celiakie - právní nárok na sociální příspěvek téma příspěvkuNázev: celiakie - právní nárok na sociální příspěvek

- od: Zdenek     datum: 2006-02-20
Synovi poskytoval Městský úřad příspěvek na dietu, ale ten mu byl výrazně snížen dosažením 15. roku věku a od 18 let již mu nebuide přiznán. Bezlepková dieta je zpravidla dietou celoživotní a značně finančně náročnou. Nevím, zda někdo z vás má se snižováním příspěvku obdobné zkušenosti - pokud ano, napište mi. Dávám do pléna otázku, zda by nebylo vhodné iniciovat na určitý kolektiv osob - celiaků podnět pro naše zákonodárce, aby příspěvek pro celiaky byl buď konstantní a nebo byl dovršením 15. roku věku navýšen stejně jako dovršením 18. roku věku, neboť potřeby ve stravování rostou. A potraviny bezlepkové jsou značně drahé hlavně pro takové rodiče dětí, kteří nemají možnost zaměstnání s vyšším příjmem. Díky a čekám. A ještě jeden dotaz - Zapojil jsem se do diskuse až teď a v receptech procházejí jména Lenka, Dagmar a další. Mohu na tyto "spojence" dostat bližší kontakt? Zdenek

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: celiakie - právní nárok na sociální příspěvek

- od: Lenka     datum: 2006-02-21
Budu ráda, když se ozveš. Náš syn je ještě malý, tak to finančně není tak zlé. Zajímalo by mě, jaký dostáváte příspěvěk na tu stravu. My příspěvěk nedostáváme žádný, pouze nám byla zvýšena hranice životního minima, ze kterého se počítají dávky z důvodu zdravotního postižení. POkud vím, tak příspěvky na tyto účely byly zhruba před 3 lety zrušeny, nebo to neplatí pro děti? My jsme to v té době ještě nepotřebovali a u nás na úřadě není vůbec nic, vše si člověk musí zjistit sám, takže budu ráda za info.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: celiakie - právní nárok na sociální příspěvek

- od: Lenka     datum: 2006-02-21
Klub celiaků již vystupuje ve věci příspěvků u našich zákonodárců, takže zřejmě se nějaká jednání vedou, nicméně zatím bez úspěchu.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: celiakie - právní nárok na sociální příspěvek

- od: foltýnková     datum: 2007-08-16
Dobrý den, syn má taky bezlepkovou dietu, na kterou se dle odborníků došlo 5 minut po dvanácté, a to v 15.letech. Do té doby měl neustálé problémy, ale hlavně nerostl a byl slabý. Dietou se tento problém upravil. Máte pravdu jedná se o finančně nákladnou dietu na celý život. Tato nemoc je dědičná. Sotva jsme si dali žádost o finanční příspěvek, byly tyto příspěvky zrušeny, nevím zda je možné ještě v současné době žádat. Když se zeptám na odpovědných místech, řeknou, že není. Ráda bych Vás dle možností podpořila, ale nevím zatím jak. Přeji pěkný den. S pozdravem Foltýnková

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás