diagnostika alergie, testování téma příspěvkuNázev: diagnostika alergie, testování

- od: Bea     datum: 2005-04-08
Zdravím, omlouvám se, že se vracím k už 2x diskutované otázce (9.2. a 13.3., nadpis testování KM na alergikovi)Bohužel, náš gastroenterolog, jediný na okrese, trvá na provedení testů na snášenlivost kravského mléka u má dcerky. Pokaždé, když k němu jdu pro recept na nutrilon pepti, tak mě Myslím, že jednou mi řekne, buď dítě necháte otestovat nebo si ten nutrilon plaťte sama. Četla jsem na vašich odkazech článek doktora Fruhaufa. On tam v podstatě toto testování také doporučuje. On radí: nasadí se bezmléčná dieta a po 6 nedělích se pod lékařským dozorem podá po troškách mléka (na kůži na jazyk, do úst...) a sleduje se reakce. Je-li okamžitě nebo se zpožděním pozitivní, dokazuje to alergii. PODSTUPOVALY VAŠE DĚTI TAKOVÉ TESTY, NEBO SI DOKTOŘI VYSTAČILI S KREVNÍMI TESTY??? Nám totiž diagnózu stanovili z krevních testů, tyto zátěžové zkoušky mlékem na malé neprováděli. Teď už je asi 1 a 1/2 roku na bezmléčné dietě, prospívá mnohem lépe než bez ní. No a doktor chce zkusit, jestli už z alergie vyrostla. Mám obavu z toho, že malá při testech v nemocnici mléko snese a doma se bude postupně zhoršovat. Třeba dostane průjem, nebude jasné, jestli z infekce nebo z alergie, prostě to nechci celé znova prožívat, ale doktor mě k tomu silně tlačí. No a dojíždět každý měsíc do jiného okresu kvůli receptu na netrilon, to si to radši zaplatím. Tak mi prosím odpovězte,jestli jste podstupovali testy, které doporučuje Dr. Fruhauf, viz výše a jestli máte typ, jak toho doktora odbát. Bohužel si nemohu dovolit ho vyměnit. Díky

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: diagnostika alergie, testování

- od: Lenka     datum: 2005-04-10
Mléko ti může předepsat i pediatr a nemusíš kvůli němu na gastro.Stačí, když pediatr bude mít nějakou zprávu. My to tak praktikujeme doposud. Známá chodí k doktoru Fruhaufovi se synem - alergie na bílkovinu KM a testy nepodstupovali. Jinak pediatr mi sdělil, že tyto speciální mléka se mohou předepisovat bez omezení věku. Co se týká nás, tak nesnášenlivost laktózy je celoživotní onemocnění, tak to máme vyřešený.Co se týká toho tvého doktora, tak si zkus nachystat pro a proti a navrhni mu nějaký termín, kdy by jsi o tom byla ochotna uvažovat, např. za tři roky. Přijde mi divné, že na tebe tak tlačí,to by dle mého názoru něměl. já bych to tedy řešila tak, že bych si nechala napsat zprávu, mléko by předepisoval pediatr a asi bych se poohlédla po jiném doktorovi. Pokud máš mléko a nemáte potíže, tak stačí na gastro tak 2-3x ročně, což je i snesitelné na dojíždění jinam.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistentka, sekretářka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a lidské zdoje - zaměstnání, volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické zaměstnání

management
Management, nabídka práce a zaměstnání

provoz/výroba
práce výroba, kvalita, provoz

logistika/doprava
práce logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Práce a zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup