Mateřská školka téma příspěvkuNázev: Mateřská školka

- od: Halfarová     datum: 2005-11-25
Mám dceru, která je alergická na mléko a výrobky jej obsahující. Co dělat v případě, kdy Vaše dítě nemůže jíst běžnou stravu ve školních zařízeních. Je mateřská školka nebo základní škola povinna zajistit alternativní stravu. Nechci aby moje dítě muselo být celý den o svačině, taky chci aby měla teplý oběd během dne. Neexistuje nějaké nařízení, vyhláška toto upravující. Děkuji za odpovědi

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Mateřská školka

- od: Tina     datum: 2005-11-25
Dobrý den, také mne tento problém s MŠ zajímal a z magistrátu našeho města jsem dostala tuto odpoveď: odpovídám ve zkratce na Váš dotaz, případně doplním informace, pokud bude třeba. Mateřské školy fungují jako samostatné příspěvkové organizace s právní subjektivitou, školní jídelny jsou součástí těchto MŠ. Za vše zodpovídá ředitelka MŠ, proto také po zvážení možností provozu a za předpokladu dodržení všech zákonů a předpisů rozhoduje. Stravování dětí, žáků a studentů se řídí vyhláškou č. 107 ze dne 25. února 2005 o školním stravování, ve které jsou stanoveny výživové normy a rozpětí finančních normativů pro jednotlivé skupiny strávníků. Tato vyhláška umožňuje uplatnit laktoovovegetariánskou výživu pouze v případě, že s tím souhlasí všichni zákonní zástupci nezletilých strávníků - není uplatněno. Obecně lze říci, že možnost poskytovat určitý typ diety (např. po mononukleoze nebo vyloučení některých potravin ze zdravotních důvodů) je nutné dohodnout s ředitelkou mateřské školy a vedoucí školní jídelny. Donášení vlastního jídla je problematické vzhledem k povinnosti dodržení vyhlášky č. 137/2004 Sb. o hygienických požadavcích na stravovací služby a o zásadách osobní a provozní hygieny, ale zase záleží na podmínkách provozu a konzultaci se zaměstnanci orgánu ochrany veřejného zdraví. Konečné rozhodnutí je opět na ředitelce mateřské školy.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Mateřská školka

- od: Petr     datum: 2005-11-25
Dobrý den, mohu konstatovat v podstatě totéž, v Praze je výhoda specializované školky, která je určena pro děti s určitým postižením (potravinové alergie, intolerance, další alergie), jde o zařízení, jde jsou i zdravotní sestry. Prostě to bude problém, přesvědčit ředitele školek ale i škol, aby vyšli stříc, někde se to možná podaří, ale když jsme například hledali školku v okolí, tak jsme neuspěli (máme moc dětí = nebudeme si přece komlikovat situaci)P.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Mateřská školka

- od: ciza     datum: 2005-12-04
Mohu potvrdit,do teto skolky dochazi i moje dcerka. Bohuzel ma tak rozvinutou potravinovou alergii,ze neni ani v moci teto skolky zajistit stravovani. Pravda je takova,ze dcerka ma hodnoty opravdu tak vysoke,ze nemuze byt ani pri priprave napr. rybiho pokrmu, aniz by to pro ni nebylo zivotu ohrozujici. Ma alergii na orechy,ryby,KM,vejce,lusteniny a dalsi radu potravin. Bohuzel nezafungovala ani donaska vlastni stravy,takze navstevuje skolku pouze na tri a pul hodky,pred obedem si ji beru domu. Svacinu donasim.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Mateřská školka

- od: Andy     datum: 2005-11-26
Dceři do školky nosím obě dvě svačiny a jestliže je na jídelníčku oběd, který nesmí, nosím jí svůj z domova a v kuchyni jí ho ohřejou. Byla tam hygiena, musela jsem od dět.lékařky donést potvrzení na co je malá alergická. Zatím je vše v pohodě

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Mateřská školka

- od: Denisa     datum: 2005-11-26
Ahojky,já Štěpánkovi do školky nakupuji potraviny(pomazánky na chleba,sušenky,ovesné mléko,přesnídávky atd.) a paní ředitelka mi to proplácí.Já platím normálně stravné jako ostatní a z toho mi to vlastně vrátí.Většinou oběd může,když ho paní kuchařky odeberou dřív než tam přidají třeba smetanu nebo mléko.Když oběd opravdu nemůže(je to tak jednou dvakrát do měsíce),tak mu oběd donesu z domu a oni mu ho ohřejí.Většinu pomazánek mu připravují zvlášť s Perlou.Moc jich jejich pomoci vážím.Všechna jídla naštěstí vaří na oleji,což není samozřejmost.Byli jsme o prázdninách na týden v jiné školce a jejich přístup se mi vůbec nelíbil.Vše vařili na másle a řekli mi,že když nic nemůže,tak dostane suchý rohlík.Tak jsem jim řekla,že to teda nedopustím a přinesla jsem jim svoje jídlo.Takže je opravdu nejdůležitější,jak se k tomu postaví ředitelka školky,pokud je vstřícná a pochopí situaci,tak máte vyhráno.Přeji Vám,ať najdete školku,kde Vám vyjdou vstříc.Denisa

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Mateřská školka

- od: Ilona     datum: 2005-11-28
Děkuji za odpověď. Myslíte, že potvrzení od dětské lékařky, na co je malá alergická, by měla uznat každá hygiena, nebo jen ve Vašem případě přimhouřili oko. Neexistuje nějaký psaný dokument, na který bych se mohla při jednání s ředitelkou obrátit.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

nabídka práce, zaměstnání a brigády
Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání