alergie na BKM s pozitivními IgE testy téma příspěvkuNázev: alergie na BKM s pozitivními IgE testy

- od: martina     datum: 2009-03-21
Mám 2 letého syna Filipa který má alergii na BKM. Alergii jsme zjistili v 5 měsících kdy jsem mu dala první mléčný příkrm, kaši na noc. Snědl jen 5 lžiček, hned začal neskutečně moc blinkat a začal červenat, korunové fleky s pupínky. strašně moc plakal a po 10 minutách vypadal jako bych ho oblela vroucí vodou. Na štěstí jsem měla po ruce telefón na pohotovost. zavolala jsem a okamžitě jsme tam jeli. hned dostal čípek po kterém se začal uklidňovat a do hodinky měl svou původní barvu. pro jistotu jsem mu dávala jěště zyrtek. na další testy, alergologii jsme se dostali až po půl roce.teď chodíme na gastroenterologii, syn moc nepřibírá, nechutná mu a ani se mu moc nedivím. Ješte stále kojím, převážně v noci, celkem 6 -8x. Kaši mu vařím v sojovém mléce, taky jsme začli se sojovými jogurty. Veškeré potraviny musím pečlivě kontrolovat, i v sojových někdy bývá syrovátka. Neznám žádnou maminku, která by měla taky stejný typ alergie. Protože kojím tak také omezuji potraviny s obsahem mléka, mléko, jogurty nejím vůbec.Moc ráda bych přivítala rady od takových maminek. Předem děkuji martina

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: alergie na BKM s pozitivními IgE testy

- od: bea     datum: 2009-03-22
ahoj, najdi si dobrého alergologa a hlavně gastroenterologa. Pátrej ve větší nemocnici, ve faktultní, ne na okrese. Tam se s takovými p řípady nesetkávají. Není dobré nahrazovat kravské mléko mlékem sojovým, protože ty bílkoviny jsou si podobné a je riziko, že se syn naalergizuje i na sóju. Možná proto neprospívá. Mléko se nahrazuje hydrolyzáty mléka, to jsou sušená "mléka", která mají bílkovinu naštěpenou, takže již nedráždí. Tvůj doktor asi nebude žádný odborník, když ti to ještě nenabídl. Druhá věc je, že tato mléka jsou dost nedobrá a ne každé dítě to přijme. Ale u dvouletého dítěte je šance že si zvykne, ale bude to trvat. Moje dcerka má 6 let a dávám jí je dodnes. Dítě, které má potravní alergii by mělo být otestované na nesnášenlivost ostatních potravin, protože může reagovat i na jiné potraviny, např. na vejce. Zejména pokud dítě špatně prospívá, je možné, že tam nějaká nesnášenlivost je. (ale nemusí být) Dál se testuje nesnášenlivot lepku - celiakii, ta se taky může projevit potravní alergií, to byl náš případ. Neděs se, takových dětí je dost. Když budeš mít dobře stanovenou dietu, dítě začne prospívat a bude mu líp.B.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: alergie na BKM s pozitivními IgE testy

- od: bea     datum: 2009-03-22
Ještě ke kojení: není nutné kojit dvouleté dítě tolikrát za noc, vždy´t musíš být strašně unavená a dítě se taky nevyspí. Taky jsem kojila alergika na mléko do 2 let ale po 1,5 roce už jen ráno a večer, otěhotněla jsem a nemohla jsem celé noci prokojit, ale bylo to dobré rozhodnutí. Stejně ho budeš muset jednou odstavit. Zajdi na to gastro, ať ti napíšou ten hydrolyzát (nutrilon pepti 1, neocate) a pak nemusíš kojit.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.czVolná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
zaměstnání, nabídky práce, brigáda