PP - odvolání na MPSV téma příspěvkuNázev: PP - odvolání na MPSV

- od: Lenka     datum: 2007-10-18
Tak vám všem chci sdělit, že MPSV posuzují všechny opravdu přesně podle toho zákona, takže rodiče s dětma, co tam přišli ten den se mnou, neuznali nikoho. Všichni měli interní onemocnění, takže měli smůlu. Posudková byla dětská internistka, ale připadalo mi, že není zcela v obraze. Navíc měli nějakou zdravotní dokumentaci, kderou nevím kde vzali, protže to rozhodně nebyla naše karta z nemocnice jako minule. Navíc mě dorazilo, že neuměli napsat Nalcrom, napsali Nalkron a vůbec jim to nepřišlo divný. Ve zdůvodnění mi sdělili, že je syn soběstačný, že nepotřebuje zvýšenou péči.A zároven mi sdělili, že podle starého zákona by nás uznali. Poradili mi at si požádám o zmírnění zákona ministra, což jsem rovnou zavrhla a sdělila, že je třeba zákon upravit, což oni uznávají, ale nic s tím nemůžou dělat. Tak mi doporučili, at si stežuju u ministra, že zcela jistě nebudu první ani poslední. Takže, kdo chce PP, tak si požádejte, ale podávat odvolání je zbytečné. Staščí když budete mít požádáno. V návrhu novelizace tohoto zákona je, že kdo měl požádáno a zamítli mu žádost, dostane to zaplacené zpětně. Tak ted jenom doufat, ať do konce roku nějakou novelu schválí, ale v návrhu je do 10 let věku dítěte.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: PP - odvolání na MPSV

- od: bea     datum: 2007-10-20
Ahoj Leni, jak jsem ti už psala,i přes ten všechen marný boj si myslím, že má cenu podávat si ta všechna odvolání, žádosti o zmírnění tvrdosti zákona a stížnosti ministrovi atd. Jen tak o nás bude slyšet a je šance, že se něco změní. Návrh zákona podrobně neznám. Nevíš, je tam, že dostaneme příspěvek na péči nebo jen prodlouženou mateřskou (ta by mi moc nepomohla, beru ji na Majdu)?

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: PP - odvolání na MPSV

- od: Monika     datum: 2007-10-31
Zdravím všechny. Před měsícem mi po dvou letech taky zamítli PP na syna, takže jsem se samozřejmě odvolala. Navíc mi před dvěma týdny byla sdělena stejná diagnóza - potr.alergie na KM i u mladšího syna... takže dvojí starost, teda naštěstí mají oba to stejné. Oba synové se už stravují v sociálních zařízeních (škola, školka), takže to pro mne znamená nošení obědů - teda ne vždy. Přesto je to starost navíc, ale to tady všichni víme, proto se mi zdá to zamítnutí PP dost neoprávněné. V podstatě jsem jen chtěla všem s podobným problémem sdělit, že jestli někdo připraví petici a nebo bude podávat stížnost na ministerstvo ohledně tohoto tématu, rozhodně se mnou můžete počítat! Navíc jsem se nyní začla víc zajímat o nějaké příspěvky na stravu, mléka apod., ale se zklamáním zjišťuji, že v dnešní době nic takového není. Jesli má někdo z vás opačné zkušenosti, prosím napište, jsem v situaci, kdy nám je každá kačka dobrá. Předem díky, Monika

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: PP - odvolání na MPSV

- od: Denisa     datum: 2007-11-02
Ahoj Moni,můj šestiletý Štěpánek(viz Štěpánkův příběh tady na webu) chodí do školy a mám to s obědy přesně jako Ty a většina ostatních,co mají děti s nějakou dietou.Teď jsem podávala novou žádost o PP,protože jsem se tenkrát kvůli práci a dobrému přístupu spolupráce ve školce POB vzdala(tenkrát byl 3700 Kč) a šla do práce.Žádost jsem podávala v září,tak jsem zvědavá,kdy to bude vyřízené.Mezitím mi ze sociálky(kde se vyřizují přídavky a sociální příplatek např.) také poslali na posudkovou komisi náš případ znovu k posouzení,protože zdravotní posudek končil platnost 31.8. 2007,teď jsem se v pondělí dozvěděla,že nám to zůstalo stejné,takže je pro tyto dávky uznaný na další čtyři roky jako dlouhodobě nemocný,přiznali mu 20-49% postižení,takže se jeho životní minimum zvyšuje o 1,34 %.Jenže na PP se to posuzuje podle jiných pravidel,tak uvidíme,prý se mám kdyžtak odvolat,když to nedopadne,to mi říkala paní,co u nás byla na sociálním šetření,ale nejspíš nás prý i při odvolání budou posuzovat podle nynějšího zákona ne podle toho,který má vzejít v platnost a přihlížet na diety,tak nevím,jak to bude.Lenka tady psala,že by se mělo odvolání posuzovat podle nového zákona potom,jestli jsem to správně pochopila,oni asi sami na tom úřadě nevědí,jak to vlastně bude.Když prý mi nevyjde ani odvolání,tak si mám v lednu podat zase novou žádost,je to na hlavu.Ale byla bych strašně ráda,kdyby nám přiznali aspoň ten první stupeň,abych mohla Štěpánkovi kupovat bezlaktózové mléčné výrobky.Je to náročné,jsem s dětmi sama,nedávno jsem se rozvedla(bývalý manžel mi mimo jiné nadával,že se ode mě nedá jídlo žrát,tak mi ještě podkopával půdu pod nohama,ale teď už mám klid),takže to s penězi není opravdu jednoduché,taky je mi každá kačka dobrá,jak jsi psala.Přeji všem hezký den Denisa.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava