Deproteinovaný pšeničný škrob téma příspěvkuNázev: Deproteinovaný pšeničný škrob

- od: Ellins     datum: 2008-11-03
Dobrý večer, moje tříletá dcera drží od 10 měsíců bezlepkovou, bezmléčnou a bezvaječnou dietu. Každý rok chodíme na kontrolní testy. Všechny hodnoty se mírně zlepšovaly. Letos ale došlo k velkému zhoršení hodnot u lepku. Dietu držíme opravdu poctivě. Vloni jsem začala péct chleba z Jizerky, která je sice vhodná pro bezlepkáře, ale obsahuje deproteinovaný pšeničný škrob. Nevíte náhodou, jestli by ten škrob mohl vadit a mohl by být příčinou zhoršení testů?

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Deproteinovaný pšeničný škrob

- od: Eva     datum: 2008-11-04
Já jsem i přes dodržování všech svých diet měla pořád obtíže, a eliminací téměř všeho jsme zjistili, že jediné co zbývá jako alergen je Jizerka.(Na etiketě v ní uvádí sójový lecitin a že se vyrábí v závodě, který zpracovává sóju a jiné alergeny). Jizerku jsem přestala kupovat letos na jaře a problémy ustoupily, nyní se držím v pohodě. Tento problém jsem řešila se svými kamarády dietáři - celiakům jizerka nevadí, alergikům (zejména silným nebo hodně citlivým) vadí.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk