alergie na mléko téma příspěvkuNázev: alergie na mléko

- od: hanka     datum: 2005-11-30
Mám 15 m syna, v 10 m diagnostikován s alergií na KM. Stále ho kojím, jíme jen jablka, hrušky, pečivo, nemléčné kaše, ovocné přesnídávky, hypoalergenní maso zeleninové příkrmy. Tento jídelníček se mi zdá chudý, navíc syn se v noci hrozně budí, nemléčná rýžová kaše je velmi lehko stravitelná a mateřské mléko taky. Poraďte, co dávat k jídlu večer, aby to syna zasytilo? Po kaši z H.A mléka zvracel.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: alergie na mléko

- od: Petr     datum: 2005-12-01
Mléko je možné nahradit speciálním mlékem pro Vaši diagnózu, jinak obecně je možno říci, že mléko se velmi dobře nahrazuje výrobky ze sóji. Další informace naleznete na stránce Speciální mléka a nemléčné kaše v sekci lékárna.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: alergie na mléko

- od: hanka     datum: 2005-12-01
Pročítala jsem si tu pár receptů a poravdu se na tomto webu najde dost informací pro nás nováčky v alergii ... Zajímalo by mě, jestli má některá z maminek zkušenosti s podáváním kravského mléka, nebo je jeho hypoalergičnost jen mýtus (viz. odpověď paní doktorky v diskuzi na rodina.cz: http://www.rodina.cz/dotaz5189.htm ? Které ze speciálních mlék dětem navyklých na mateřské mléko nelépe chutnalo/ nejlepe vám ho snášelo? Mě se zdá že syn se prostě nedá ošidit a obávám se, že mu MM už brzy stačit nebude. díky

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: alergie na mléko

- od: hanka     datum: 2005-12-01
omlouvám se, mělo být místo "podáváním kravského mléka" - podáváním kozího mléka -

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: alergie na mléko

- od: Blanka     datum: 2005-12-08
Mléčná bílkovina v kozím mléce má trochu jiné složení než v kravském a díky tomu je asi u 90% alergiků na mléko kozí mléko přijímáno podstatně lépe než kravské, v asi polovině případů zcela bez obtíží. Jestli chcete svým dětem pomoci, mosíte to vyzkoušet. Pkod to nebude lepší nebo podstatně lepší, horší to určitě nebude. Moje dcerka je alergická na kravské mléko, když má ve škole krupicovou kaši z kravského mléka, bolí jí břicho a zvrací. Pořídíl jsem domu kozu, teď už jich mám osm a pro mléko k nám posílá dětská doktorka alergické děti z celého obvodu. Sama si bere sýry a jogurty. Více na adrese http://farmahvozd.webpark.cz/ Ta paní doktorky na www.rodina.cz bere provize od producentů různých krabic s podivnými prášky, které mléko nahrazují.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: alergie na mléko

- od: Andy     datum: 2005-12-08
Taky jsme zkusili kozí mléko- denně čerstvé od sousedovic kozy, ale bohužel. Naše alergie je na všeobecně živočišné mléko:-(

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: alergie na mléko

- od: Dita     datum: 2005-12-01
Já dělám např. brambor.kaši - Brambory+ mléko Neocate + margarín Linco a k tomu maso nebo brokolici. Dceři je 12 m. a občas přidám i šunku od kosti. Někdy dělám tzv. nastavovanou kaši čož je v našem podání br. kaše a uvařená pohanka lámanka. Smíchat dohromady a zapít mlékem. Už se mi dcerka v noci nebudí - jinak se budila docela pravidelně, jednou v noci jsem slyšela jak jí kručí v bříšku - tak vím, že to bylo určitě hlady. Někdy uvařím těstoviny s omáčkou z dýně, nebo se zeleninou. Jdou udělat br. škubánky - dělám i kaše z pohank. krupice nebo lámanky. Někdy koupím pohankové vločky uvařím je ve vodě pak přidám mléko, margarín, Fruktózu a třeba nastrouhané jablko (hruška, borůvky ) a znova zapít mlékem a zasytí to jako normální krupicová kaše. Snad Vám tato odpověď pomůže.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: alergie na mléko

- od: bea     datum: 2005-12-04
ahoj, syn ti zvracel HA mléko nejspíš proto, že je pro něj nedostatečně naštěpené, tj. že ho dráždí. Zajdi si ke gastroenterologovi, ať ti napíše speciální hydrolyzované mléko, které má bílkoviny už dostatečně naštěpeny - NUtrilon pepti 1, Alfaré nebo i Neocate

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
wwww.hledampraci.cz


IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz a obdobné pracovní pozice

logistika/doprava
Pracovní pozice logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup