péče o osobu blízkou téma příspěvkuNázev: péče o osobu blízkou

- od: lena     datum: 2007-01-08
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Dneska mi přišel posudek na syna kde ho uznali jako těžce zdravotně postiženého.Žádost o posudek jsem podávala v říjnu a chtěla bych vědět jestli mám nárok na vyplacení peněz od října nebo ne. Na úřadě mi v jedné kanceláři řekli že ne, ale když si teď podám žádost o pobírání příspěvku, že budu mít od ledna nárok na 9000,- a v druhé kam mě pak poslali, že od nového roku je všechno jinak a ten posudek co teď mám je v podstatě k ničemu a mám si podat žádost na novém formuláři a budou to posuzovat podle nového zákona, protože jsem nestihla podat žádost loni. Podotýkám, že na posudku bylo uvedené datum z jejich podatelny, že přišel 22.12.06 a mě volali až dnes.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: péče o osobu blízkou

- od: Denisa     datum: 2007-01-09
Ahoj,za to bych se prala,podáno si měla sice minulý rok,ale dávku Ti přiznali a to je rozhodující..Je jedno,že ji přiznali před lednem,protože všem to automaticky nabíhá i v lednu a nemusejí znovu žádat.Jako třeba já.POB mám už dlouho a žádat o nový posudek nemusím.Během těch 2 přechodných let si nás všechny budou zvát sami.Nedej se.Denisa

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: péče o osobu blízkou

- od: Monča     datum: 2007-01-10
Je ůplně jedno ,jak dlouho to rozhodujou,protože peníze vyplácí ode dne kdy jsi žádala od 1toho měsíce,musí ti to dát zpětně mě to takhle vyplácely skoro čtyři měsíce zpětně.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: péče o osobu blízkou

- od: Monča     datum: 2007-01-10
ještě jestli se můžu zeptat má to syn na potr. alergii?

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: péče o osobu blízkou

- od: Lenka     datum: 2007-01-10
Mám 3,5letou holčičku s alergií na mléko (a nějaké ty další, které nejsou tak silné), kterou jsme zjistili docela dobrým způsobem. Když jí byl 1 rok, dala jsem jí první lžičku jogurtu a za 20 minut jsme leželi na jednotce intenzivní péče s anafylaktickým šokem a nechtěli mi věřit, že je to opravdu jen po tom jogurtu. Pobyt jsme si párkrát ještě zopakovali, protože holt člověk neuhlídá všechno. Navíc jsem zjistila, že jí vadí i přítomnost v místnosti, kde se výpary z mléka dostanou do vzduchu, taky skvělá věc. Od narození do dvou byla těžký atopik, teď je docela dobrá. Jen má kůži tak citlivou, že když se začne drbat, tak jí tam naskákají pupence. Před třemi měsíci, kdy jsem jí zkusila dát po poradě s dr. kozí sýr. První dávka (za půl sirky) dobrý, ta druhá (stejného množství) podaná po třech hodinách vyvolala bouřlivou reakci, během 10 minut začaly naskakovat pupence, reakce na podaný rectodelt nic moc, ten se projevil v podstatě až když u nás byla záchranka. S dr. jsem se domluvila, že to zkusíme ustát doma, protože malá nenese hospitalizace zrovna nejlépe a bylo vidět, že se očividně začíná lepšit. Po dvou letech hledání jsem naštěstí našla dr, co mi sedla po všech směrech, protože jak mi jistý doktor řekl, on by mě (tedy dceru) za pacientku nepřijal, protože jsem hádavá ženská…. pokud se hádavost projevuje v tom, že chci vědět, proč by se mělo udělat to a to a ne něco jiného, tak ano, to jsem velmi hádavá ženská. Byla jsem nadšená, když jsem objevila tyto stránky a četla a četla a dneska jsem se stavila na sociálce, pozeptat se, jak to tedy je s tím POB a prodloužením rodičovského příspěvku a jestli bych na něco měla nárok, protože se školkou to moc růžově nevidím. Na rodičák jsem vyfasovala tři papíry s tím, že si mám oběhat doktory a na POB jeden papír, kde mám doktory uvést a zbytek zařídí oni. Obě dvě paní kroutily hlavou, že nejspíš nic nedostaneme (na první pohled vypadáme moc zdravě) Tak jsem zvědavá, jak dopadneme.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: péče o osobu blízkou

- od: bea     datum: 2007-01-14
U nás paní Zubatá ze sociálky už byla, zastihla mě před domem s dětmi a napsala o tom zápis: matka zastižena před domem s dětmi, dítě vypadá spokojeně. Zajímá je, jak se o dítě staráš, zejména by jim vadilo, kdyby tě zastihli třeba v 10h v pyžamu, to je podle nich známka zanedbání, aspoň u nás. Po sousedech se na tebe vyptávat snad nebudou a do skříní taky nepolezou.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: péče o osobu blízkou

- od: lena     datum: 2007-01-11
Tak už jsem byla na úřadě, jelikož jsem mezitím změnila trvalé bydliště tak na jiné Praze. Tam jsem zjistila, že od října nic nedostanu protože jsem neměla podanou žádost o příspěvek, ale když jsem jí vyplnila teď tak budu od ledna dostávat 9000,-.Na Praze 2 kde jsem o to žádala mi řekli, že nejdřív musím čekat na rozhodnutí a pak teprve vyplnit žádost.Díky tomu na to nemám zpětně nárok. Syn měl od tří týdnů docela těžký atopický ekzém a má alergii na vejce, pšenici,roztoče a kočku. Na mléko je negativní, ale když jsme zkoušeli HA mléko, tak se ekzém zhoršil.Kvůli průjmům jsme se dostali na gastro, kde mu dali neocate a potom se začal ekzém výrazně lepšit. Nyní je celkem v klidu. Ještě mi na úřadě řekli, že přijde nějaká paní ze sociálky na šetření, nevíte někdo co od toho mám čekat, co bude chtít vědět?

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: péče o osobu blízkou

- od: bea     datum: 2007-01-14
ždy máš na dávku nárok zpětně od podání žádosti, nedej se a novou taky nepodávej. Posudek prostě platí po stanovenou dobu.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: péče o osobu blízkou

- od: lena     datum: 2007-01-11
Ještě jsem se chtěla zeptat, jsem teď znovu těhotná, když mi teď přiznají příspěvek na péči mohu k němu pobírat i mateřskou nebo můžu mít pouze jedno?Synovi je 16 měsíců.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: péče o osobu blízkou

- od: bea     datum: 2007-01-14
Když budeš pobírat mateřskou od zaměstnavatele, tak se POB zastaví podle toho, kolik té mateřské budeš brát, je tam nějaký limit, nad který si nesmíš vydělat víc, jinak o POB přicházíš. Tak to aspoň bylo za staré úpravy, na sociálce si zjisti ten nový limit, zvedali to nebo ho úplně zrušili. Až budeš brát rodičovský příspěvek z úřadu práce, ten budeš vlastně brát na to miminko, tak na to starší dítě ještě navíc bereš POB. No a nezapomeň dodržovat bezmléčnou a bezvaječnou dietu,až porodíš, možná i měsíc před. Mě se to osvědčilo. B.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: péče o osobu blízkou

- od: Monča     datum: 2007-01-13
podle staré POB se to molho pobírat POB+MD,ale raději se dojdi zeptat.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz a obdobné pracovní pozice

logistika/doprava
Pracovní pozice logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup