Syrovátka téma příspěvkuNázev: Syrovátka

- od: Marcela     datum: 2006-02-25
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Mám půlročního chlapečka plně kojeného, který trpí od 2 měsíců ekzémem, kožní nám dala kortikoidy a tak jsem zkoušela vše možné, abych se jim vyhla. Někdo mi poradil omývat syrovátkou kožní říkala, že je dobrá. Jenže malý se po pár sekundách od omytí totálně osypal, kůže mu hrozně zrudla, opuchla a objevily se bílé fleky, jako štípance od komára. No hrůza, podle mě alergická reakce jak blázen. Volala jsem doktorce a dala mu dithiaden a pak se to zklidnilo. Co mám dál dělat? Nejspíš je to alergie na mléko? Takže jsem nyní zkusila vysadit mléčné výrobky a odsunula zavádění příkrmů. Doufám, že mě doktorka dá doporučení na alergologii, ale čekací doba je kolem měsice. Co do té doby, mám zkusit zeleninu, nebo čekat a jen kojit? Děkuji za všechny ohlasy.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Syrovátka

- od: Veronika     datum: 2006-02-25
Zeleninu bych zkusila, ale zkoušela bych každý druh s odstupem několika dní, kvůli případné reakci. Začala bych zeleninou s relativně nízkou alergicitou (mrkev, brambory, brokolice, květák, kapusta, růžičková kapusta, špenát, cuketa - vše vařené). Zkoušela jste vynechat ze svojí stravy mléko, mělo efekt na ekzém? Veronika

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Syrovátka

- od: bea     datum: 2006-02-26
ahoj, nám se stalo něco podobného. Dcera, dnes 3 roky, měla ekzém od 3 měsíců a kožařka doporučila koupel s přidáním mléka. Malá po tom hrozně zrudla. Lékařku ani mě bohužel nenapadla souvislost, takže nám diagnózu stanovili až v roce, ale když si na to vzpomenu, byl to jasný signál. Buď ráda, že se to projevilo tak brzo, můžeš včas zahájit léčbu a to je vždy lepší. Zajdi si hlavně na gastroenterologii. Příkrmy se běžně dávají od půl roku, pokud do té doby kojení stačí. když ne, pozor na HA mléka, to alergikům vadí, měl by být nasazen hydrolyzát - nutrilon pepti, nepocate ... Ta zeleninka se podává, jak už někdo psal, po jednom druhu a s odstupem času. Když to všechno snese, pak se až dělají polívky s více druhů. A lepek až po roce.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.czVolná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
zaměstnání, nabídky práce, brigáda