma příspěvkuNázev: domácí kefír

- od: Andy     datum: 2008-01-07
Zajímalo by mě, zda by alergik a člověk s intolerancí na bílkovinu kravského mléka mohl domácí kefír? Na stránce mbm.dotnet11.hostbasket.com/iis/kefir.asp se píše: Pokud máš alergii na laktózu, pak se nemáš čeho bát. Kefír se laktózou krmí a proto ve výsledném nápoji je laktózy jen minimálně. Čím déle fermentuješ, tím míň laktózy v nápoji. Pro co největší omezení obsahu laktózy je vhodná sekundární fermentace. Obecně je mléko v kefíru natolik „předtráveno“, že by nemělo způsobovat trávicí obtíže (kromě problémů v „detoxifikačním období“).

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: domácí kefír

- od: bea     datum: 2008-01-07
doktor říkal, že bílkovina se kvašením nemění, jen hnije. Kvašením se mění cukry. U alergie na bílkovinu se žádný kefír nesmí a u intolerace laktózy bych to u dítěte taky nezkoušela. Ale tam je ta hranice snášenlivosti laktózy individuální, někdo kefír snese, jiný ne. Prodávají se bezlaktózové mléčné výrobky, které mají normální mléčnou bílkovinu, ale ne laktózu. To bych zkusila u intolerance laktózy radši než kefír.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: domácí kefír

- od: Andy     datum: 2008-01-07
díky moc za odpověď, já se toho právě bojím. Bezlaktozové jsem nezkoušela a ani nebudu, lékařem mi to bylo zamítnuto

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: domácí kefír

- od: bea     datum: 2008-01-08
to je bohužel prostě tak, u alergie na mléko se nesmí nic z mléka.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: domácí kefír

- od: karels     datum: 2008-02-04
Lidičky a proč nevyzkoušíte vodní kefír? Varianta toho mléčného - je dělaný ale z vody a cukru. Více tady: we we we .fisar.net/tibi/vodni-kefir.html

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: domácí kefír

- od: Eliska     datum: 2008-02-15
To je snadné, při alergii na kravskou bílkovinu, je možné vyrábět kefír z mléka kozího nebo ovčího (koňské mléko asi těžko seženeme). Rozhodně nedoporučuju vyrábět kefír ze sojového "mléka", protože to je nápoj příliš odlišný. Kupříkladu neobsahuje laktozu která je nutná pro život kefírové kultury.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: domácí kefír

- od: Terka     datum: 2008-02-15
Kefír z kozího mléka? Každý od pani v prodejně výživy, přes literaturu i některé doktory (kteří ví, co je to alergie na kasein, tedy bílkovinu) Vám sdělí, že kozí či ovčí mléko (ani produkty z něj) není vhodné pro alergiky na bílkovinu KM-kasien. Ale na druhou stranu, je to individuální. Jestli to snesete, tak gratuluji.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: domácí kefír

- od: Petra     datum: 2008-02-18
Dobrý den, nejsem sice podrobně informovaná o problematice alergie na kasein, ale moje známá a její syn(2) mají alergii na mléko a produkty z kozího mléka, které jim dodávám žádné potíže nedělají. Schválně jsem se po přečtení Vašeho příspěvku podívala na stránky o kozím mléce a cituji: alergie - Při vzniku dětských alergií se největší role přičítá obsahu kaseinu, což je bílkovinná frakce obsažená v kravském mléce. Uvádí se, že lidská populace je v 60 až 70 % případů alergická na tyto bílkoviny. Vzhledem k tomu, že kozí mléko má odlišné složení a odlišný podíl bílkovinných frakcí, je snášeno bez problémů nejen u dětí, ale i u dospělých. Takže bych kozí mléko doporučovala vyzkoušet, je to opravdu individuální.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: domácí kefír

- od: Terka     datum: 2008-02-19
Já mám ty informace od výživových poradců, ze zdravé výživy a rovněž i ze zahraničí. U mě byla alergie na kasein prokázaná taky, ale podle posledních vyšetřeních co jsem podstoupila to vypadá nejspíš, že jsem měla ve svém těle parazita, kterého jsem chytla na dovolené v Egyptě, v 50% případů se nedá prokázat, takže takovým testem je přeléčení těchto potvor, no a zabralo to. Nevím jestli to má souvislost, ale je dost možné, že jsem měla podrážděná střeva a ta alergie se mohla rozvinout, Každopádně, teď snesu i jogurt po ránu, z čehož jsem se dřív dostávala ještě dva další dny. "Existuje více než 25 různých mléčných proteinů. Nejdůležitějšími jsou kasein a syrovátková bílkovina (beta-laktoglobulin a alfa-laktalbumin). Všechny mléčné bílkoviny jsou obsaženy v konzumním mléce, podmáslí, kyselém mléce, jogurtu a kefíru, zatímco v tvarohu nebo sýru je obsažen takřka pouze kasein. Během výroby sýrů se kasein srazí, ale syrovátková bílkovina zůstane v syrovátce a je následně oddělena. Syrovátková bílkovina je specifická pro kravské mléko, to znamená, že nesnášenlivost vůči syrovátkové bílkovině je omezena na kravské mléko. V tomto případě existuje možnost přejít na ovčí, kozí nebo klisní mléko. Výskyt kaseinu není specificky omezen na zvířecí druh. Když tedy existuje nesnášenlivost vůči kaseinu, nebude dotyčný snášet kravské mléko ani mléko jiných živočišných druhů jako například ovcí, koz nebo klisen." Ale jak jsem psala před tím, někteří jedinci mohou tyto produkty bez problémů snášet.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: domácí kefír

- od: Bára     datum: 2009-11-06
dobrý den, mám alerkgii na kasein, tedy mléčnou bílkovinu. Z mých zkušenností pro vás asi budou zapovězeny všechny mléčné výrobky i složky. Laktóza není ml. bílkovina, ale mléčný cukr. Alergie na laktózu se od alergie na ml. bílkovinu, tedy kasein, liší. Je potřeba nahradit vápník z mléka jiným, kupříkladu mákem, šproty, pomeranči a dalším. Stejně ale, aby jste pokryla spotřebu vápníku, doporučuji zařadit do denního režimu nějaký produkt farmacie. Přeji hodně houževnatosti.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: domácí kefír

- od: Tibo Kefya     datum: 2009-11-17
Sem môžete posielat wase postrehy kefir.sk

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás