nesnášenlivost laktózy,alergie na BKM téma příspěvkuNázev: nesnášenlivost laktózy,alergie na BKM

- od: Gábina     datum: 2008-01-10
Náš boj začal podobně jako u většiny takto postižených dětí,jen byl více dramatický.Kačka po 6týdnech kojení začala průjmovat,zelená stolička,nadýmání,pláč,krvavé nitky v hlenovité stoličce.Protože jsem zdravotní sestra,viděla jsem už všechny nejhorší diagnózy.Pediatr nás odeslal do dětské nem.Tam nás po vyš. chirurgem,odeslali na infekční se slovy:průjem patří na infekční.Měla jsem okamžitě ukončit kojení a Kačka zůstala jen na rýžovém odvaru.Během dvou dnů se dostala do takového stavu,že neragovala.Prosila jsem o infúze na zavodnění,protože jsem přesně věděla,co může následovat.Najednou vše dostalo rychlejší obrátky,odd.JIP,až po výživu výhradně centrání žilou trvající přes měsíc a půl.Kolotoč vyšetření a testů,biopsie střeva,transfúze krve a neustávající průjmy,no hrůza.Jako zdravotník bych měla brát stav racionálněji,ale nebyla jsem schopna.Vděčím za podporu své rodině i některým sestřičkám.Celé to bylo korunováno tím,že to byly naše první vánoce.Nakonec musím poděkovat hlavně MUDr. Štarhovi a MUDr. Utěšenému,ke kterému dosud docházíme do amb. Kačka má 2roky pryč,máme mléko Neocate a výhradně stravu bez mléka,laktózy,sóji a dalších výrazných alergenů.Ale jinak je velmi veselé,šikovné a dobře prospívající dítě.Je pravda,že nakupovat,shánět,neustále zkoumat a vařit je obtížnější,ale jde to.Pokud taková patálie osobně člověka nepotká,neví,o čem se mluví.Okolí takovým lidem vstříc rozhodně nejde(dostupnost zboží,složení potravin,léků,ceny potravin,nabídka v restauracích,stravování ve školách a vůbec..). Jsem ráda,že takové stránky jako tyto existují.Byly pro mě útěchou v začátcích a taky dobrým učitelem.Díky Káča a Gábina.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: nesnášenlivost laktózy,alergie na BKM

- od: Janam     datum: 2008-01-11
Ahoj.Opravdu nejste na tom sami.Já bylo moc zoufalá a počítač jsem byla schopna využít po 4 letech.Připadla jsem si jako jediná.Dcerka nereagovala vůbec na jakékoliv léky a léčbu.a na začátku mohla oproti dnešku sposta jídla a já byla bezradná jak jí uvařit.Dnes když nesmí skoro vše,bych byla vděčná za ty potraviny,které tehdy mohla,ale člověk si většinou toho váží,áž to ztrácí nebo ztratí.Držím palce.Janam

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.czVolná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
zaměstnání, práce, brigáda


IT/telekomunikace
Práce, zaměstnání telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Nabídka zaměstnání personalistika a řízení lidských zdrojů

finance
Finanční, účetní a ekonomické pracovní pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí a zaměstnání

provoz/výroba
Práce výroba, kvalita, provoz

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Práce zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup