Homeopatika téma příspěvkuNázev: Homeopatika

- od: Lenka     datum: 2007-07-11
Ráda bych otevřela diskusi na toto téma, myslím, že je zajímavé pro spoutu z nás. Mám zkušenosti na sobě, a hlavně kamarádku, která se tímto zaobírá trochu více a odzkoušela spoustu věcí na vlastních dětech.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Homeopatika

- od: šnedy     datum: 2007-07-11
Já mám s homeopatiky také velmi dobré zkušenosti. Léčíme se s nimi celá rodina, hlavně děti a můžu říct, že nám už hodněkrát pomohly z dost velkých šlamastik. Chce to ale mít někoho, kdo tomu rozumí a umí efektivním způsobem vybrat tem správný preparát. nejužasnější je na tom, že buď pomohou nebo neublíží, takže může člověk sbírat zkušenosti na sobě vcelku bez špatného svědomí.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Homeopatika

- od: bea     datum: 2007-07-12
Chodila jsem s dcerkou na homeopatii 3 roky, celou dobu brala homeopatika, od 1,5 do 4,5 roku. Myslela jsem, že tím ovlivním její alergie, ale po té době se u ní objevila celiakie. Takže jsem na homeopatii zanevřela. Dr. Utěšený z Brna (gastroenterolog) homeopatii u alergiků odsuzuje, říká, že mají už tak nabuzený imunitní systém a že homeopatie je ještě víc dráždí. Já jsem tomu 3 roky věřila, ale neviděla jsem nikdy pozitivní výsledek a pak se navíc objevila ta celiakie. Slyšela jsem samozřejmě i opačné názory, ale u nás to bylo tak a 3 roky léčby jsou podle mě dostatečné na projevení nějakého výsledku.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Homeopatika

- od: Lenka     datum: 2007-07-13
Začala jsem s homeopatiky před lety nejřív léčit sebe, ovšem výsledkem po několika měsících bylo,že se mi opět zaktivovala štítná žláza a musela jsem opět na operaci. Malý na homeopatika jako batole reagoval pozitivně (rúst zubů), ovšem museli jmse jejich užívání zrušit, protože kuličky jsou laktózové. Já osobně to vidím takto: jako pomoc při akutních potížích ano, ale na dlouhodobější užívání bych se nedala - zhorší se chronické potíže (vlastní zkušenost a myslím, že mi Bea dá zapravdu) a zapadá to i do filozofie tohoto směru. Takže bych rozhodně netvrdila, že neublíží. Neublíží ve smyslu, že nejsou chemického charakteru. na homeopatika jsem nezanevřela, nicméně dle mého názoru léčit pouze jeden problém a krátkodobě.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Homeopatika

- od: bea     datum: 2007-07-13
Ahoj Lenko, pokud jsem tím, že jsem používali homeopatika tak dlouho, malou zhoršili, myslíš, že vysazením se to zlepší? Nemyslím, že by ji přešla celiakie, to bych byla naivní, ale přetrvají negativní vlivy? Jak to bylo u tebe? Cítilas zlepšení, když jsi to vysadila? Sakra, že jsem se na to dávala...

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk