mateřská x PnP u alergií téma příspěvkuNázev: mateřská x PnP u alergií

- od: Lenka     datum: 2008-02-08
situace je od nového roku taková, že by děti s dietou měli dosáhnout na I. stupeň. Ovšem pokud Vám ho přiznají, tak se krátí mateřská na 1/2, tudíž finančně je to stejné, pokud máte mateřskou (rodičovský příspěvek) nebo I. stupeň a 1/2 rodičovského příspěvku. U rodičovského příspěvku je i vyšší šance, že vám bude podle posudku prodloužena do 7 let věku dítěte. Navíc u posuzování na prodlouženou mateřskou je jiný zákon, který byl navíc od nového roku rovněž zmírněn. Takže navrhuji do 7 let mateřskou a pak PnP. Navíc od 7 let věku se posuzuje víc úkonů, tudíž je i větší šaqnce, že bude příspěvek přiznán. Příklad z praxe - my máme k rodičovskému příspěvku přiznám III. stupeň postižení a u PnP nám ho zamítli a oddůvodněním, že dítě nepotřebuje zvýšenou péči - podle jednoho posudku jste tedy zdtaví a podle druhého máte dlouhodobě těžce postižené dítě. Tolik soušasná situace. Jinak paní, co je doma s tím druhým dítětem na mateřské, tak bych doporučila, aby si rovněž požádala o prodloužení rodičovského příspěvku ma to první dítě. Od nového roku platí novinka, že pokud je dítě zdravotně postižené, dostanete na něj rovněž mateřskou, bez ohledu na to, jestli máte další dítě nebo ne. Ve vašem případě, by jste tedy po zdravotním posouzení měla dostat 2x mateřskou - 1 krát na mladší dítě a 1 x na to s tím zdravotním posudkem, což je finančně lepší než PnP. - mateřská do 7 let je konstatní 7600,-

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: mateřská x PnP u alergií

- od: Clemm     datum: 2008-02-08
Lenko a kde se dočtu, jak je ten zákon zmírněn? Na konci ledna mi posudková komise zamítla odvolání kvůli RP. Dítě "jen" s potravinovou alergií (byť velmi silnou) a v současné době dobře zaléčeným ekzémem je podle ní zkrátka jen nemocné, tudíž nárok na prodloužení RP není.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: mateřská x PnP u alergií

- od: Lenka     datum: 2008-02-09
bohužel to nevyšlo přímo v zákoně. Zákon zůstal stejný - postižení nad 50% dostanou prodlouženou mateřskou, ta ostaní ne. Bohužel je to "jen" prováděcí vyhláška. Nevím, jestli už s tímto byli na posudkové seznámeni. Ted bych Vám poradila paradoxně si požádat o PnP. Děti s dietou, což vy máte, by měly dosáhnout na I. stupeň. sociál a zravotní vám bude platit stát, stejně jako u RP, akorát to budete mít za mín peněž. Podle zákona již není opravný prostředek proti odovlání, tudíž bud si požádáte o přezkoumání zdravotního stavu nebo si požádejte o PnP. Novou žádost k RP si můžete podat za rok (ale za rok od data, kdy jste si požádala vy, ne kdy se oni rozhodli Vám to zamítnout). Takže počkala bych, až vyprší rok a šla bych do toho znova a souběžně si podala žádost o PNP. Něco snad vyjde. Myslím, že možná paradoxně u Pnp ted budou posuzovat jinak, poté co zdvihla celonárodní vlna odporu proti tomuto zákonu a ministerstvo bylo zaaleno stížnostmi. Sama posudková přiznala, že je zákon špatný. Ted je upraven, takže vzhůru do boje. (já PnP 2/07 -v 10/07 zamítnuto. v 1/08 opět podaná žádost)

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: mateřská x PnP u alergií

- od: Clemm     datum: 2008-02-10
Lenko děkuji za radu. Mohla by jste se mi ozvat na email alergie"@"email.cz? Děkuji moc

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: mateřská x PnP u alergií

- od: Lenka S.     datum: 2008-02-14
Dobrý den Leni, kde bych se dočetla, že se dá mateřská pobírat na dítě se zdravotní posudkem i na to mladší? Já mám chlapečka 2,5 roku s alergií na mouky, vejce, mléko, jáhly, roztoče, kočku a minulý rok mu přiznali III.stupeň, ale posudek byl jen na rok. Tak jsme zkusili požádat o Pnp, ale výsledek ještě nevím. Včera jsem byla na sociálce a chtěla požádat o posouzení na ten rodičák, ale řekli mi, že to nemá cenu, protože rodičák v žádném případě dvakrát nedostanu.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: mateřská x PnP u alergií

- od: Marketa     datum: 2008-02-21
Zdravím všechny a prosím oradu,mám skoro dvouletého syna,který ma potravinove alergie)mléko,vejce,mouku,rýži a dalši),dále oslabenou imunitu,astma,atop.ekzém.před pul rokem mu uznali,že je dlouhodobě nemocný a stejně to počítali z život.minima a nedostala jsem ani korunu.ted jsem podepsala mateřskou na 3roky a chtěla jsem vědět co mám děla dál.sociální pracovnice mi řekla,že s toho může do 3let vyrůst a dál semnou nechtěla mluvit jako by mě měla platit za ten rok ona ze svého.poradite mi někdo na co mám nárok Děkuji můj mail marketka.fromlova@seznam.cz

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
wwww.hledampraci.cz


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz a obdobné pracovní pozice

logistika/doprava
Pracovní pozice logistika, doprava