Ad: stačí to téma příspěvkuNázev: Ad: stačí to

- od: bea     datum: 2006-05-25
Psala jsem níže příspěvek se stejným názvem - stačí to? Někdo se divil, proč držím u druhé dcerky preventivní bezmléčnou a bezveječnou dietu a tuto dietu držím i já, když kojím. Prostě proto, že mi to doporučili všichni doktoři, kterých jsem se ptala, co mohu pro své druhé dítě udělat, aby nebylo stejně alergické,jako to první. Druhá dcerka - 10m je v pohodě, nevím jestli díky dietě nebo je to od přírody - snad jo. Teď spíš nevím, jak z diety ven, tj. kdy a jestli jí mohu začít dávat např. jogurty. Doktoři jsou velmi opatrní, doporučují mi počkat. Jo, dokonce jsem slyšela názor, že by matka alergika měla nasadit dietu už v posledním trimestru těhotenství. Ale názory se různí.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Ad: stačí to

- od: Andy     datum: 2006-05-25
tedy Beo...nevím ke kterým doktorům chodíte, ale takovéhle rady nepodložené žádnými testy.....nevím. Přijde mi to zvláštní a jakoby chtěli být z obliga, kdyby náhodou! Jestli je dítě alergické, alergii na tu či onu alergii má v sobě a tím, že potravinu nedáte hned, projeví se alergie stejně později. A s alergií se dítě většinou narodí....tedy aspoň podle mě. Takže takováhle omezení mi přijdou zbytečná. Buď je alergické a děláte dobře nebo není a tudíž je zbytečné dodržovat dietu. Prostě to musíte zkusit

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Ad: stačí to

- od: Veronika     datum: 2006-05-25
Myslím, že dodržování diety u dítěte, které má sourozence alergického, tudíž ohroženého alergií, má svoje opodstatnění. Organizmus dítěte má šanci vyzrát a není zbytečně zatěžován v "nezralém" stavu. 100% záruka to asi ale není. Pokud Vám, Beo, lékaři radí počkat se zaváděním některých potravin do určitého věku, tak bych je poslechla. Přeji hodně štěstí.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Ad: stačí to

- od: Eva Mendlova     datum: 2006-06-02
Mila Andy, z toho co rikate se mi jezi kuze. K jakym lekarum chodite Vy? Mate vubec aspon zakladni informace o chovani alergenu v tele? A ze organizmus vyzrava a meni se? Je dulezite, aby se alergie objevila co mozna nejpozdeji. Bea je svou opatrnosti vzorna. Urcite bych nechtela byt ditetem matky, ktere prijde opatrnost zbytecna. Jsem proti hysterii z jednoho pupinku, ale alergie je beh na dlouhou trat. Opatrnost je zcela na miste.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Ad: stačí to

- od: Jitka     datum: 2006-08-04
Tak to si vubec nemyslim, ze by bylo zbytecne drzet dietu pri podezdreni, ze by ji mohlo dite mit. Naopak si myslim, ze by to melo byt prinosne, protoze proc zbytecne zkouset, jestli dite alergiecke je a trapit ho tim? Gor, kdyz se streva miminka postupne vyvijeji, tak proc zbytecne organismus drazdit? Cim dele mleko do stravy clovek nasadi, tim dle meho nazoru lepe, mleko jen organismu skodi a to uz je obecne znamy nazor...

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Ad: stačí to

- od: Marcela     datum: 2006-05-26
Pokud je dítěti 10 měsíců a je jen kojeno, tak dle mého názoru více vápníku určitě potřebuje. Pokud nemá žádné alergické projevy jako průjem, ekzém nebo třeba dých. problémy, tak nevidím důvod to nezkusit s jogurtem, nebo vhodným mlékem. Já jsem také při kojení nepila mléko a držela dietu a stejně měl syn ekzém. Ale je to můj názor a určitě bych to s lékaři prodiskutovala, protože to dítě vápník potřebuje na prvním místě.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Ad: stačí to

- od: Monča     datum: 2006-05-26
Mám kamarádku,která je celiatik,když jí bylo 8let zmizeli jí příznaky alergie,tak jí prohlásily za vyléčenou a dietu přestala držet.Při prvním těhotenství porodila už v šestém měsíci jako důvod předčasného porodu bylo nedržení diety nebo infekce do dneška se neví.Kluk je naštěstí zdráv a bez alergie,když plánovali druhé dítě měla nařízeno od doktorů držet dietu už půl roku před otěhotněním,v těhotenství a během kojení.Dceru donosila a přestože syn alergii nemá musela dceru držet do roka na bezlepkové dietě z preventivních důvodů.Alergie bývá vrozená z malé části většinou se získává během života,proto je dobře,když lékaři ani rodiče nepodceńují prevenci,když má rodinou zátěž.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Ad: stačí to

- od: Jitka     datum: 2006-08-04
Celiakie neni alergie, ale nesnasenlivost lepku a je to sakra velky rozdil!!! Nesnasenlivosti lepku uz se clovek nikdy nezbavi a dietu by mel drzet cely zivot, rozhodne ne preventivne pul roku pred otehotnenim?! Nechapu, jak v dnesni dobe jeste tohle nejaky lekar muze doporucit?!

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava