atopický ekzém dospělých téma příspěvkuNázev: atopický ekzém dospělých

- od: Andul     datum: 2007-07-19
Tak si pročítám různé články a všude nacházím jen příběhy miminek... Ráda bych se zeptala někoho,kdo má zkušenosti s AE v dospělosti...Jako malé mi zjistili alergii na prach a rostoče,ale nějakou potravinovou alergii nikdo neřešil. Poslední 2 roky jsem ale ekzém měla v takovém stavu, že jsem byla opravdu zoufalá. Zlepšilo se mi to až letos - Itálie, moře,sirné lázně(ty pomohly opravdu úžasně!)a bezlepková strava..Tam jistý specialista doporučil,abych omezila jód a nechala si udělat krevní testy k vyloučení alergie nebo intolerance lepku,že on osobně je toho názoru,že trpím Dühringovou nemocí.Dneska jsem se rozhodla jít ke své praktické lékařce,ale testy mi odmítla udělat:( Poslala mě na alergologii..Nikdy dřív jsem ale na alergologii nebyla,takže vůbec netuším,jak je to například s hrazením testů..Taky předpokládám,že musím vyjmenovat dráždivé potraviny. Ale to je pro mne taky těžké,protože jak už jsem říkala,poslední dva roky jsem měla ekzém po celém těle!Můžete mi prosím někdo napsat jaké bývají nejčastější alergeny u dospělých?Mám teď ekzém opravdu minimálně (i když po příjezdu z Itálie jsem se lehce osypala)a ráda bych si tento stav udržela! Děkuji moc za rady a všem krásný sluneční den!:)

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: atopický ekzém dospělých

- od: Michala     datum: 2007-07-19
Ahoj Andul,v tom případě pročítáš "nepozorně":-).Ale jsem ráda,že se ozval někdo,kdo má,zdá se,téměř zcela totožné problémy...Mám celiakii a ještě další potravin.alergie,nesnášenlivosti,a navíc MUDr. z Gastra má podezření na Duhringa.Mám totiž převážně kopžní problémy,puchýřovité ekzémy.Hlavně na obličeji,.loktech,kolenou a dalších místech...Taky jsem od malinka trpěla ekzémy,tak jsme mazali,mazali...Jak píšeš,tenkrát málokdo věděl o nějakých alergiích na potraviny.Období se střídala lepší s horšími.V období těhotenství byl stav nejlepší,mohla jsem jíst vše a neměla žádné problémy.Takže jsem opravdu vše jedla,nevěděla jsem totiž ještě,že mám přímo celiakii.Ale po porodu se vše radikálně změnilo,samozřejmě k horšímu.Měla jsem hrozné puchýře všude a vlastně skoro po čemkoliv...Na krevních testech (udělají na alergo,hradí pojišťovna)se ukázalo,že mám rozhozený celý organismus a buněčnou imunitu,zřejmě po nedržení diety a po tom porodu.Z alerg. mě dále poslali na Gastroent. a kožní...To by měl být normální postup,tak si to vyžádej.Dlouho se u mě stav nelepšil,i když držím opravdu poctivě veškeré diety,ale po omezení soli (nahrazením trochou soli mořské bez jodu) a po čtrnácti dnech na Šumavě v horách (k moři jsem se zatím díky miminku nedostala,snad příští rok:-)),je stav mnohem lepší.Nemůžu říct,že jsem ůplně ok,ekzém mám tu a tam pořád a marně zkoumám,po čem to ještě může být.Ale jednak MUDr. praví,že po tom,jak jsem měla vše hodně rozhozené,může mi vadit ještě tisíc dalších věcí(alergenů),které by mi normálně nevadily,že to chce snad nějakej čas,než se vše sklidní.A jednak jsem četla,že v případě Duhringa trvá podstatně déle (i roky) než u klasické celiakie,než se dá opravdu vše tak nějak do normálu.Tak doufám,že se dočkám relativní pohody...A hlavně stále doufám,že bude v pohodě moje momentálně devítiměsíční holčička.Ahoj,písni kdyžtak svoje zkušenosti.Ahoj,hezký ,snad už ne tolik horký den všem.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: atopický ekzém dospělých

- od: Radka Vondráčková     datum: 2007-07-20
Jak jsem se už zmiňovala v minulé odpovědi-dětský atopický ekzem léčíme šťávou z mladého ječmene, ta je vhodná jak pro děti tak pro dospělé, pomáhá na ekzémy,alergie a protože neobsahuje lepek, je velmi vhodná pro bezlepkovou dietu.Ječmen organismus vyčistí, vyživý a posílí imunitu,což je u těchto problémů zapotřebí. V přídadě zájmu ráda pošlu další informace a zkušenosti.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: atopický ekzém dospělých

- od: Libuše Znamenáčková     datum: 2008-10-16
Dobrý den, ráda bych se informovala na léčmu šťávou z mladého ječmene. Jak se užívá a co je ještě k tomu vhodné za dietu? Děkuji moc, přeji hezký den, L.znam.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: atopický ekzém dospělých

- od: Dalibor Bárta     datum: 2008-02-25
DObrý den, chtěl jsem se zeptat na tu šťávu z mladého ječmene, kde je možná koupit a nějake další informace o této lečbě... zda vnitřně nebo potírat atd. Děkuji

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: atopický ekzém dospělých

- od: Lenka     datum: 2007-07-20
Musím s Vámi přinejmenším nesouhlasit. Výrobek, který zde uvádíte sice konkrétně neznám, ale ječmen patří mezi plodiny s velkým obsahem lepku. POkud je štáva vyrobena lisováním, tedy na přírodní bázi, tak lepek zcela jistě obsahuje (možná je tam uvedeno jiný název), pokud je vyrobena chemickou cestou tak bych si zase troufla polemizovat o účincích které uvádíte. Mohla by jste uvést přesné složení výrobku? Nemám nic proti výrobkům, které pomáhají čistit organismus, ale pokud alergik neodstraní alergen ze své stravy, tak veškeré čistící procedury se míjí účinkem.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: atopický ekzém dospělých

- od: Radka Vondráčková     datum: 2007-07-21
Šťáva se lisuje z listů a listy lepek neobsahují.Zpracování je natolik šetrné, že obsahuje celé spektrum živých enzymů,velké množství vitamínů,minerálů, aminokyselin,nenasycených kyselin,chlorofil a dva antioxidanty,kteří umějí bojovat s rakovinou.Šťáva z ječmene se používá jako potravina - spolu se sladkovodní řasou (chlorella pyrenoidosy),která je také vhodná pro alergiky se těmto dvou výrobkům říká "Zelené potraviny".

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Re: atopický ekzém dospělých

- od: Lenka     datum: 2007-07-31
Mohla by jste,prosím, opsat přesné složení uváděného výrobku, Váš popis je dost obecný. Pro senzitivní jedince bych řekla "nepoužitelný". Díky.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: atopický ekzém dospělých

- od: Hanka     datum: 2011-06-15
Dobrý den,naprosto chápu co prožíváte,trpěla jsem AE 15 let s tím prvítem snažila zatočit a nic! Naštěstí nakonec jsem po těch letech už pár měsíců čistá!Pokud máte stále zájem,ráda poradím Stránská

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: atopický ekzém dospělých

- od: bea     datum: 2007-07-19
ahoj, mám spolužačku, která od dětství trpěla silným ekzémem. Konečně v 21 letech našla správnou doktorku a ta jí diagnostikovala celiakii (nebo duhringovu chorobu?). Spolužačka najela na bezlepkovou dietu a do 3 dnů byla bez ekzému a je doteď - víc než 10 let. Jinak ten efekt u ní byl velmi rychlý, obvykle se počítá spíš na měsíce. Alergenem může být jakákoli potravina, prach, pyly, latex, chemikálie, cokoli. Nejčastější jsou myslím aspoň u nás mléko, vejce, ořechy, mák, semena, sója....masa, ryby, mořské plody...citrusy... Zajdi si do větší nemocnice na alergo a gastroenterologii. Pokud máš opravdu celiakii, tak náš lékař říká,že celiakici mají protilátky proti spoustě potravin, což se snad s dodržováním bezlepkové diety zlepšuje. Pokud však už držíš bezlepkovou dietu, budou výsledky testů zkreslené - už došlo ke snížení stavu protilátek v krvi. o tom ty doktory informuj. Před testováním budeš muset znovu jíst lepek, aby to bylo průkazné.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: atopický ekzém dospělých

- od: Andul     datum: 2007-07-21
Tak jsem tu zas. Na alergologii jsem se ještě nedostala,ale bezlepkovou dietu bych nejraději nasadila hned!Je to týden co jsem se vrátila z Itálie a jak už jsem psala,ze svého stavu jsem byla nadšená! Týden se stravuji normálně a včera večer se mi zase osypala celá záda,břicho,obličej... Vůbec nemám náladu čekat,než se k alergologovi dostanu,než mi udělá veškeré testy... Myslíte si, že je hloupost s dietou začínat bez doporučení lékaře??P.S.děkuji všem za odpovědi minulé i budoucí;)

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: atopický ekzém dospělých

- od: bea     datum: 2007-07-23
težko říct, ale znemožníš tak objektivní testování. Protilátky se tvoří jen při zátěži lepkem, jinak rychle mizí a lékař je neprokáže. Na druhou stranu jsi dospělá a dovedeš posoudit, jestli ti BL dieta opravdu pomáhá, což děti nedovedou. Poud ses zhoršila po nasazení lepku, podstoupila jsi vlastně tzv. expoziční test a to je taky dost průkazné, vlastně nejvíc. Totiž ty laboratorní výsledky nejsou nejdůležitější, důležitá je reakce organizmu.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: atopický ekzém dospělých

- od: Denisa     datum: 2007-07-21
Bezlepková dieta ještě nikdy nikomu neublížila,není k tomu důvod.Na nic nečekej a zkus to.I tak chvíli potrvá,než všechno vychytáš..Hodně štěstí

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: atopický ekzém dospělých

- od: Lucie Bernkopfova     datum: 2007-07-22
Dobrý den, já zkušenost s atopickým ekzémem mám. Je tomu asi 5 let, kdy se u mně vyskytl poprvé. Vůbec nevím, co si s tím počít, jelikož jsou doby jako dnes, kdy jsem se osypala takřka všude a nevím co s tím dělat. Proto bych vás ráda požádala o radu, jak jste zabránila zhoršení stavu. Jsou ale také doby, kdy je vše ok a AE nemám vůbec. Děkuji za odpověď

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: atopický ekzém dospělých

- od: Elis     datum: 2007-07-23
Dobrý den, mne se ekzem objevil před dvěma lety po té, co jsem nastoupila po vysoke skole do prace a prestehovala se do jineho mesta. nejdriv pouze na obliceji, postupne se mi rozlezl na cele telo. Jsem z toho zoufala, na alergologii me leci kvuli pylum, ale tuhle alergii mam roky a ekzem nebyl, potraviny nejake zkouseli, ale nic nevyslo. Jsem uz uplne zoufala, vrhla jsem se i na cinskou medicinu, trosku to pomohlo, ale ne moc, nemuzu nosit kratke sukne, o koupani ani nemluve, zrovna ted mam uplne slite nohy, pali, je to silene. Kortikoidy pouziat nechci. Chtela jsem se zeptat, pouzivate kortikoidy, kozni rika ze jinak to nejde, alternativni doktorka zase radi se jich co nejvic vyvarovat. Diky za kazdy tip. Elis

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: atopický ekzém dospělých

- od: Peťula     datum: 2007-07-23
Atopem jsem trpěla od mala, navíc hrozná pleť sebevědomí nedodala. Už půl roku jsme najeli na nový systém stravování (základ makrobio, ale ne ve zcela striktní formě). Na jaře jsem se podrobila očistné kúře, hodně mi pomohly výplachy střeva. Teď mám kůži o 90% lepší, ekzém skoro vymizel a pleť je v obličeji takřka zcela O.K., na zádech podstatně lepší. Minulý týden jsme byli v Praze v Institutu celostní medicíny a začínáme brát preparáty - čínská medicína a bylinná homeopatika, tak myslím, že se posuneme zase o notný kus dál. Cítím se opravdu podstatně líp, bolesti hlavy pryč, střevní potíže nikde. Ale ten kotrmelec ohledně stravy byl poměrně razantní, nic není zadarmo a podle mě žádné masti bez úpravy životosprávy na dlouho nezaberou...

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: atopický ekzém dospělých

- od: Tanja     datum: 2007-07-29
Mám taky ekzém, už několik let na prstech, hřbetech rukou a předloktí a posledních pár měsíců i kolem očí na obličeji, v podpaží a v podstatě na celých rukou. Nejhorší jsou ty oči, strašně to svědí a bolí, pokožka je v hrozném stavu a špatně vidím, všude nosím sluneční brýle a opravdu nemám chu´t v takovém stavu ani kolikrát vycházet mezi lidi. Všechno se zhoršilo po druhém porodu, synovi už bude rok a já se pořád z toho nemůžu vyhrabat. Všechny výsledky na alergologii byly negativní, byla mi akorát zjištěna alergie na mléko a tomu se vyhýbám. nejím ani sýry, jogurty, vůbec nic a dost mi to chybí. Potřebovala bych poradit, jak nahradit vápník z mléka v potravě, nechce se mi užívat tablety. Navíc mám stále trávící problémy, nadýmání a průjmy a netuším z čeho. Vůbec mi nedělá dobře pečivo, přitom celiakii nemám, testy byly negativní. Jsem z toho hrozně neš´tastná. Nejím už skoro nic a jako blázen si čtu veškeré složení každého výrobku. Nepoužívám ani žádné mýdla, šampony, kosmetiku, protože většina z toho mi dráždí pokožku a nemám už chuť cokoli zkoušet, připadám si jako pokusný králík. Pokud je někdo v podobné situaci a měl by pro mě nějaké cenné rady,předem děkuji a mělaa bych ještě dotaz ohledně složení pečiva. Je v některém běžně prodávaném pečivu mléko? Nejlepší chleba je určitě ten, který si sama upeču a už se na to chystám. Ráda bych se přeorientovala na makrobiotickou stravu. A ráda bych vyzkoušela homeopatika, ale nevím jak jsem na tom s laktózou...dělali vám testy na BKM nebo laktózu? Jinak kortikoidům se snažím vyhýbat, ale vždycky to bez nich nejde...nznáte někdo nějakou dobrou mast na promazání hlavně citlivé pokožky kolem očí? Používám akorát Infadolan a ráda bych zkusila taky něco jiného...děkuji a přeji všem hodně zdraví...

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Re: atopický ekzém dospělých

- od: Zdeněk     datum: 2009-09-27
Ahoj, co se týče masti kolem očí já teď nově používám volně dostupný krém Lecitin. Seženeš ho v lékárně a stojí kolem 160kč. Je výborný. Okamžitě ponamazání přestává kůže svědit a má dlouhodobé zvláčňující účinky. Ahoj a ekzému smrt:-)

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re:atopický ekzém dospělých

- od: Monika     datum: 2008-02-11
ahoj.přečetla jsem si všechno co na této stránce píšete.atopický ekzém se u mě objevil už v dětství,poté zmizel a naši mysleli,že se už neobjeví.ale minulý rok v únoru jsem se začala postupně osypávat.šla jsem na kožní a hned mi napsali doporučení na hospitalizaci do nemocnice.tam jsem byla 12dní.každý den mě mazali mastičkama,a brala jsem na uklidnění ditiaden,aby mě to nesvědělo.celá jsem byla v pohodě.ale hned jak jsem přijela domů jsem se osypala...šla jsem na kožní a od té doby mám předepsané prášky: AERIUS.hodně mi pomáhá.navíc mi ho doporučila i alergološka.jinak kortikoidy mám doma také,ale snažím se jich moc nepoužívat.když už,tak kortikoidy v dělané mastičce,kterou vám napíše doktorka a v lékárně to namíchají.je méně dráždivá než jiné, které jsem měla předepsané rovnou v tubě.dostala jsem číslo na fyzioterapeutku,která mi hodně pomohla.přešla jsem na zdravou výživu.to znamená zelenina,ovoce,když už pečivo tak jen jedno,max.dvě za den.Nesmažená jídla,mléčné výrobky ale omezené množství,žádné sladké limonády,nejlepší jsou minerálky,čaje.je toho spousta.také mi doporučila čínskou medicínu-kuličky(bobulky).hodně mi to pomohlo,už jenom ta změna stravy...také využívám možnost chodit na horské sluníčko v nemocnici.teplo mi dělá dobře a je to skvělé hlavně v takovém tom sychravém,chladném počasí,v zimě.z obličeje mi to zmizelo úplně.po těle se jen někdy trochu osypu.jediné s čím mám stále problém jsou ruce-konkrétně dlaně,prsty,mezi prstama.ale dělám proto co se dá...přeju hodně štěstí v léčení...

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Re: atopický ekzém dospělých

- od: Denisa     datum: 2007-07-29
Řekla bych očima laika,že postata věci odstraněna nebyla,ekzém nemizí a trávicí potíže přetrvávají..Pokud už dr.nechtějí dále pátrat a dopátrat se příčiny,najděte si jiné,nejlépe specializované pracoviště,nejlépe kliniky..Hodně štěstí

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Re: Re: atopický ekzém dospělých

- od: Zdeněk     datum: 2009-10-01
Oprava a omluva NE LECITIN, ale LECIDERM.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Re: Re: atopický ekzém dospělých

- od: Zdeněk     datum: 2009-10-01
Oprava a omluva NE LECITIN, ale LECIDERM.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: atopický ekzém dospělých

- od: Lucie Bernkopfová     datum: 2009-01-28
Dobrý den všem, tak píši znova po 2 letech. V době, kdy jsem psala první příspěvek jsem atopický ekzém měla docela ošklivý, ale nyní musím zaťukat, že ani nevím, že jsem nějaký měla. Jak rychle přišel tak rychle odešel. Abych se neradovala předčasně, může se asi kdykoliv vrátit. Ale teď je to supr, na kůži ani známka vyrážky, nic nesvědí, je to velikánská úleva. A tak chci vás všechny atopiky povzbudit, abyste nebyli nešťastní. Navštěvovala jsem odborníka v Praze, který mi velice pomohl. Pokud někdo bude mít zájem stačí mě zkontaktovat a ráda číslo předám.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: atopický ekzém dospělých

- od: Zuzana     datum: 2018-08-22
Pěkný den můžete mi poslat ten kontakt,dcera 6 let je na tom moc spatne

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: atopický ekzém dospělých

- od: Otta     datum: 2012-08-06
Hezký den, přítelkyně má AE již od mala a je to opravdu děs prosím vás o kontakt na odborníka co vám tak pomohl , jak to vůbec probíhá , hradí alespon něco VZP moc děkuji za info Otta.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: atopický ekzém dospělých

- od: Klara P     datum: 2011-03-30
Dobrý den, Váš příspěvek už je starý, ale pokud se k Vám tato zpráva nějakým způsobem dostane, mohu poprosit o kontakt na lékaře, který Vám s ekzémem pomohl a popř. informaci o tom, jak. Mám potíže stejné, jako všichni, ostatní z diskuze a vyzkoušela jsem také snad už vše :-(. Děkuji mnohokrát KP

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: atopický ekzém dospělých

- od: jana     datum: 2010-01-23
Dobry den, bylo by mozne dostat nabizeny kontakt na odbornika v Praze? predem moc dekuji

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: atopický ekzém dospělých

- od: Jana Bůžková     datum: 2010-01-14
Dobrý den, tříměsíční syn se najednou skoro celý osypal - dostali jsme kortikoidy, jsem z toho dost nešťastná. Mohla bych Vás prosím také požádat o kontakt na toho odborníka? Předem moc děkuji :)

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: atopický ekzém dospělých

- od: Zdeněk Leszkoven     datum: 2009-09-27
Ahoj, budu rád když mi pošlete číslo na toho odborníka. Mám ekzém od mala po celém těle a rád bych se ho aspoň trochu zbavil. Budu Vám velice vděčný, kdyby jste mi něco málo napsala o tom odborníkovi.naoř. jak Vás léčil. děkuji. S pozdravem Zdeněk Leszkoven

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: atopický ekzém dospělých

- od: Veronika     datum: 2009-07-29
aj mna by zaujimal ten kontakt v Prahe

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: atopický ekzém dospělých

- od: K     datum: 2009-06-21
prosím o kontakt:-) Zní to nádherně " odborník" Opravdu existuje?

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: atopický ekzém dospělých

- od: Hanka     datum: 2011-06-15
Dobrý den,trápení s ekzémem jsem si prožila 15 let a teď konečně mám pokoj,pokud máte stále zájem ráda poradím!

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: atopický ekzém dospělých

- od: Michaela jezkova     datum: 2012-10-09
Dobry den mam ekzem uz 33let kdyz jsem byla mala tak to bylo nejhorsi skolni leta jsem byla porad v nemocnici doktori porad rikaly po buberte to odezni pak po porodu to vymizi mam 6leteho klucinu a ekzem ne a ne zmizet.Momentalne opet prozivam velmi spatne obdobi kazy mesic tak tyden jsem osypana po celem tele nemohu chodit ani do prace .Uz si nevim rady a za ty leta uz mam asi 10tou doktorku.Tak bych vas chtela poprosit o nejakou radu.Uvitam kazdou radu.Predem dekuji Misa

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: atopický ekzém dospělých

- od: Renata Jedlinská     datum: 2012-11-03
Dobrý den, trpím AE už od mala a zatím mi nikdo, ani žádný lékař, nepomohl. Byla bych ráda za každou radu, která by vedla,alespoň k nějakému zlepšení. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Renata Jedlinská

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás