nesnášenlivost laktozy téma příspěvkuNázev: nesnášenlivost laktozy

- od: Petra     datum: 2006-10-14
Dobrý den, jsem rádá, že jsem tyto stránky objevila. Chtěla bych vás poprosit o radu,už dva roky mě trápí průjmy, nadýmání, škrundání v břiše,i jsem zhubla, podstoupila jsem řádu vyšetření a vždy bylo vše v pořádku, i krevní a potravinové testy byly negativní, nakonec jsem byla asi před třemi měsíci na enterobiopsie a zjistili mi laktozovou intoleranci. Tři měsíce tedy držím přísnou bezmléčnou dietu, ale bohužel mé problémy nezmizeli. Možná to může být tím,že vlastně pořádně nevím čeho se mám vyvarovat. Koupím si nějaký výrobek třeba salám a když si čtu složení, tak akorát dávám pozor, aby neobsahoval laktozu a kys. mléčnou. Můj lékař mi totiž nedokázal vysvětlit, čemu se mám vyvarovat. Řekl mi, abych držela přísnou bezmléčnou dietu. A když jsem se ho zeptala, na jáké složky si mám dávat pozor, tak jsem se odpovědi nedočkala. Tak vás moc prosím, jestli byste mi někdo nemohl poradit? Už jsem docela zoufalá, moje problémy trvají hrozně dlouho a bohužel bez žadného zlepšení. Klidně mi můžete napsat na můj mail smatovaPetra@seznam.cz Budu moc vděčná. Děkuji. S pozdravem Petra Š.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: nesnášenlivost laktozy

- od: Monča     datum: 2006-10-16
laktóza je mléčný cukr a tím pádem se vyskytuje úplně všude,kde je jako přísada mléko s vyjímkou,když výrobce napíše,že neobsahuje laktózu.Záleží také ,jak moc jsi alergická jestli stačí vynechat přímou spotřebu nebo vynechat od pečiva až po sušenky.Nevím ,jak je to s laktózou v hovězím mase vím,že obsahuje bílkoviny co jsou v mléce dcera je na ně alergická,tak nesmí jakékoviv výrobky z mléka a hov,masa.Doporučovala bych napřed úplnou dietu a až se tělo srovná postupně opatrně otestovat co z potravin vadí a co ne je to nejlepší způsob,protože testy pokaždé nevyjdou pravdivě.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: nesnášenlivost laktozy

- od: Lenka     datum: 2006-10-16
Ahoj, my jsme řešili stejný problém. Musíš vynecht všechno, co někde proběhlo okolo mléka. Všechny výrobky kontroluj složení včetně chleba- některý obsahuje podmáslí, používej jen obyčejný kmínový a obyč. rohlíky, máslo je Flora-light ¨nebo Perla tip. Výroky nesmí obsahovat nic od mléka, protože při normální výrobě ty složky nejsou až tak oddělovány - takže nesmíš - mléko, syrovátka, kasein, mléčný pudr, bílkovinu bys mohla, ale v počátku bych to nedráždila Jinak obnova střevá trvá podle poškození min. 2-3 měsíce. Jestli chceš střevu pomoct, tak výrazně omez na dobu 2-3 měsíců i pečivo a výrobky z mouky a používej bezlepkové. Usnadní to zahojení střeva, ale pak se vrat k "normálnímu" stravování vč, té bezlméčné diety. To hoveží není v tvém případě třeba, to se vynechává u alergií na bílkovinu mléka, což je alergická reakce, kdežto laktózová intolerance je enzymatická porucha. Takže vydrž, zlepšení se opravdu nedostaví za 1 měsíc, je to otázka několika měsíců. Užívej lactobacilus, nebo jiné střevní bakterie (bez laktózy) Až se ti to střevo zahojí, tak zjistíš, jakou máš snášenlivost laktózy. Každý tu hranici má jinde,ale to brzy poznáš sama na sobě.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

nabídka práce, zaměstnání a brigády
Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání