zajímavost téma příspěvkuNázev: zajímavost

- od: bea     datum: 2006-02-23
Zjistila jsem, že kolegyně z práce má 19tiletou dceru a ta jako dítě trpěla alergií na mléko. Kolegyně tvrdí, že dcera nesnášela bílkovinu, ale mě se to podle popisu situace jeví spíše jako laktóza, tehdy byla jiná doba, neznalost větší než dnes. Ale léčba mi přijde zajímavá, proto vám to popíšu. Dítě nebylo kojeno a neprospívalo, neustálé průjmy, ale bez ekzému.místo mléka měla pořád čaj, na radu lékařů - rutinní léčba průjmu. Potom je zachránilo, že se dostali asi ve 3 měsících k MUDr. Pozlerovi do Hradce Králové. Ten diagnostikoval alergii (i když kolegyni říkal, že tělu chybí enzym na štěpení bílkoviny???)Místo sunaru začali vozit kolegyni z porodnice ostříkané mateřské mléko, lyzáty nebyly. Dr. Pozler jí ale přikázal, že musí začít postupně dítě zatěžovat normálním sunarem, nejprve vyměnila lžičku sunaru do mléka, potom víc až nakonem po delší době přešla na sunar. Měla pozorovat stolici, když byl průjem horší, měla dávku mléka snížit ale v zátěži pokračovat. Stejně tam dítě nesnášelo řepný cekr a vejce. To si zase muselo denně líznout lízátka, aby se tělo trénovalo. Ale ve třech letech byli už na normální stravě. Ta holka, dnes 19, mléko miluje, a jen když přežene množství - vypije více než 1 litr!!! tak dostane průjem. Prý když chce zhubnout, pořádně si zamlsá, dostane průjem a zhubne. Takže asi ta laktóza?? Zdá se mi to být zajímavý případ, který se skutečně stal. Dr. Pozler možná ještě dnes ordinuje. Je zajímavé, jak se postupem času změnila léčba, dnes se prosazuje co nejpřísnější dieta a tehdy naopak. Prý se mělo tělo trénovat, aby bylo schopno normálně jíst. Ovšem ta hola se z toho díky tréninku a asi i velkému štěstí dostala. To je - co?

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: zajímavost

- od: Lenka     datum: 2006-02-23
No mě se to na laktózu moc nejeví. Náš Petka atopický ekzém měl, i když nikdy ho neměl do puchýřů a krve. Navíc mateřské mléko obsahuje veliké množství laktózy. Takže oblíbená rada lékařů, že nejlepší je kojení, je v případě laktózové intolerace dost kontraproduktivní rada. Povědomí pediatrů o této diagnóze je dosti nízká takže varianta, že by se tato diagnóza začala zjištovat již v kojeneckém věku je v našem zdravotnictví téměř vyloučena. u laktózové intolerance se dítě již rodí s velmi nízkým obsahem laktázy ve střevě a ta s věkem spíše klesá. Kdyby někdo věděl jak nasadit enzymy do střeva, které tam nejsou tak tam stojí zástup lidí s metabolickými poruchami. U popsaného případu si myslím spíš, že se jednalo o "trénink" imunitního systému. Testovali by jste své dítě každý den na potraviny s vyhlídkou, že to buď snese nebo ne a bude mít další týden ekzém nebo průjem?

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: zajímavost

- od: Monča     datum: 2006-02-25
Ten enzym je pravda,dočetla jsem se,že alerg.na KM spočívá v tom,že tělo ho nedokáže zpracovat,protože ve slinivce se nevytváří určitý enzym,který dokáže štěpit právě kravskou bílkovinu,protože je to bílkovina od savce,tak se jí velmi podobá ta která je v mateřském mléce.Dokonce,když matka špatně tráví KB,tak tuto alergii dostane dítě přes mateřské mléko a to je taky důvod proč nemůžou být alergici kojení.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

nabídka práce, zaměstnání a brigády
Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání