elidel téma příspěvkuNázev: elidel

- od: bea     datum: 2005-04-08
Ahoj, včera jsem začala dcerce mazat ekzém elidelem. Možná má slabší vedlejší účinky než kortikoidy - neměl by ztenčovat povrchovou vrstvu kůže. Krém docela zabral, už po prvním namazání došlo ke zlepšení, vypadá to, že do týdne bude ekzém pryč. Kožařka mi ale řekla, že musím mazat pořád dál, alespoň 2-3 měsíce ta místa, kde jsem již jednou začala. To se mi ale nezdá, jakou máte zkušenost vy? Přečetla jsem si anglický odkaz od Papajany (viz níže), a tam popisovali nechutné vedlejší účinky a doporučovali mazat jen minimální dobu. Tak poraďte, poslechnout doktorku nebo jednat podle sebe a po zlepšení krém vysadit. Díky

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: elidel

- od: Lenka     datum: 2005-04-10
Taky jsm to četla, dost hrozný. Jak jistě víš, příčina ekzému je uvnitř těla, takže léčba zevně sice uleví, ale nevyléčí. Vím, že je to hrozný, my s tím bojujeme pořád, ale je třeba ve složení jídla najít ještě tu složku, která ten ekzém spouští či zhoršuje. Pokus se odstraní příčina, ekzém se zlepší (může se přechodně zhoršit), posléze téměř zmizí. Trvá ale určitou dobu, něž se tělo očistí od těchto látek. Ještě mě napadá, dělali vám trevní testy na ostatní potraviny? Pokud nebudeš přesně vědět čeho se vyvarovat,tak sice ekzém zmizí, ale budete to řešit za chvíli znova. Takže si myslím,že natírání 3 měsíce je zbytečné, protože je třeba hledat příčinu.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: elidel

- od: daniela     datum: 2005-04-14
Ahoj všichni.Elidelem mažem ale žádný zázrak v tom nevidim. Jen jsem chtěla zareagovat na hledání příčiny co psala Lenka a trochu si postěžovat. Příčinu hledáme, dietu opravdu dodržujeme(bezlepková, bezmléčná, bezvaječná atd.), ale ekzem, otoky a urputné svědění u syna jsou tu pořád. Jednou je to lepší a pak hrůza. Přitom je ve stejném prostředí a dieta dost tvrdá. Takže jestli ještě někdo hledáte a najdete příčinu trápení, buďte rádi a opravdu dietu dodržujte. A jestli ne, tak vydržte, určitě to bude stát za to až to najdem. Já bych za to dala nevim co.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk