Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: problém vápník

- od: Eliška     datum: 2004-10-19
Asi to nemáte lehké s doplňováním vápníku všichni kteří trpíte alergíí na mléčnou laktozu.Bohužel preparátů je hodně,ale nevstřebají se ,navíc se mohou uložit do cév.Po dlouhém pátrání jsme s manželem lékařem našli doplněk který se vstřebává z 95%a uloží se do kostí atd.Navíc nedělá zácpu atd.Takzvaná utilizace vápníku a je to dost pro vás důležité.Sama problematikou s ukládání vápníku do kostí trpím a po správném podávání se mi na denzitrometrii po měsíční léčbě zlepšila kostní hmota o skvělých 10%.Není vápník jako vápník.Hodně zdraví přeje Eli
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : problém vápník

Název: Re: problém vápník

- od: Mirka     datum: 2004-10-21
Já používám pro celou naší rodinu koloidní minerály s názvem Fytominerál a vstřebatelností 98%. Dále vím, že vynikající výsledky co se týká doplnění vápníku má přípravek "lasturovaný vápník" se současným použitím homeopatik, která zaručí, že se vápník usadí do kostí. Poraďte, který přípravek a od jaké firmy jste používala, ať se seznámíme s dalšími účinnými možnostmi. M.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: problém vápník

Název: Re: problém vápník

- od: Lenka     datum: 2004-10-22
Prosím, napište toho o Vaší metodě zavápňování kostí víc. Je Vaše metoda vhodná pro malé děti? My již s vápníkem bojujeme skoro rok, ale bolesti nožiček přetrvávají, i když jisté zlepšení po té době již nastalo. Děkuji.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: problém vápník

Název: Re: problém vápník

- od: benny2     datum: 2006-03-07
docela dobrý článek o vápníku je na www.metabolicketypy.com
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: problém vápník

Název: Re: problém vápník

- od: Jana     datum: 2008-03-06
Děkuji za Váš příspěvek a prosím o uvedení názvu doplńku s vysokou vstřebatelností vápníku. Jana
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: problém vápník

Název: Lecba alergie

- od: Radek     datum: 2004-10-16
Tak jsem objevil leky ktery by mely castecne zvysit toleranci mleka jmenuji se "Lactobacillus Acidophilus" od firmy www.rougier.cz maj je normalne v lekarne. Zkousel je nekdo? Ja jsem si je koupil tak uvidim jestli mi pomuzou.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Lecba alergie

Název: Re: Lecba alergie

- od: Lenka     datum: 2004-10-18
Uvedené lactobacily existují ve více variantách. Jedna je s laktózou a druhá bez. My, vzhledem k laktózové intoleranci máme bezlaktózové. Po dvou letech užívání jsme tebou uváděné pozitiva nezaznamenali. Pokud víš, na jakou složku mléka jsi alergický, tak si radši prostuduj složení.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Lecba alergie

Název: coeliac

- od: Myrna     datum: 2004-10-10
Ahoj všem, psala jsem před časem na tyto stránky, ale můj příspěvek se neobjevil, tak znovu: U desetiletého vnuka se objevila alergie na lepek a zároveň na mléko. Pokud by to bylo jen jedno z toho, bylo by to ještě tak nějak dobré. Ale s touto kombinací je hůř. V řadě bezlepkových potravin je mléko, v těch bezmléčných zase lepek. Nemáte někdo zkušenost s podobnou situací? Za každou radu a každý tip budu vděčná.Adam teď samozřejmě nemůže ani do školní jídelny, protože sice existuje jídelna, kde vaří "bezlepkově", ale často s mlékem. Navíc by to znamenalo ho přehlásit do jiné školy, kam by musel dojíždět, a ještě je to škola s ne moc dobrou pověstí: šikana od tělesně vyspělých spolužáků jisté skupiny by ho vzhledem k tomu, že je malý a drobný,zřejmě neminula.Jediná možnost je připravit jídlo doma. Paní kuchařky jsou ochotné mu je ohřát. Jen nám schází informace o potravinách a polotovarech, které jsou bezlepkové a zároveň bez mléka. A ještě: nevíte někdo, kde by se v Brně nebo okolí Brna dalo sehnat kozí mléko? To prý by snad šlo (muselo by se to vyzkoušet).
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : coeliac

Název: Re: coeliac

- od: Lenka     datum: 2004-10-12
My zkušenost máme, naštěstí pouze půlroční. Samozřejmě musíte do specializovaného obchodu nebo větší dobře zásobené zdravé výživy. Myslím, že v Brně je specializovaný obchod pro celiaky. Kupovat pouze základní suroviny - kukuřičná, sojová, amaranthová mouka, směs na chleba apod. a bohužel nezbývá nic jiného než všechno připravovat doma. Mám vyzkoušené i bezlepkové těstoviny, ale musí se vařit ve velkém množství vody. Ze "sladkostí" jsou výborné amaranthové sušenky, piškoty, kulaté suchary. Dále jsou výborné kukuřičné suchary. Pokud budete chtít něco péct (chleba, buchty, bábovku) vždy dát do formy. Těsto je tekuté, nedrží pohromadě. Knedlíky připravíte obvyklým způsobem, nahradíte patřičnou mouku, těsto nalejete do hrníčků do 2/3 a ponoříte do vařící vody zhruba na 20 min.¨Jinak v Brně je zcela jistě obchod, kde se dá objednávat chleba a pečivo a jiné výrobky ať pořád nepečete. Jinak sojové výrobky (pokud není alergie) Vzhledem k ceně bezlepkových potravin Vám doporučuji zajít na sociální odbor a požádat o příspěvky na tuto dietu. Ovšem posuzuje se to individuálně, tak je dosat přiděleny nemusíte.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: coeliac

Název: Re: coeliac

- od: Marek     datum: 2004-10-13
Ahoj, bezlepkové a zároveň bezmléčné potraviny je docela velké omezení, ale dá se to zvládnout. Je to vlastně tzv. GFCF dieta (gluten free casein free). Já jsem po zkušenostech nakonec od kupování polotovarů ustoupil, člověk nikdy neví, co tam všechno může být a snadno se to přehlédne, nehledě na všudypřítomná éčka a konzervanty. Taky většina bezlepkové stravy je nevhodná, protože je v ní hodně mléka a navíc hodně sóji. Sója je sice teoreticky v pořádku, ale ve skutečnosti je víc jak polovina lidí alergických na mléko zároveň alergická i na sóju. No a bohužel je to i můj případ. Příčina je asi hlavně v tom, že obě bílkoviny jsou si dost podobné a tělo si je snadno "splete". Navíc u nás nejsme ještě na sóju tak zvyklí jako třeba v Asii, kde už je po staletí běžnou součástí jídelníčku. Takže se většinou snažím jíst jednoduše, a připravuju si jídla z jednoduchých surovin. Velkou část toho co jím tvoří rýže, k tomu různé směsi ze zeleniny, maso, vařené brambory, bezlepkové těstoviny a knedlíky, rýžové nudle a tak, rychlé jídlo si buď dám Racio chlebíčky - rýžové nebo kukuřičné, nebo si dělám kaši - rýžovou, kukuřičnou, pohankovou, někdy si vyrobím buchtu (z mouky Unimix - tam není sója) atd.
Jako jediné řešení do školy mi připadá všechno nabalit s sebou, aby to kuchařky ohřály. Já když někam jedu, taky si většinou vozím jídlo s sebou.
S tím kozím mlékem bych si nebyl jistej, co jsem se dočetl, většina těch co nesnáší kravské mléko si rychle vytvoří protilátky i na kozí. Dočetl jsem se že se to dá řešit rotační dietou, čtyři dny kozí, čtyři dny ovčí, čtyři dny velbloudí, čtyři dny koňské... Ale to nebylo v Čechách a i tak dost pochybuju že to doopravdy funguje. Já jsem kozí mléko nezkoušel, takže nevím, ale po pravdě řečeno se mi do toho ani nechce. Třeba by mi nevadilo :-)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: coeliac

Název: Re: Re: coeliac

- od: Myrna     datum: 2004-10-14
Ahoj Lenko, díky za odpověď. To ovesné mléko asi nepůjde, protože oves se v bezlepkové dietě taky nesmí.Škoda.Vymýšlím, jak na rohlíky.Chci vyzkoušet nějaké kombinace bezlepkových mouk (tedy to je opravdu hrozně vypadající mluvnický tvar),třeba to vyjde. Včera jsem byla v Delvitě na Argentinské, kde v době, když jsme to nepotřebovali, mívali kukuřičnou mouku a bezlepkové potraviny. Nějak jsem tentokrát neuspěla. Měli tam sice kukuřičné koláčky (sušenky), ale on je kukuřičný spíš název, obsahují dost pšeničné mouky. Dříve tam mívali amarantové sušenky, ale už je neberou. Jo, jedna vyzkoušená věc pro obalování řízků bezlepkově - když se rozdrcené lukuřičné lupínky nebo krupice vylepší mletými mandlemi, je to super.Jde to i s lískovými oříšky, ale tam pozor- smažit pomalu,mají sklon k připalování. Před časem jsem také koupila (jen si nemohu vzpomenout kde,to ještě nebylo akutní) hotová jídla od firmy Za minutku. Já je koupila pro manžela, když si musí občas něco narychlo ohřát, a ony vyhovují i naší dietě. Tedy ne všechny, to, co je s těstovinami, ne. Jinak jsem ale prozkoumala složení a ochutnala, bylo to dobré a ne moc kořeněné. Zkusila jsem kančí maso s rýží a kung-pao. Psala jsem do firmy kvůli škrobu, odpověděli rychle a ochotně -používají bramborový.Ta jídla tedy levná nejsou, stojí okolo padesáti korun,ale občas pro zpestření... Jejich stránky jsou www.zaminutku.cz Zatím nashle. Myrna
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: coeliac

Název: Re: Re: coeliac

- od: Marek     datum: 2004-10-15
K tomu ovesnému mléku: Oves je pro celiaky poměrně kontroverzní věc. Původně se mělo za to, že všechny obiloviny patří do jednoho pytle, tj. že obsahují lepek a tudíž se jíst nesmí. Oves je ale trošku odlišný, ze všech obilovin je nejmíň příbuzný pšenici a o jeho proteinu se v poslední době zjistilo, že střevní sliznici nepoškozuje. Potvrzují to i nedávné studie, kdy jedna skupina celiatických dětí jedla určené dávky ovsa, zatímco druhá kontrolní skupina nejedla oves vůbec a dodržovala přesně dietu. Po určité době (tuším že po roce) se provedla biopsie tenkého střeva u obou skupin a nebyl shledán prakticky žádný rozdíl mezi oběma skupinami. Takže teoreticky by měl být oves v pořádku. Člověk ale nikdy neví, takže bych se asi do toho ovsa nijak moc nehrnul, ale pokud to dětem nevadí, nakonec proč ne. To teď myslím celiaky, ostatní se nemají čeho bát.

Kozí mléko - ještě jsem se podíval na internetu, někteří lidi ho skutečně tolerují. Možná že pro kozí mléko to platí podobně: sice obsahuje jak kasein, tak laktózu, ale forma je trochu jiná a tak si někdo na to alergii nevytvoří. Kdo ví. I tak je riziko zkřížené alergie vysoké.

Třetí poznámka je k té syrovátce. Ta se vyrábí při zpracování mléka, je to vlastně vedlejší produkt při výrobě sýra. Takže samozřejmě obsahuje podobné látky jako mléko, akorát v jiném poměru. Zejména je v ní velké zastoupení alfa a beta laktoglobulinu, po kaseinu jednoho z nejsilnějších mléčných alergenů. Obsah kaseinu je relativně docela malý, také i obsah laktózy. Dále syrovátka obsahuje i větší množství kravského sérového albuminu. Syrovátka se vyskytuje hodně v pečivu, sušenkách, cukrovinkách apod., dále se přidává do zmrzliny, omáček a používá se jako náhrada za mléko ve spoustě dalších potravin. Mimo to se přidává do masných výrobků, krémů, jogurtů a do taveného sýra.

Ty racio chlebíčky opravdu nic moc, dokonce jsem v nich už několikrát našel špínu a kameny, ale když člověk potřebuje něco co je rychle po ruce, tak se hodí. Teď jsem objevil v Hypernově podobné, jsou kulaté a o něco levnější a zdají se být i trochu kvalitnější. Máte li nápad co použít namísto chleba a rohlíků, aby to bylo chutné a ne moc drahé, budu jen rád.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: coeliac

Název: Re: Re: Re: coeliac

- od: Sylva     datum: 2004-10-17
Taky jsem četla něco o tom, že oves pro celiaky vhodný je, ale bylo tam důrazné upozornění, že se to týká výhradně ovsa americké produkce.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: coeliac

Název: Re: coeliac

- od: hablina     datum: 2007-05-15
mám 3 děti s touto kombinací, mrkni na můj blog: bezlepku.blog.cz, mám tam recepty.Kozí mléko nám nešlo.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: coeliac

Název: Re: coeliac

- od: Alex     datum: 2010-07-19
u této obojí ontolerance se doporučuje hodně sojových výrobků, které jsou vhodné pro oba dva typy alergie. Pokud má pouze alergii je veliká šance, že z toho vyroste, pokud je to přímo Celiakie, má to po celý život. Já mám bohužel celiakii. Ať se vám daří :-)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: coeliac

Název: mastné výrobky, bramborové knedlíky

- od: Lenka     datum: 2004-10-09
k mému údivu jsem zjistila, že do mastných výrobků - paštika, párky ,je přidávána nejen sojová bílkovina (což jsem očekávala), ale i mléčná bílkovina, případně jiné deriváty mléka. Takže nám zase nezbývá nic jiného, než všechno číst. jinak jsem vyzkoušela bramborové knedlíky z pytlíku zn. NATURA, které by měly být bez přídavků čehokoli od mléka a osvědčily se. Konzultováno s pracovníkem firmy, tak snad by to mělo být v pohodě. My jsme byli.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : mastné výrobky, bramborové knedlíky

Název: Nákup

- od: Andy     datum: 2004-10-02
tak jsem dneska byla ve Zdravé výživě. Jogurty dostávájí kolem 13h, já tam byla v 15h a měli už jen 3! Prý jim stáhli dodávku. No zajímá mě to? Hrašku neměli- o té my psali na jiné diskusy, ale příští středu snad přijde. Carobellu měli, ale ne za 115,-kč, ale za 142,-kč!!! Ale vzala jsem jí. Pak jsem šla s dětma na zmrzku, já si dala kafčo, vytáhla tu Carobellu a koukám, obsahuje oříšky! Tak jsem mazala zpátky a paní mi vrátila peníze. Teda, to byl nákup jak vyšitý!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Nákup

Název: Re: Nákup

- od: Andy     datum: 2004-10-03
Tak dneska jsem byla u Alberta. Mají tam taky tu Carobellu a "JEN" za 130kč. Jenže když jí Niki stejně nesmí...:-(
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Nákup

Název: Re: Re: Nákup

- od: Andy     datum: 2004-10-04
Nevíte, jestli ta Carobella je jen s oříškama?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Nákup

Název: Carobella a další - všem

- od: Naďa     datum: 2004-10-05
Carobella obsahuje 7% lískových oříšků /podle etikety/. Snad na ně nemáme alergii, nevím. Já ji kupovala v Carrefouru za 115,--Kč nebo tak nějak. Jinak jsem dneska dělala nákup v Bazalce - sojové jogurty AJA, docela dobré. Pomazánka - mrkvová svačinka /prý dobrá, Matěj to nejedl:o(, ale záleží na chuti/, nějaké sušenky, těch prý bez mléka mají dost. Jinak tam mají dost bezmléčného pečiva - např. skořičák, rohlíky, různé koláčky /ty jsou teda mňam, ale Máťa je jí jen někdy:o(/. Ovčí sýr - ten jsme ještě nezkusili a tofu - prý uzený je dobrý /to běžný mi nejedl/ nastrouhat na chleba s florou. Taky takové karbenátky, zatavené v igelitu, prý se jen ohřejou. Paní mi radila pomazánku - osmažit na troše oleje cibulku a mrkev nebo brokolici - no nevím, jestli s tím uspěju. Pořád jen něco testujeme a vyřazujeme. Chytila jsem se s křupkama v carobu - mají i bez polevy. Koupila jsem červenou čočku, prý dětem chutná, zkusím z toho polévku, hodím tam nějakou bramboru a zase máme jedno jídlo... tak se zatím mějte a držte mi pěsti, v pátek jdu s tím starším na alergologii nejspíš pro kortikoidy, protože testy na astma se bohužel potvrdily.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Carobella a další - všem

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava