Prosím o radu téma příspěvkuNázev: Prosím o radu

- od: marcela     datum: 2006-02-27
Psala jsem na tyto stánky před dvěma dny: mám půl ročního syna, plně kojeného, od dvou měsíců ekzém,na kožním kortikoidy. Po omytí v syrovátce, silná alergická reakce. Dnes jsem na Vaši radu volala na alergoligii a doktorka mi řekla, že to vypadá na alergii na mléko, že mám kojit co nejdéle a odsunout podání mléka a mléčných výrobků. Testy prý nemá cenu teď dělat, že se udělají až začnu podávat mléčné výrobky, prý mám zkusit tak v devíti měsících jogurt. Kdzž jsem se ptala, jestli mám já držet bezmléčnou dietu, tak řekla, ať zkusím tak týden a uvidím. Ale co když je malý alergický i na něco jiného, co jím a zlepšení nemusí nastat. Jinak mám začít podávat zeleninu a ovoce. Chtěla jsem se zeptat, speciální mléka mi předepíšou až po prokázané alergii z testů? Myslela jsem, že bych zkusila na noc kaše, ale odstříkat mi moc nejde a když dám kaši do vody, tak malého asi moc nezasytí. Zkouším vysadit vše mléčné, pomalu začnu se zeleninkou na oběd a o něco déle ovocem. Ty kaše nevím. Ještě mi doktorka řekla, že laktózu může, ale já si nejsem jistá. Prosím o Vaše názory, jak postupovat.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Prosím o radu

- od: Veronika     datum: 2006-02-27
Tu bezmléčnou dietu jsem také držela při kojení, ke zlepšení ekzému došlo poměrně rychle. U nás byl ekzém lepší tak o 80 %, potom jsem zkusila vynechat ještě vejce (sama od sebe) a bylo to jako zázrak. Po celou dobu kojení jsem vynechávala všechno co jsem si myslela, že by malé mohlo vadit (např.rajčata, ananas, džusy apod.). U těch příkrmů jsem začala v poledne zeleninou, asi po měsíci jsem začala dávat kaši se speciálním mlékem Nutrilon Pepti a ovoce jako svačiny. To mléko může předepsat i dětský lékař s druhou atestací. Nám ho předepsal, protože dítě mělo reakci na Nutrilon HA a Nutrilon Soya. Krevní testy nám vyšly na mléko negativně. Alergolog mi doporučil dávat N.pepti do jednoho roku. Veronika

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Prosím o radu

- od: Šárka     datum: 2006-03-03
Marcelo! Moje 8měsíční dcera má alergii na BKM. Zkus kaši od firmy Nestlé SINLAC. Je vynikající.Než jsem na ni přišla, hodně jsme zkusili.Dávám ji na noc, jinak kojím + zelenina a ovoce.Pak dej vědět, jak to dopadlo. Já teď sháním nějaké sušenky bez mléka a vajec, protože malá nemůže ani od HERO ani od Nestlé. Poradíte mě někdo?

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Prosím o radu

- od: bea     datum: 2006-03-07
Ahoj, najdi si jiného doktora tato bude tak šílená, jako ta naše. Pokud podáš na její radu alergikovi jogurt, taky můžeš zažít anafylaktický šok, to bych doma rozhodně neriskovala, známě se to stalo. Alergikům se mléko podává v nemocnici pod lékařským dozorem. ZAjdi si na gastroenterologii, tam budou příčetnější. Nebo někam na fakultní nemocnici, ale k této babě bych nešla. Testy na alergii se dělají i menším dětem, to že je moc malé je častá výmluva, asi jim je o náklady, nechápu.. Dítě, pokud je alergik, tak už je zatížené kr. mlékem, které se kněmu dostalo přes tebe, takže mu ty testy mohou udělat, exponované -* tj. zatížené už bylo. Naše doktorka taky nevěděla, že je to možné. Měla by vrátit diplom.. Já to dělám u své druhé dcery z preventivních důvodů takto: maá 7 měsíců, do 6 plně kojená, poté k obědu zeleninu, později zahuštěnou pohankou nebo jáhlemi, totéž k večeři. Kup si kaši sinlac, tam je hydrolyzovaná rýže, která nedráždí. Ta speciální mléka napíše gastroenterolog. Podle knížky dr. Jiřiny Hofhanzlové Kašičky pro nejmenší nenípotřeba u kojiného děcka, které kojíš alespoň 3x denně a jí příkrmy, dodávat jiné kravské mléko. Malé ta zeleninka na večeři stačí a prospívá hezky. Kdybych měla tuto informaci u první alergické dcerky, nemusela jsem ji tak alergizovat. Já jsem do ní totiž na radu dr. pořád cpala HA mléko a tím jsem jí škodila. Tak to nedělej a bude to ok. Hlavně ne ty jogurty!! Ten šok opravdu hrozí. A ty sama taky bys měla držet přísnou dietu bez kr. mmlkéka, sýrů, jogurtů, atd.. vajec, sóji, ryb, semen,ořechů. Zní to hrozně ale nakonec to zvládneš. jako my všichni tady, uvidíš

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
wwww.hledampraci.cz


IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz a obdobné pracovní pozice

logistika/doprava
Pracovní pozice logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup