alergie na mléko téma příspěvkuNázev: alergie na mléko

- od: Andy     datum: 2004-09-09
Tak jsem zase tu. Vítám Naďu. Téda, je mi těch tvých broučků upřímně líto. Musí to být šílený, takových problému, starostí a nemocí!!! Držím palečky, aby bylo líp. Niki naštěstí už průjmy nemá. Doktory jsem úplně vynechali. Tady snad ani takový, který by opravdu uměl poradit není. Rýžové mléko jsem Niki koupila, ale nechutnalo. Pije mi jen to sójové. Cinie minís (jak se to píše?) nemůže, je v tom tuším skořice, koktejl také ne- banán, ale dá se to asi nahradit jakýmkoliv jiným ovocem. Já jí dělám na večer kakao- z Carobu, ale jen 125ml, bojím se vyšších dávek. Když před tím měla třeba sójový jogurt a domácí knedlík ze sój.mléka, tak si říkám, aby toho nebylo na jeden den moc. Vápník jí dávám formou Multitabs. Jinak doktorka mi říkala, že není potřeba dodávat tělu žádný vápník!!! Tutíž už tam nechodim. Kozího mléka se bojím. Jak je to živočišné, raději nee. Ale co se mi stalo! Malou hlídám pomalu na každém kroku, aby někde nesnědla něco co nesmí. Kamarádka mi poradila jako prevenci chřipky homeopatika. Prý výborná věc. Koupila jsem a dala Niki první dávku. Hnedka průjm, druhý den teplota , příznaky jako chřipky a nakonec mi volá muž do práce, co jí dát, že furt zvací!!! Tak přemýšlím, večer kouknu na leták a tam laktóza! Já bych se nejraději neviděla! Taková blbost! Základní věc, na kterou hnedka koukám, je příbalový leták a nebo etiketa, složení. No, jenže u tohohle mě to nějak nenapadlo! Naštěstí třetí den jí bylo dobře, ale chudinka moje malá!

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Andy

- od: Naďa     datum: 2004-09-10
Jak jsem si přečetla to "vítám Naďu", tak mě napadlo, jak by bylo fajn poznat se na jiném webu - třeba "navlékání korálků":o). No, bohužel, jsme tady. Dneska jdu volat do gastroporadny, o níž jsem se dozvěděla čiročirou náhodou a měl by nás vyšetřit pan doktor Pozler, prý špička ve svém oboru. Takže doufám, že konečně budu vědět, co mám dělat a čeho se vyvarovat, ale na druhou stranu trnu hrůzou, že mu najdou ještě něco navíc. Matýskovi jsou 2 a čtvrt roku a třeba krev mu brali asi víckrát, než mě za celý život. I paní doktorka (když měl tu mononukleozu) ho litovala, jak ho pořád musí píchat. A to nemluvím o 5xpíchaných uších. Držíte chudáčka vší silou na klíně, on se brání a volá celou dobu "hoto-o", jakože hotovo... já u toho bulím, prostě děs. Nevím, to dřív snad nebylo - tolik alergií. Dneska to má snad každý druhý. Doufám, že se opravdu zpřísní ta opatření pro uvádění složení výrobků na etiketách, protože to tam někdy zaobalí a člověk nepozná, že v tom jsou "éčka" apod. Nemáte někdo zkušenosti s tou arašídovou předraženou pomazánkou? Stojí asi 200,--Kč, ale ze zoufalství už bych to snad zkusila, protože prostě nevím, co stále na ten chleba mazat. Nebo mi napiště, co dáváte dětem ke svačině, snídani? Já buď peču bábovku (ovoce na buchtách mi nejí) nebo chleba/rohlík + perlu, občas trochu domácí marmelády, jednou za čas šunku, tuňáka (jenže to moc nejí). Ve zdravých kuchařkách radí třeba nastrouhat mrkev či celer na slabou vrstvu rostl.tuku, jenže Máťa mi prostě tyhle věci nejí a to samé s koláčema, které jsou z vody. Pekla jsem doma i chleba z vody a mouky, ale nejedl to, soju nepije, sojové jogurty nejí, takže to je opravdu všechno "marnost nad marnost" a uvítám jakýkoliv nápad či tip. Už jsem si vypsala sušenky apod., co jste radili výše a pokusím se to najít, asi to bude mravenčí práce, než objevím, jak to vypadá:o). Přeji všem hezký den a šťastnou ruku při výběru potravin v krámě.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Andy

- od: Andy     datum: 2004-09-12
Tak tady u nás snad ani žádná gastroporadna není. Měli bychom zajet na komplet vyšetření do Prahy, ale moje nervy! Nedávno, jak už jsem psala, jsem byla s Niki v nemocnici. Taky jí dělali odběr. Přesně jak píšeš, ona křičela přes celou nemocnici, vzpírala se a já bulela. Hrůza! Arašídovou pomazánku jsem nezkoušela- Niki nesmí ořechy. Hnedka je zvrací. Ke snídani nebo ke svačině do školky dělám jedno a to samé- rohlík, housky nebo chleba- ale ten moc nechce- mažu Florou light- bezlaktózová- a paštikou, džemem nebo dám salám. Vím, že paštika a salám nic moc, ale co jiného? Nejraději má ale NIi suchý rohlík. Domácí chleba jsem už pekla a je moc dobrý. Brzo zase udělám. Zdravé kuchařky mám, něco málo jsem vyzkoušela, ale většinou to nebylo ani k jídlu. Tedy u nás to nikomu nechutnalo. Jinak sbírám drobné rady nebo receptíky na stránkách NaDoma: http://www.nadoma.cz/html/diskusni_forum/diskusni_forum_detail.php?id=1578 Jestli chceš, jukni, snad se ti bude něco hodit. Zatím pa

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Andy

- od: Andy     datum: 2004-09-13
Jinak doma peču bábovku bez vajec, štrůdl, lívanečky, palačinky...

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Andy

- od: jitka     datum: 2004-10-08
Ahoj mám syna 5,5 a bohužel máme alergii na mléko a vaječný bílek,ale kvůli tomu nepíši-tedˇk těm odběrům.Protože po dlouhých útrapách u doktorů jsme se na štěstí dostali k známé doktorce/jinak bych se bohužel nic nedozvěděla/a ta mě poradila náplast která se nalepí hodinu před odběrem na místo vpichu a dítě necítí žádnou bolest.Jmenuje se EMLA jsou to dvě náplasti a stojí 180 kč.Dětská doktorka mě řekla že se děti stejně bojí jehel a že to určitě nezabere,naštěstí neměla pravdua k mému překvapení skutečně nic necítil a po celou dobu odběru si s paní doktorkou ještě povídal.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
wwww.hledampraci.cz


IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz a obdobné pracovní pozice

logistika/doprava
Pracovní pozice logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup