co to je?? A co je příčinou? téma příspěvkuNázev: co to je?? A co je příčinou?

- od: Simona     datum: 2006-03-03
Chtěla dych se omluvit za obsáhlý dotaz, možná zmatečný, ale máte-li někdo podobné potíže, či máte-li nějakou radu, prosím poraďte. Mám dceru 27měsíců starou s normální porodní vahou, bez neobvyklých či častých nemocí. Kojení v pořádku, mléko i mnléčné výrobky také tráví bez potíží. Nezvrací, nedáví se.Žije v nekuřáckém prostředí se dvěma psy a ptáčky doposud bez jakýchkoli reakcí. Jídelníček převážně bílé maso a zelenina, sladkosti minimálně - čokoláda a gumoví medvídci. Jinak tyčinky a čas od času chipsy.V koupeli nemá žádné pěny ani mýdla, šampon Johnson. Jediné, co se událo před 14 dny jiného, než obvykle,byl dětský ples, ze kterého si donesla pár trofejí. Plastové kuželky, kovovo plastový bubínek a jiné. Faktem ale zůstává, že si s těmito hračkami hraje jen sporadicky, ale hraje. Z oblečení nemá nic nového,rukavice bavlněné, ale na větší zimu od větnamců hrubé - občas se jí zapotila ruka, ale opět je na rukou už asi 5dní neměla. Prášek mám dětský-už jsem ho několikrát měla,navíc reakce třeba v tříslech či na zadku není. V bytě není nový předmět, jen na co v poslední době ještě často sahá, jsou sochy ze dřeva-dostupné v běžných obchodech. Jinak já měla podobné projevy také, ale zmizely během 10ti dnů aniž bych vědomky cokoli změnila. Pravdou je, že jsem je rozškrábala. A nyní k projevům. Objevily se jí asi před 14dny na dlaních spousty malých, jakoby vodnatých puchýřků. Silně to svědí a ruce jsou jakoby oteklé a rudé a horké. Pár stejných má také na ploskách nohou, ale je jich tam tak 5-10kusů. Jinak nikde po těle nic. Včera se přidala na břiše suchá ložiska bez puchýřů a svědivosti. Jsou jen na břiše a jsou slitá a jemně narůžovělá a šupinatá - suchá. U lékaře jsme samozřejně byli, ale zatím nic nepomáhá. Dostávala kapky fenistil a calcuim chloratum - bez efektu. Nyní má 3dny dithiaden a calcium a opět bez efektu. Svědivost a zarudlost stejná. Vím, že nemůžete určit diagnozu, jen bych vás chtěla požádat, zda náhodou neznáte takovéto lokální výskyty u specifických alergenů, aby jsme mohli alespoň začít eliminovat alergeny. Nelze eliminovat vše a nevím si rady, odkud začít. Za jakoukoli radu děkuji a pěkný den.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: co to je?? A co je příčinou?

- od: Monča     datum: 2006-03-04
ahoj,je to určitě alergie?já dost trpím na opary a podle toho jak líčíš puchýřky bych tipovala na opary.Ale určitě jděte na alergologii udělat si testy.A taky bych možná zrušila ptáčky,měla jsem andulky a najednou mi onemocněli a dokonce to bylo přenosný na lidi,až časem jsem se z dokumentu o andulách dozvěděla kolik takových nemocí přenáší a jim nic není už bych si ptáky do bytu nikdy nedala.Hodně štěstí.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: co to je?? A co je příčinou?

- od: simona     datum: 2006-03-04
Mončo, právě že já vůbec nevím co to je. A ani jsem neměla tušení, že opary mohou být na rukou. Zajímavé je, že já to mám taky, respektive měla jsem to, ale taky je faktem, že v obličeji opar mám. Ptáčky máme dosti izolované. jsou na chodbě a dcera kolem nich projde tak 3x za den. Ale pokud to může být ono, samozřejmě je dáme pryč. Jinak si nejsem vědoma ničeho, ale dcera se zase celou noc proškrábala. Ty ruce jsou jako exematické, ale na dlaních exém nebývá a navíc to není suché, tedy pokud puchýř nepraskne, pak je to suchéPrášky nezabírají a dr zatím zkouší. Trvá to 16dní, takže je asi třeba najít příčinu, ale mi to příjde dlouho. Díky moc za tip.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: co to je?? A co je příčinou?

- od: Monča     datum: 2006-03-04
Hm tak to asi tedy opar ne,ten je sice přenosný dokonce infekč.,ale je pod puchýřkem mokrý a praská.Už jsi zkoušela řepíkovou koupel?Zatím.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: co to je?? A co je příčinou?

- od: Lenka     datum: 2006-03-04
Když ti zatím nic u malé nepomohlo, tak moje rada jít na kožní (nevím jestli dělají na alergilogii)a vzít vzorek puchýřku na rozbor. Tím nic nepokazíš a výsledek bude jistota. Jinak k mému příběhu. Syn ve 2 letech pravděpodobně chytil v ZOO (ale může to být od jakéhokoli zvířete dle info na kožním) bakteriální infekci kůže. Vypadalo to dost podobně podle tvého popisu. Diagnózy doktorů zněly od neštovic, pátou nemoc,přes alergii, ale nic nezabíralo. Trvalo to 6 týdnů, než jsme dostali silná antibiotika a konečně to pomohlo a my a syn se konečně v noci vyspali. Takže moje rada je kožní odd. nejlépe v nemocnici, zmínit zvířata v domácnosti, a bud vzorek na biopsii nebo jiný typ léčby (u nás antibiotika). Pro mě ty antibiotika tehdy byly jako zázrak. I mast, kterou jsme dostali na kožním napoprvé sice zabrala, ale za 3 dny se malý obsypal znovu. Držím palce a ozvi se jak dopadnete.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: co to je?? A co je příčinou?

- od:     datum: 2006-03-08
Moc Vám všem děkuji. Odebrala jsem veškeré možné a nemožní jídlo a pochutiny, které byť možná jen zavání možnou alergií. Dcera tedy jí jen holé polévky, masa a brambor či rýži, bez zahuštění moukou smetanou, vajec a podobně. Lepek zůstal jen v pečivu. Veškeré ovoce i sladkosti jsem dali také pryč. Jako dobroty má suchary, okurky a spec. potraviny. Chudák holka. No ale, jaksi se mi jeví, že to jakoby ustupuje. Puchýře jsou pryč a ruce i plosky jsou suché, jako exematické, ale svědění ustoupilo. Máčela jsem to v heřmánku a bere dithiaden. Tak a ted musíme počkat, až to vymizí a pomalu začít přidávat jídlo abychom přišli na původ. Na kožní jdeme tak i tak, ať to testy, půjde-li to pomohou zjistit. Chci se ani vyvarovat kortikoidů, pujde-li to. Moc vám děkuji za tipy a krásný den.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: co to je?? A co je příčinou?

- od: Veronika     datum: 2009-08-11
Musím do toho vstoupit, jako ekzematik,alergik, občas člověk zkouší vše, šetrná dietka na chvíli pomůže,ale máčet ruce a vůbec jakoukoliv část těla v heřmánku je šílené!!!To prosím ne, je to velký alergen

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: co to je?? A co je příčinou?

- od: bea     datum: 2006-03-11
my jsme taky měli puchýřky na dlaních, ale malá je atopik, tak jse to brala jako jednu z forem. Kožařka mi poradila koupat ruce několikrát denně v roztoku hypermanganu růžovém jako piják.Heřmánek je totiž pro atopiky nevhodný.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: co to je?? A co je příčinou?

- od: Moučková KArolína     datum: 2008-08-10
Dobrý den, náš malej měl něco podobného.Doktorka mě řekla že je to ruce,nohy a krk.Na nohou a rukou se mu ukázalo to co u Vás a ještě k tomu afty na jazyku a horečka.Je to prý nějaká nová nemoc a odeznělo to samo.Jen při horečkách jsem dávala Nurofen a hodně pomáhají borůvky.Krásný den Moučková

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

nabídka práce, zaměstnání a brigády
Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání