Reflux a alergie na mléko??? téma příspěvkuNázev: Reflux a alergie na mléko???

- od: Radka     datum: 2006-01-20
Naše 3-měsíční dcera má prokázaný silný reflux s dost závažnou komplikací (ALTE)... gastroenteroložka mi doporučila vyřadit z mého jídelníčku veškeré mléčné výrobky, protože soudí, že malá (je plně kojená)má ty problémy jako důsledek alergie na mléko (zatím neprokázané...). Manžel i já jsme alergici, ale na mléko alergičtí nejsme, i když nějaké potravinové alergie máme - ořechy, a zkřížené alergie na jablka, třešně apod... Dietu držím týden, ale už nevím co mám pořádně jíst... I když pár tipů jsem tady našla :-) Myslíte, že je nutné abych tu dietu držela, když ta alergie vlastně není prokázaná, nebo mám donutit doktorku tu alrgii prvně prokázat?

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Reflux a alergie na mléko???

- od: Lenka     datum: 2006-01-23
Zkusit můžete necht udělat testy, tím nic nezkazíte, ale problém je v tom, že u takto malých dětí nejsou testy 100% výsledek může být jak falešně negativní, tak falešně pozitivní. U malých dětí jsou ty testy pouze vodítko, nelze je brát jako bernou minci, takže ve výsledku Vám stejně nezbyde nic jiného než držet dietu.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Reflux a alergie na mléko???

- od: Dita     datum: 2006-02-01
Moje Verunka taky měla silný reflux, k tomu ještě průjem i ekzém, ale i když jsem držela opravdu důslednou dietu (věděla jste, že např. v dalamánku bývá syrovátka?) moc se její stav nelepšil. Až přechod na speciální mléko nám pomohl a můžu říct, že obrat k lepšimu byl vidět hned. Do 3 dnů bylo po refluxu, průjem ustával i ekzém ustupoval pomaleji. Až v půl roce se objevily protilátky v krvi, do té doby jsme pouze (rozuměj lékaři)odhadovali z příznaků alergii na KM. Dita

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Reflux

- od: Hana Dudová     datum: 2008-01-08
Dobrý den! Mám 4 měsičního syna, který v 1,5 byl hospitalizován pro neprospívání. Byl zjíštěn gastroezofageální reflux, byli jsme poučeni o réžimové terapii. Týden nato celý promodral při pláči (2h po jídle) a přestal dýchat (cca 45sek.).Následovala hospitalizace, kde nasadili Prepulsid. Během pobytu v nemocnici se stav opakoval. Po 14dnech od propuštění to udělal znovu. Odvezen na dětské ARO. Byl vyšetřen neurologem (vše v pořádku, ale nasadili Ulfamid), byl na megnet.rezonanci (vše v pořádku). Během této hospital.stav opět opakoval. Po tomto propuštění po 3týdnech se vše opakovalo (nedýchal cca 4min). Z nemocnice propuštěn 3den se žádnými změnami. Poraďte nám, prosím, kam či na koho se máme obrátit????? Při každém pláči dítěte máme strach, že se situace bude opakovat. Děkuji!

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.czVolná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
zaměstnání, práce, brigáda


IT/telekomunikace
Práce, zaměstnání telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Nabídka zaměstnání personalistika a řízení lidských zdrojů

finance
Finanční, účetní a ekonomické pracovní pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí a zaměstnání

provoz/výroba
Práce výroba, kvalita, provoz

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Práce zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup