Péče o osobu blízkou téma příspěvkuNázev: Péče o osobu blízkou

- od: Hana     datum: 2006-03-08
Dobrý den, nevíte náhodou někdo prosím, zda když pobírám dávku na péči o osobu blízkou, mohu současně na mladší dítě pobírat i mateřskou - nebo jak se jmenuje přesně ta dávka do 4let věku dítěte? Děkuji H.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Péče o osobu blízkou

- od: Gábina     datum: 2006-03-09
Myslím, že to nejde, kamarádka řešila to samé a na OSSZ jí poradili, ať rodičák přepíše na manžela a berou oboje najednou.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Péče o osobu blízkou

- od: Monča     datum: 2006-03-10
Od října loňského roku můžeš mít oboje má to moje kamarádka tak to vím.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Péče o osobu blízkou

- od: bea     datum: 2006-03-11
já nyní pobírám rodičovský příspěvek na mladší dítě - 7 měs a k tomu péči o osobu blízkou na starší - 3 roky, takže to určitě jde, dohromady to dá cca 9000.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Péče o osobu blízkou

- od: Hana     datum: 2006-03-15
Děkuji za odpovědi, už to mám vyřízené, škoda, že jsem to nevěděla hned od říjda, takhle jsem se o několik tisíc ošidila. A hlavně v dubnu mi mateřská končí, takže celou dobu jsem pobírala jen na staršího syna POB a na dceru nic a teď když jí budou za měsíc 4 roky, bych už mohla na oba - no škoda, ale u mě klasika. Kolik tedy teď je ta mateřská, abych věděla kolik mi přijde - děkuju.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Péče o osobu blízkou

- od: bea     datum: 2006-03-16
mateřská je asi 3600. Myslím,že si můžeš požádat i o výplatu zpětně, 3 měsíce určitě. kdybys prokázala, že ti na sociálce špatně poradili, mohla bys nárokovat vše

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Péče o osobu blízkou

- od: Hanka     datum: 2006-03-18
No tak kdybych dostala víc měsíců to by bylo nejlepší, jenže já nic bohužel prokázat nemůžu. Když mi před 4mi lety přiznali POB, tak jsem akorát měla krátce po porodu a řekli mi,že na to novorozeně nemohu pobírat mateřskou. Tím to pro mě skončilo. Až nedávno jsem tu hledala inf. o dietách a alergiích a narazila na zprávy, které psali o novele, že od října je nárok i na dávky na druhé dítě. No tak jsem hned běžela na sociálku to vyřídit. Jenže v dubnu už budou mladší dceři 4 roky, takže mockrát už mateřskou nedostanu. Dají mi ty 3 měsíce zpětně. Přišla jsem tedy "jen" o říjen a listopat - ale i tak je mi to moc líto. Celou dobu jsem na dceru nebrala ani korunu a ted ke konci, když už na to právo je, se o 2 měsíce ošitím. Fakt mě to mrzí. S dětmi je každá koruna dobrá. Nevím jak to udělat abych dostala i ty 2 měsíce, asi už nijak. Tyjo kdybych někde dlužila 5korun, tak se mi ozvou, ale když mám na něco právo, tak se to člověk ani nedozví. Nemít internet, tak přijdu i o tyhle poslední měsíce mateřský.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

nabídka práce, zaměstnání a brigády
Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání