Odpovedět na příspěvek

Název: Re: Re: Re: Reakce na článek Eliška - alergie na kravskou bílkovinu u novorozence - autor: Lenka Ze dne: 1.02.2009
Držím Vám palečky. Poršli jste si krušným obdobím. Naše Eliška (z příběhu) naštěstí další reakce na jiné potraviny (krom soji) neměla. Jsme nyní naprosto v pořádku, doplňujeme pouze vápník 250mg denně, stále kojím. Elišce je 17 měsíců. Chodíme k výbornému gastroenterologovi v Brně a reprodukuju inforamce a rady od něj: nejde o alergii na bílkovinu pouze kravského mléka, ale mléka všech savců kromě člověka a velblouda, které neobsahují beta-laktoglobulin ani kasein, které alergii způsobují. Náhražka kozím mlékem je tudíž nesmyslná. Soja je většinou křížená alergie - vzhledem k vyzkoušenému průjmu ze sojového výrobku (jeden z projevů alergie) bych se sojou byla také velmi opatrná. Navíc soja se v těle tváří podobně jako hormon estrogen a zvlášť u děvčat hrozí, že by mohla způsobit předčasnou pubertu. Ořechy všech druhů jsou také křížená alergie s BKM a opatrně s hovězím masem - také může být křížená alergie. Zkoušet se mají reakce na alergeny pod dohledem lékaře, ne dřív než ve dvou letech věku, alergie na BKM vymizí kolem 3 let u velké většiny případů a je pak často nahrazena jiným druhem atopie - alergií na jinou potravinu, atopickým ekzemem nebo astmatem. Při striktním dodržování diety je však vysoká šance, že se toto vůbec neprojeví. Žít bez mléka je docela bez problému, ačkoliv jsem si to zpočátku absolutně nemyslela. Vynikající náhražka je kukuřičný nápoj (zdravá výživa, vyrábí Slušovice) - pudinky, "máslové" vánoční cukroví, dorty, palačinky .... a ovesný nápoj - zahuštění omáček, "mléčné" polévky, bramborová kaše ... Místo másla buď Flora light nebo Perla vitamínová. Pozor, mnoho léků, uzenin, samozřejmě sušenky a čokolády mléko obsahují. Ale najdou se i bez. My jsme na bezmléčnou stravu přešli celá rodina v podstatě ze dne na den a žádné problémy nemáme. Mléko není potřeba, pokud je strava pestrá - v dětském věku je třeba dostatek vápníku, to je vše. Osteoporozy se není třeba bát, ta vzniká až v dospělosti, jde o řídnutí kostí. Dětské kosti se vytvoří dobře i přes nepřítomnost mléka ve stravě. Je dobré vápník doplňovat (máme tekutý Calcium chloratum), ale mezi námi - všichni Asiati mléko nepijí a žijí. Řekla bych, že i zdravěji. Jen mají nižší růstové grafy, protože množství kaseinu pro tele v kravském mléce způsobuje u Evropanů velké děti a v dospělosti otylost. Žádné strachy!!!


Jméno:
E-mail:
Název:
Text:
Kotrolní kód:
E 6M  3  R  F


Opište prosím kontrolní kód v červeném rámečku (velkými písmeny !!!). Omlouváme se, ale jde o opatření proti spammu. Děkujeme za pochopení.

 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
wwww.hledampraci.cz


IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz a obdobné pracovní pozice

logistika/doprava
Pracovní pozice logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup