Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: Re: Re: Poděkování Andy

- od: Andy     datum: 2005-04-16
Ahojky. Díky za info. Na Rodinu jsem dříve chodila, ale našla jsem kamarádky na jiném webu a bohužel na Rodině je toho tolik, že nestíhám. Přijít do rozjeté diskuse jen občas je dost těžké- dočítat a pod. Fakt nemám tolik času, kolik bych potřebovala. Možná se někdy zajdu mrknout. Jestli chceš, napiš na fjas@atlas.cz Díky moc Andy
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Poděkování Andy

Název: Kakao

- od: Lenka     datum: 2005-04-10
Chtěla jsem se zeptat, jakou značku kakaa používáte na vaření a pečení. já jsem používala Holanské v červeno.modré karabičce, ale zjistila jsem, že obsahuje E322, tak teď nevím. Nebo používat jenom karob?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Kakao

Název: Re: Kakao

- od: Andy     datum: 2005-04-11
používám jedině karob
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Kakao

Název: Re: Kakao

- od: Stanislav     datum: 2006-07-12
To co kupujete v našich obchodech nemá s Holanským kakaem nic společného.Chcete li kvalitní kakao požádejte známé a nebo si je musíte přivézt ze západních zemí.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Kakao

Název: Re: Kakao

- od: Jonáš Kolařík     datum: 2010-03-09
S radostí odpovídám na 4 roky starý příspěbvek! Někdy není na škodu si zjístit co týto zkratky znamenají: Podle Googlu E322 značí lecitiny, které jsou údajně přirozené a zdraví prospěšné.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Kakao

Název: diagnostika alergie, testování

- od: Bea     datum: 2005-04-08
Zdravím, omlouvám se, že se vracím k už 2x diskutované otázce (9.2. a 13.3., nadpis testování KM na alergikovi)Bohužel, náš gastroenterolog, jediný na okrese, trvá na provedení testů na snášenlivost kravského mléka u má dcerky. Pokaždé, když k němu jdu pro recept na nutrilon pepti, tak mě Myslím, že jednou mi řekne, buď dítě necháte otestovat nebo si ten nutrilon plaťte sama. Četla jsem na vašich odkazech článek doktora Fruhaufa. On tam v podstatě toto testování také doporučuje. On radí: nasadí se bezmléčná dieta a po 6 nedělích se pod lékařským dozorem podá po troškách mléka (na kůži na jazyk, do úst...) a sleduje se reakce. Je-li okamžitě nebo se zpožděním pozitivní, dokazuje to alergii. PODSTUPOVALY VAŠE DĚTI TAKOVÉ TESTY, NEBO SI DOKTOŘI VYSTAČILI S KREVNÍMI TESTY??? Nám totiž diagnózu stanovili z krevních testů, tyto zátěžové zkoušky mlékem na malé neprováděli. Teď už je asi 1 a 1/2 roku na bezmléčné dietě, prospívá mnohem lépe než bez ní. No a doktor chce zkusit, jestli už z alergie vyrostla. Mám obavu z toho, že malá při testech v nemocnici mléko snese a doma se bude postupně zhoršovat. Třeba dostane průjem, nebude jasné, jestli z infekce nebo z alergie, prostě to nechci celé znova prožívat, ale doktor mě k tomu silně tlačí. No a dojíždět každý měsíc do jiného okresu kvůli receptu na netrilon, to si to radši zaplatím. Tak mi prosím odpovězte,jestli jste podstupovali testy, které doporučuje Dr. Fruhauf, viz výše a jestli máte typ, jak toho doktora odbát. Bohužel si nemohu dovolit ho vyměnit. Díky
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : diagnostika alergie, testování

Název: Re: diagnostika alergie, testování

- od: Lenka     datum: 2005-04-10
Mléko ti může předepsat i pediatr a nemusíš kvůli němu na gastro.Stačí, když pediatr bude mít nějakou zprávu. My to tak praktikujeme doposud. Známá chodí k doktoru Fruhaufovi se synem - alergie na bílkovinu KM a testy nepodstupovali. Jinak pediatr mi sdělil, že tyto speciální mléka se mohou předepisovat bez omezení věku. Co se týká nás, tak nesnášenlivost laktózy je celoživotní onemocnění, tak to máme vyřešený.Co se týká toho tvého doktora, tak si zkus nachystat pro a proti a navrhni mu nějaký termín, kdy by jsi o tom byla ochotna uvažovat, např. za tři roky. Přijde mi divné, že na tebe tak tlačí,to by dle mého názoru něměl. já bych to tedy řešila tak, že bych si nechala napsat zprávu, mléko by předepisoval pediatr a asi bych se poohlédla po jiném doktorovi. Pokud máš mléko a nemáte potíže, tak stačí na gastro tak 2-3x ročně, což je i snesitelné na dojíždění jinam.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: diagnostika alergie, testování

Název: elidel

- od: bea     datum: 2005-04-08
Ahoj, včera jsem začala dcerce mazat ekzém elidelem. Možná má slabší vedlejší účinky než kortikoidy - neměl by ztenčovat povrchovou vrstvu kůže. Krém docela zabral, už po prvním namazání došlo ke zlepšení, vypadá to, že do týdne bude ekzém pryč. Kožařka mi ale řekla, že musím mazat pořád dál, alespoň 2-3 měsíce ta místa, kde jsem již jednou začala. To se mi ale nezdá, jakou máte zkušenost vy? Přečetla jsem si anglický odkaz od Papajany (viz níže), a tam popisovali nechutné vedlejší účinky a doporučovali mazat jen minimální dobu. Tak poraďte, poslechnout doktorku nebo jednat podle sebe a po zlepšení krém vysadit. Díky
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : elidel

Název: Re: elidel

- od: Lenka     datum: 2005-04-10
Taky jsm to četla, dost hrozný. Jak jistě víš, příčina ekzému je uvnitř těla, takže léčba zevně sice uleví, ale nevyléčí. Vím, že je to hrozný, my s tím bojujeme pořád, ale je třeba ve složení jídla najít ještě tu složku, která ten ekzém spouští či zhoršuje. Pokus se odstraní příčina, ekzém se zlepší (může se přechodně zhoršit), posléze téměř zmizí. Trvá ale určitou dobu, něž se tělo očistí od těchto látek. Ještě mě napadá, dělali vám trevní testy na ostatní potraviny? Pokud nebudeš přesně vědět čeho se vyvarovat,tak sice ekzém zmizí, ale budete to řešit za chvíli znova. Takže si myslím,že natírání 3 měsíce je zbytečné, protože je třeba hledat příčinu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: elidel

Název: Re: Re: elidel

- od: daniela     datum: 2005-04-14
Ahoj všichni.Elidelem mažem ale žádný zázrak v tom nevidim. Jen jsem chtěla zareagovat na hledání příčiny co psala Lenka a trochu si postěžovat. Příčinu hledáme, dietu opravdu dodržujeme(bezlepková, bezmléčná, bezvaječná atd.), ale ekzem, otoky a urputné svědění u syna jsou tu pořád. Jednou je to lepší a pak hrůza. Přitom je ve stejném prostředí a dieta dost tvrdá. Takže jestli ještě někdo hledáte a najdete příčinu trápení, buďte rádi a opravdu dietu dodržujte. A jestli ne, tak vydržte, určitě to bude stát za to až to najdem. Já bych za to dala nevim co.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: elidel

Název: odběr krve

- od: Andy     datum: 2005-04-07
tak jsem se odhodlala a dneska jsem byla s dcerou po 4.letech na odběrech krve. Do 14dnů by měli být výsledky- tak jsem zvědavá. Doktorka se mě ptala, na co chci hlavně testy- kravské mléko, vejce, sója, ryby. Chudák malá, udělalo se jí zle, byla úplně bledá :-(
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : odběr krve

Název: alergie přes mateřské mléko

- od: Jana     datum: 2005-04-07
Mám od porodu alergii na krav. mléko a trpí tím i moje kojená dcera. Ostatní mléčné výrobky od krávy jako je jogurt sýry atd. mohu. Chtěla jsem se jen zeptat, jestli mohu jíst i tepelně zpracované potraviny (např. palačinky, buchty, svíčková) nebo to musím všechno nahrazovat? A co je nejlepší do kafe místo smetany? Sójové mléko mně moc nechutná, to si dám raději acido či jogurt. Do omáček se jogurt dá nahrazovat, ale to ostatní?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : alergie přes mateřské mléko

Název: Re: alergie přes mateřské mléko

- od: Jana     datum: 2005-04-08
Tak bohužel mál alergii na všechny mléčné výrobky, jen reakce na něco je rychlejší a na něco pomalejší. Milada mi dala odkazy: http://www.zena-in.cz/fotoalba/fotografie.asp?uzi_id=11062&bezp=&album=1186&foto=51428&nazev=fotogkiyoildsa51428.jpg http://www.zena-in.cz/fotoalba/fotografie.asp?uzi_id=11062&bezp=&album=1186&foto=51429&nazev=fototwgfsayxox51429.jpg http://www.zena-in.cz/fotoalba/fotografie.asp?uzi_id=11062&bezp=&album=1186&foto=51430&nazev=fotokxdnuuqvue51430.jpg a znich my svítá alespoň naděje, že malá z toho vyroste a mě se to týká jen po dobu kojení.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie přes mateřské mléko

Název: Alergie

- od: Misa     datum: 2005-04-07
dobrý den , chtěl by jsem se zeptat od kolika let-měsíců je možné nechat udělat testy na alergologiii. Díky
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Alergie

Název: Re: Alergie

- od: Veronika     datum: 2005-04-07
Ahoj Miso, memu synovi odebirali krev na rozbor kvuli alergii poprve ve 4 mesicich, ale mam pocit, ze to jde jiz drive. Ale presne od kolika nevim.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie

Název: co na večeři?

- od: Bea     datum: 2005-04-06
Ahoj, poraďte prosím, co dáváte dětem k večeři. (bez mléka, vajec, sóji)Moje malá (2,5)večeří dost jednotvárně. Má buď brambory s květákem, brokolicí či jinou zeleninou, do kaše pak zamíchám nutrilon pepti. Nebo má pohanku vařenou s jablíčkem a s nutrilonem. Sladké kaše má k snídani (taky pořád dokola). Hledám inspiraci. Díky
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : co na večeři?

Název: Re: co na večeři?

- od: Veronika     datum: 2005-04-07
Ahoj Beo, mam stejny problem - syn ma take alergii na mleko, vejce a soju, a moje inspirace uz dochazi. Varim obedy a vecere a snazim se o pestrou stravu, ale taky mam pocit, ze je to porad dokola: zelenina, ryze, brambory, kure, ryba, hovezi a kase nasladko. Ted se odhodlavam zkusit bezvajecne testoviny.Kase zkousim ryzove, kukuricne a pohankove. Salaty nedelam, bojim se syrove zeleniny. TAkze take bych nejaky napad uvitala.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: co na večeři?

Název: vyzkoušel jsem léčitele, mohu doporučit

- od: pepa008     datum: 2005-04-01
Osobně jsem vyzkoušel při zdravotních problémech léčitele a nelituji toho, pomohlo mi to a v léčiteli jsem našel i příjemného člověka a nyní nového kamaráda. Doporučuji dlouhodobě nemocným vyzkoušet - zde je odkaz: http://doubrava-lecitel.euweb.cz/
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : vyzkoušel jsem léčitele, mohu doporučit

Název: Re: vyzkoušel jsem léčitele, mohu doporučit

- od: petra b.     datum: 2007-11-27
Tento příspěvěk je v podstatě reklamní. PepaOO8 je tvůrcem webové prezentace pana Doubravy. Tedy jsetli se nezkamáradili až po léčbě,ale pak nevím proč si k tvorbě svých stránek pan Doubrava vybral takového webamatéra:-)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: vyzkoušel jsem léčitele, mohu doporučit

Název: Re: Re: vyzkoušel jsem léčitele, mohu doporučit

- od: Vlasta Navrátilová     datum: 2008-04-03
Nestydíte se pane Doubravo, pověřit svého správce stránek, aby Vám dělal skrytou reklamu?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: vyzkoušel jsem léčitele, mohu doporučit

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava