výsledky téma příspěvkuNázev: výsledky

- od: Andy     datum: 2005-07-12
Dnes jsem volala do Prahy pro výsledky a dozvěděla jsem se, že Niki je nejenom alerg.na mléko a vejce, ale asi bude i celitatik. Musím jí objednat na gastro- mám volat až v září... Pan doktor mě prozatím požádal o vyloučení mouky z jídelníčku, ale co mám dceři probůh dávat? Rohlíky miluje, denně jich sní 4-5! Chléb nemusí, ale i kdybych ho upekla, z jaké mouky? Přeci nemůžu najednou vše nahradit jen pohankou! Prý jí vadí i rýže, kukuřice... Chtěla bych poprosit Ditu- máš nějaký typ? A ještě- nemáte někdo zajímavý odkaz na takovéto podobné diskusní fórum pro celiakii?

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: výsledky

- od: Bea     datum: 2005-07-12
To je docela hrůza. Mám ale známou, ta má holčičku s celiakií, alergií na mléko,vejce a sóju a žijí s tím a ta malá je docela spokojená, i když je to těžké. O celiakii moc nevím, ale existuje sdružení nebo klub celiakiků. Boužel, při celiakii se mouka nahrazuje nejčastěji sójou. Ve zdravých výživách si můžeš pro malou objednat bezlepkové pečivo a koupit i mouku. Je do drahé, na sociálce je na to jen příspěvk na výživu, ale ten už možná bereš. Kdybys chtěla, tak ti od té známé seženu recetp na nějakou buchtu. Jaké problémy vlastně Niky má? Má průjem, ekzém, neprospívá? Naše výsledky taky stojí za houby, ale doktoři mě utěšují, ať si všímám děcka a neléčím výsledky, ale dítě. A Terka je (zatím) veselá a to mě drží. Dneska jsme se zase dozvěděli, že má šíleně vysoké hodnoty IGE na brambory (28), minulý měsíc měla jen 6, vůbec tomu nezrozumím, doktoři taky asi ne a nechtějí to řešit. Průjem nemá, ale ekzém už 1/2 roku jo. Pak se z toho nezblázni...

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: výsledky

- od: Andy     datum: 2005-07-12
ahojky, za receptíky budu vděčná. S alergií na mléko a vejce žijem od narození- Niki je 5let. Bohužel se právě teď zjistila i mouka. Sóju prý zatím mohu i nadále používat (i když byla zjištěna 15x vyšší, než je norma,ale pokud jto malé nevadí-nemá reakce, tak snad...) ale obilovin jako takových se vyhnout. Spíše používat pohanku a amarant. Takže budu muset začít i péct pečivo. Největší reakce- okamžité zvracení, pak svědivé fleky a pupínky na těle, nakonec průjem

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: výsledky

- od: Dita     datum: 2005-07-12
Ahoj Beo, je to opravdu hrůza. Včera jsem si přečetla na stánkách, které jsem napsala i Andy, že ani nemusí být při alergii na lepek průjem či zvacení. Prý děti méně rostou apod. Jak říkám, včera jsem to řešila u sebe rumem. A jinak mě řekla lékařka, že děti, které trpí alergiemi, jako ty naše mají obvykle výbornou náturu a vysoký intelekt. Já jsem oponovala, že by mě stačil zlatý střed, hlavně aby Verunka byla nealergická na vše co se podívá, ale výměný obchod s přírodou nelze zajistit. Tak ahoj.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: výsledky

- od: Dita     datum: 2005-07-12
Ahoj Andy, včera jsem zrovna "lovila"na webu www.coeliac.cz, kde jsou recepty, ale i prodejny s čerstvým pečivem. Z toho co jsem četla o problémech lidí s bezlepkovou dietou jsem byla úplně mimo a manžel mi musel nalít panáka rumu. Na této adrese najdeš i další neméně dobré informace. Posílám Ti ještě jednu adresu, tam jsem si přečetla, co případně naši dceru čeká. Jinak jsem četla článek o možnostech léčby, byl starý 2 roky, kdy předpokládají,že snad bakteriální enzym by mohl naštěpit molekulu gliadinu -látky co je odpovědný za zánětlivou reakci ve střevech. Asi tento výzkum dále nepokročil, ale co já vím. Divím se že jí vadí i kukuřice a rýže, když jsou to bezlepkové potraviny.Já protože po rýži blinká a zatím nikdo diagnózu celiakie nestanovil dávám jáhly, místo rýže - několikrát musíš spařit horkou vodou - pak uvařit jinak by byly hořké. Pak samozřejmě pohanku a dle mého soudu můžeš koupit pečivo z amarantu. Třeba najdeš i další možnosti. Držím Ti a především Niki palce. Ale i s touto dietou se dá žít.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: výsledky

- od: Dita     datum: 2005-07-12
Andy, ještě tu adresu www.pctipy.com/dieta/bezlep_dieta.htm.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: výsledky

- od: Lenka     datum: 2005-07-12
odkazy jsou. WWW.coeliac.cz, www.bezlepka.cz. a výborný je www. sweb.cz/gfcfcz. Ta poslední je o bezmléčné a bezlepkové diete dohromady. Velice doporučuji knížku, jak už tady psali - tana Balintova - vaříme bez lepku a mléka - asi 70 kč normálně v knihkupectví. Na tech ostatních webech můžeš zakoupit na dobírku potraviny. Ty bezlepkové mouky - základy pro chleba a ostatní pečivo jsou většinou škroby, ale v některých je detivát mléka, případně vajec. Zkus v nekteré zdravé výživě to prostudovat. Jinak používat amaranthovou mouku, dá se i cizrnová, pohanková aspod. Já se sojovu nemám zrovna dobré zkušenosti, ráda se připaluje. Zvládneš to, zvládla jsem to taky. Bude to stejné, jako ted akorát vyměníš mouky a navíc budeš péct chleba další pečivo. Moc doporučuji tu knížku a dá se objednat na tom webu gfcfcz.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: výsledky

- od: Lenka     datum: 2005-07-12
Ješte sjem zapomněla. Příspěvky na tuto stravu zrušili asi před 2 lety. Pokus chceš příspěvek musíš vyřídit na posudkové komisi posudek a na sociálce se pak rozhodnou, jestli ti neco dají nebo ne. Více je v rubrice sociální dávky.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
wwww.hledampraci.cz


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz a obdobné pracovní pozice

logistika/doprava
Pracovní pozice logistika, doprava