lepek téma příspěvkuNázev: lepek

- od: michala     datum: 2007-06-21
Dobrý den,s bezlepkovou dietou v podstatě začínám,a i když většinu vím,přesto mám pár otázek.Nevím,jak je to ohledně lepku s rajským protlakem,kde ve "Složení" píší "Zahuštěno",ale nevím čím.Dále pak s kečupem,který vlastně rajský protlak obsahuje.Prý některé kečupy jsou bezlepkové,jiné lepek obsahují.A rovněž jsem slyšela,že lepek obsahuje i zmrzlina a čokoláda.Předem moc děkuji za odpovědi na možná hloupé otázky.Ale za nějakou dobu budu určitě moudřejší.Ráda uvítám jakékoliv rady...Děkuji,Michala.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: lepek

- od: bea     datum: 2007-06-24
mslím, že BL kečup má hellmans. U protlaku nevím, ale myslím, že je to zahuštěno vyvařením. ale je to dobrá otázka, zeptej se výrobce a dej vědět, taky mě to zajímá. U zmrzliny a čokolády si přečti složení, jak která. Čistá čoko je asi BL, třeba v nugátu je lepek, záleží na složení. Zmrzliny si kupuj ve formě nanuků, na ulici bych to nezkoušela.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: lepek

- od: Lenka     datum: 2007-06-26
výrobkům, kde není přesně uvedeno, čím či jakým škrobem je zahuštěn se vyhýbám(škrob jen kukuřičný a bramborový). Kečup používám Helmans a protlak myslím otma, ale ted jsem ještě objevila pasírovaná rajčata, která jsou "čistá" a rajsou vařím z rajského "džusu", tam taky nic není.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: lepek

- od: michala     datum: 2007-06-26
Tak ještě jednou k tomu lepku v protlaku a kečupu.Zabrousila jsem na stránky Hamé a Otma a většinu protlakůa kečupů mají přímo uvedených jako bezlepkových.Ale pozor,ne všechny,takže juknout na to.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk