Ovesné mléko téma příspěvkuNázev: Ovesné mléko

- od: lenka     datum: 2006-02-14
Dobrý den, syn má alergologem prokázanou alergii na KM, pije Nutrilon Pepti. Chtěla bych se zeptat, zda nevíte, proč se může dávat ovesné mléko (to krabicové, sušené) až od tří let, co je v tom tak nepřijatelného pro dítě mladší 3 let. Synovi je 14m, tak jsem si myslela, že třeba do pudinku bych mu ho mohla dát. A co jeho pití, takhle malým dítětem? Nebo myslíte, že opravdu radši až od tří let? Děkuji Lenka

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Ovesné mléko

- od: Dita     datum: 2006-02-15
Ahoj, ono opravdu záleží na Tobě, ale myslím si, že ona bílkovina obsažená právě v náhr. mléku (ovesné, rýžové ...) nemusí být též ideální. Do pudingu můžeš dát i ten Nutrilon. Četla jsem, že po "vysazení" potraviny ( v tomto případe KM) se střevo, které se "poškodilo" opak. setkáním s alergenem se zotavuje až 6 měsíců. Ono se vlastně stane propustným. Tak vydrž, ono jestli něco na takovou alergii zabírá tak je obvykle čas.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Ovesné mléko

- od: Lenka     datum: 2006-02-15
Myslím, že problém ve značení těchto výrobků až od tří let, jsou klinické zkoušky. Jiné jsou pro potraviny a dětské výživy pro malinké děti, jiné jsou pro výrobky pro děti od tří let a jiné jsou pro potravní doplňky. Asi je jasné, že ty nejpřísnější zkoušky (pro ty nejmenší) jsou nejdražšší, tak se výrobci snaží co není nezbytně nutné zařadit tak, aby je testování vyšlo co nejlevněji. na tvém místě bych jestě chvíli počkala, tak okolo dvou let si myslím, že by to mělo být už v pohodě.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Ovesné mléko

- od: Monča     datum: 2006-02-18
Myslím,že je to nevhodné,protože obsahuje lecitin.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Ovesné mléko

- od: Lenka     datum: 2006-02-21
Lecitin je většinou sojový a obsahuje ho i kojenecké mléko určené pro novorozence. Myslím, že se řešil problém alergie KM a vhodnosti náhradních mlék což nesouvisí s obsahem a druhu lecitinu v náhradním mléce. Je to trošku jiný problém. Vhodným kompromisem může být sojové mléko od Nutricie, které je vhodné pro nejmenší děti.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás