Cena alergie téma příspěvkuNázev: Cena alergie

- od: Eva Mendlova     datum: 2006-02-05
Ahoj, mam trileteho Aleska, alergika na vejce, mleko,maso:kureci,rybi,husi,veprove,zito a jecmen a pak klasika, citrusy, rajcata a pod.Mozna i psenicny lepek. Muj muz me pred casem opustil, ze si ten zivot pry predstavoval jinak (a odhopskal ke sve svobodne kolegyni). Maly nechodi do skolky, imunolozka a kozni to vyrazne nedoporucily,takze nechodim do prace. Asi Vam tady nemusim psat o tom, jak je takova dieta draha. Pro zachovani (aspon trosicku) vyvazene stravy.A na svem diteti opravdu nechci setrit. To si radeji sama dam rohlik. U soudu se ale povazuji me pozadavky nesmyslne.Pritom nekourim, nepiju, nove veci pro sebe jsem si nekoupila uz nekolik let, venuji se vyhradne malemu a stejne jako bych mela v penezence nejakeho skritka ubiracka. Mohu Vas, maminky alergiku, pozadat, jestli by jste se mohly pokusit alespon priblizne vycislit, kolik Vas stoji mit doma dite, ktere se nenaji ze sortimenu bezneho regalu v supermarketu? Jidlo a piti, bavlnene obleceni, masti, zvysene prani (kdo z nas uz nedostaval indulonu z polstare!) a zehleni -po obou stranach a take setreni na nejaky ozdravny pobyt. Predem moc dekuji za pomoc - a vsem opustenym maminkam dvojnasob. Mejte se krasne.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Cena alergie

- od: Lenka     datum: 2006-02-06
Ahoj, nenapsala jsi, jestli pobíráš mateřskou nebo jsi si vyřídila příspěvek při péči o osobu blízkou. Je teď zvýšen na cca 5000. Přečti si tady na stránkách jak se to vyřizuje. Na sociálce si to vyřid. Nezapočítává se ti to do příjmů na rozdíl od mateřské a tak dostaneš možná i další dávky, které teď nemáš nebo ve vyšší částce. Součástí vyřizování je i podání žádosti na posudkovou komisi. Formulář vyplníš ty, všechni odborníci které navštěvuješ alergo, imuno apod. (at napíší, že nedoporučují tu školku) Posudková komise rozhodne o výši postižení dítěte a podle toho ti mohou prodloužit i mateřskou do 7 let věku , ale POB příspěvek je jednoznačně výhodnější. Navíc tu zprávu z posudkové komise můžeš předložit u soudu a to už s tím "pání soudcové" budou muset počítat a tvé požadavky vzít za oprávněné.Začni si to vyřizovat, protože to nějakou dobu trvá a nekud nic nepodnikneš tak ti mateřská za chvíli skončí a stejně s tím budeš muset něco dělat. Doba strávená na POB se ti normálně započítává do odpracované doby na důchod. Takže vzhledem k tvé situaci a předpokladu, že chlapaček do školky asi hned tak nepůjde bych volila tuto cestu. Pevné nervy na úřadech.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
wwww.hledampraci.cz


IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz a obdobné pracovní pozice

logistika/doprava
Pracovní pozice logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup