párové alergie téma příspěvkuNázev: párové alergie

- od: jana     datum: 2006-02-12
ahoj.mám hodně alergií,ale nejhorší asi na sóju a výrobky z ní. Zhruba před rokem jsem po snězení pizzy, ve které byla sója opuchla a následně omdlela. O tom,že mi nikdo z přítomných nepomohl nemluvím. Chci se jen zeptat někoho, kdo trpí alergií na sóju, zda ví o nějakém párovém "spouštěči".Lékař mi řekl, že vždy je něco, co to vyvolá. Že když sním samotnou sóju, tak se nemusí nic stát, ale ve spojení s druhou látkou to udělá děsivou reakci. Což je přesně můj případ. Když se mi to stane, a zajdu k lékaři, tak tvrdí, že nemůže zjistit, co to vyvolalo, jelikož ta látka je obalená protilátky, a proto nejde ihned zjistit. Děkuji.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: párové alergie

- od: Monča     datum: 2006-02-12
Nemám sice zkušenosti s alergií na sóju,ale mám knížku:Alergie číhá v jídle a pití,jde o zkřížené alergie,tak jsem ti tam koukla a může neprospívat u nízké:fazole,hrách,aditiva luštěninového původu,vlašský ořech,kešu,para ořech,hořčice,sezam,slunečnice,kokos,mandle,latex.u střední:nejrůznější boby,arašíd,čočka.To je z orientačního plánu co může být zkřížená alergie se sójou.zvláště varují pokrmy obsahující lecitin,po jejich požití by mohlo dojít k vážné nehodě.doufám,že ti to trochu pomohlo.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: párové alergie

- od: jana     datum: 2006-02-13
děkuji za info.A jelikož mám alergii i na všechny ořechy,mandle,arašídy apod, tak to nebude jednoduché.Na lecitin dávám pozor, ale ten je taky skoro ve všech potravinách.Nedá se to uhlídat. Hlavně v restauraci. Kniha je novější, nebo starší? Podívala bych se po ní.Četla jsem již několik, ale moc mi nepomohly. Děkuji Jana

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: párové alergie

- od: Monča     datum: 2006-02-13
Koupila jsem si jí v listopadu přes internet:Alergie číhá v jídle a pití...od doktora Martina Fuchse,nakl.Adéla.Je to o alergiích na potraviny+zkřížené potrav.alergie na:mléko,ovoce,zelenina,mouka,vejce,sója,ořechy,koření,semena,olivy,ryby,korýši,měkkýši,latex,aditiva.Obsahuje tabulky čím nahrazovat vápník,kde hledat tu zakázanou potravinu+na co si dávat pozor v souvislostis dannou potravinou.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: párové alergie

- od: jana     datum: 2006-02-14
Děkuji. Už jsem ji našla, hned objednávám... Takové tabulky hledám už dva roky. Ve většině knih ti poradí: vyměntě polštáře, vyhodtě zvířata a vyhýbejte se alergenům. Ale odborná rada nikde.Díky Jana

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

nabídka práce, zaměstnání a brigády
Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání