Duhring, herpetiformná dermatitída - jód téma příspěvkuNázev: Duhring, herpetiformná dermatitída - jód

- od: Stanley     datum: 2006-12-18
Na Vašej stránke som si prečítal zatiaľ najlepší článok o tejto chorobe. Prišli mi na ňu v júli 2006 (trápil som sa však už od januára). Mám, ak dovolíte, 2 otázky: 1. Ak som si dával pozor len na lepok nebolo to úplné - mal som pocit, že ešte niečo mi škodí. Tu som sa dočítal, že treba obmedziť aj soľ (jód). Neviem si to však predstaviť, aké množstvá sú ešte ok a aké už nie... 2. Začiatkom októbra sa nám narodil chlapček (t.zn. počali sme ho niekedy v januári). Chcel by som si ujasniť to, či táto dermatitída sa mohla nejak ovplyvniť zdravie malého. Pretože po narodení nás vystrašili tým, že zo screeningu prišli zlé výsledky na štítnu žľazu. Po 2 opakovaných testoch sa to nepotvrdilo. Predsa však už nie som si taký istý... Vďaka

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Duhring, herpetiformná dermatitída - jód

- od: Lenka     datum: 2006-12-20
Pokud máš Duhringa, tak většinou kromě bezlepkové diety a omezení používání soli a nahrazení solí mořskou - snášenlivost soli je zcela individuální. Dále je třeba vyřadit bublinkaté nápoje, které dráždí střevo. Většina Duhrinkářů má dále nesnášenlivost bud mléčné bílkoviny nebo laktózy, také zcela individuální. Co se týká dědičnosti, jedná se o geneticky vázané onemocnění. Pravděpodobnost 25% že syn nemoc zdědil, 50% je pouze genetickým přenašečem a 25 %, že je zcela zdráv. POkud má malej už reakci na mléko, tak bych to vedla možnost této diagnózy v patrnosti. POkud bude mít malej potíže, budete aspoň vědět, kterým směrem nejdříve pátrat. Určitě chodte s malým do gastroporadny. Nenechte se zmást od doktorů. Malejch dětí s duhringem je totiž jako šafránu a většina (kromě odborníků) tuto diagnózu vůbec nezmá. Na odd. chirigrie se na nás chodili dívat jako na exoty. U nás od narození nesnášenlivost laktózy a po silnějších antibiotikách duhring od cca 2 let. Určitě malému nedávejte nic s lepkem minimálně do 1 roku (střevo už ted je podrážděné tou nesnášenlivostí mléka)

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Duhring, herpetiformná dermatitída - jód

- od: Michala     datum: 2007-06-21
Mily Stanley,k tvému článku jsem se dostala až nyní,přesto přidám pár "úsměvných"řádek.Po přečtení tvého příspěvku jsem se musela pousmát.Je to,jako bych tvůj příspěvek psala já.Nějakou dobu již držím bezlepkovou i bezlaktozovou dietu,ale pořád to není ono,pořád se tu a tam problémy vyskytnou.Za pár dní se dozvím,zda-li mám Duhringa,jako že na 99%ano.A naví c,2.října se mi narodila holčička,tudíž jsme počali též v lednu,a samozřejmě řešíme eventuelní problémy.Ale musím zaklepat,zatím jsme s malou v poho!Takže děkuji za tvůj příspěvek a díky tobě začínám omezovat sůl...Přeji hezký den,Michala.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás