Název: Výsledky odběrů krve u Niki

- od: Andy     datum: 2005-04-19
Přijela jsem k té doktorce pro výsledky rozboru krve Niki a ona mi ukazuje papír a: kravské mléko, gluten (lepek), vaječný bílek, sója, ryby- jsou všechny v normě!!! Mě přeběhl mráz po zádech, a udělalo se mi ták blbě, že jsem myslela, že se svezu k zemi! A ona mi říká, ale Imuglobulin jako celek ukázal mnohonásobně vyšší čísla, což je- že je na něco hodně alergická, ale z těchle výsledků se to nepozná. Může to být potravina, s kterou se nikdy nesetká Pak jsem se jí ptala, kde je takovej ten papír, na kterým jsou všechna čísla- co je v normě a výsledek testu Niki. Tak otevřela kartu a ukázala mi to. No a já jsem se začala ptát (abych tomu sama rozuměla): Tohle je norma? Tohle je výsledek? Tyhle hvězdičky jsou vysvětlivky k výsledku? Proč je tohle tady ... No a jak se tak ptám a ona odpovídá a furt mele a mele najednou vyjekne : JEŽÍŠ MARJÁ PROMIŇTE! ONA TO MÁ VŠECHNO ZVÝŠENÝ!!! Mě zmátli ty hvězdičky v tomhle sloupečku!!!!! Tak to jsem myslela, že to se mnou šlehne podruhý!!! Přijela jsem domů a chci to říct a ani jsem nemohla promluvit, řvu tu jak malý dítě Doktorka říkala, že by to chtělo další odběr, ale už jen na lepek Napíšu výsledky. Poradí mi někdo- jak dál? Imuglobulin-E- 1710 kU/l +++, Imuglobulin-A- 0.83g/l, Imuglobulin-G- 10.10g/l, Imuglobulin-M- 0.90g/l, Lymhocyty- 52.5% +, Eosinnophily- 9.5% +, IgE/ kravské mléko-2.908, IgE/ gluten-1.654, IgE/vaječný bílek-2.249, IgE/soja-1.223, IgE/pstruh-1.381, IgE/kapr-2.995, Je tam toho krapet víc, ale opravdu tomu nerozumím Co dál? Děkuju

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Výsledky odběrů krve u Niki

- od: Veronika     datum: 2005-04-20
Tak u nas to asi davaji do jine tabulky, takze vysledky meho syna vypadaji takhle (ale asi nam to porovnani na nic nebude,protoze vlastne nemame z ceho poradne vychazet): IgG 5.32 g/l, IgA 0.23 g/l, IgM 0.34 g/l a IgE 107.0 IU/ml - bylo mi receno, ze z toho vyplyva, ze ma snizenou imunitu. Jinak konkretni potraviny se u naseho doktora meri ve stupnici 1-5 a za tim je udane nejake cislo, kteremu nerozumim, ja se ridim tou stupnici: valecny bilek 6 (nezmeritelne, vetsi nez 100), mleko 4 (50.7), soja 1 (0.36), jablko 1 (0.45), gluten 1 (0.68), mouka psenicna 2 (0.82) a banan 2 (1.80). Jeste zkoumali tresku, rajce, mrkev,kure a varene hovezi - to vsechno bylo v norme. Bylo mi receno, ze mame dryet prisnou dietu a na podyim prijit na dalsi odbery, budou zkoumat dalsi potraviny a porovnaji jiz jednou zmerene. Nevim, jestli jsem ti nejak pomohla. Pristup tve doktorky snad ani nepotrebuje komentar, je to hruza.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Výsledky odběrů krve u Niki

- od: Andy     datum: 2005-04-20
Nejvíc mě rozhodil asi ten lepek a sója. A to, že hodnoty mléka jsou daleko vyšší, než při prvních odběrech v jednom roce!!!

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Výsledky odběrů krve u Niki

- od: Mirka     datum: 2005-04-21
Musím přiznat, že po přečtení Vašich příspěvků mi běhá mráz po zádech a je mi Niky moc líto. Chtěla jsem se zeptat na to, zda tyto krevní testy mohou dělat pediatři nebo jenom někde o specialistů? Uvažuji, že bych je nechala Markovi také udělat, ale jenom jestli to půjde u dětské lékařky. Na vaši otázku - co dál - není lehké reagovat. Současné lékařství toto léčit neumí. Já mám ovšem pocit, že zrovna Vy máte v sobě dostatek odhodlání i schopností se zakousnou do čehokoli, co by pomohlo. Ve vašem příběhu píšete, že jste navštívili i léčitele. Zkuste se do toho ponořit sama, načíst si v knížkách, jak tělo funguje a proč alergie vznikají a co s tím dělat. Je mnoho případů a i já sama jsem s takovými lidmi osobně mluvila, kteří po "vyčištění těla" se zbavili např. celiakie a alergií na ovoce a zůstala jim např. jenom alergie na mléko. Pro ně je i toto úspěch - myslím, že Vám to nemusím vysvětlovat. Držím Vám palce.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Výsledky odběrů krve u Niki

- od: bea     datum: 2005-04-21
ahoj Andy, můžu ti napsat jen naši zkušenost s testováním na lepek (gluten). Pokud vím, jsou alespoň 2 druhy testů, 1. takový jednodušší, to mi dělala dětská doktorka, je tam u lepku např. stupnice 0-2,5 jednotek, a to je v normě, co je víc, je nad normu. Malá byla v 1 roce, kdy žádný lepek nejedla, asi uprostřed této škály. Ptala jsem se dětské, proč nemá hodnoty nižší, a co to znamená. Ona říkala,že je to lehce zvýšené a ať toho lepku teda dávám míň. S touto odpovědí jsem se nespokojila a našla si odborníka na celiakii v Brně na klinice. Ten říkal, že tyto jednodušší testy oni považují za zastaralé a konkrétně ta celiakie se zjišťuje tak, že se z krve nejprve zjistí, zda má dítě k této nemoci geny, tj. jestli má tzv. protilátky proti endomiziu, pokud jsem to pochopila dobře. Pokud je nemá, je to OK, pokud má, nastupuje další zkoumání, konkrétně asi rozbor sliznice střeva po biopsii (brr). Když jsem se ho ptala, proč má malá v tom prvním testu hodnoty uprostřed normy, tak mi řekl, ať to neřeším, že je v normě, i když uprostřed, že je to individuální. Takže, asi jediná rada, navštívit doktora, který tomu opravdu rozumí a nechat si udělat pořádné vyšetření. Držím palce, ať to dobře dopadne. To vyšetření to asi chce, protože neléčená celiakie je průšvih. Ale posledně tady psala Lenka, že ne každá nesnášenlivost pšenice je celiakie, že ta alergie (celiakie není alergie) může směřovat proti jiné látce. Ahoj Bea

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava