"alergie na mléko?" téma příspěvkuNázev: "alergie na mléko?"

- od: dita     datum: 2005-12-22
Z toho co píšeš a s čím jsem se setkala u své dcery, by to mohla být nesnášenlivost KM. Dcera také neměla zprvu krvi protilátky proti KM, za to měla neustálé bolesti bříška, průjem cca 9x denně, napěněnou stolici s nakyslým zápachem - jako u zkvašeného mléka. Asi 2x jsem jí na plence objevila nepatrnou stopu krve. O ekzému nemluvě, to byla jedna velká hrůza. Až po té, co dostala to "správné" mléko se vše upravilo. Ale přesně by Ti to mohl (a měl) potvrdit odborník. Jak jsem četla v knížce MUDr. Fuchse - opravdu se protilátky nemusí zprvu objevit v krvi, za to dítko špatně prospívá a má obdobné potíže jako Ty popisuješ u svého klučíka. My jsme měly s dcerkou štěstí, že jsme se dostaly na Metabolickou jednotku, kde z toho jaké Verunka má obtíže a s vyloučením všech ostatních variant nám potvrdili právě intoleranci KM. Pak nám gastroenterolog napsal vhodné mléko a vše se postupně upravilo. Průjem ustal, bolesti bříška také, Verunka začala mít dobrou náladu, zvýšila se hmotnost (do té doby jsem bojovala doslova o každé deko) a máme nebo spíše nemáme ekzém.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Sdělení "alergie na mléko?" je pro Helču

- od: dita     datum: 2005-12-22
Helčo snad ti vše popsané pomůže. Dita

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Sdělení

- od: h     datum: 2005-12-23
Všechny vás moc zdravím .Tak bezmléčná dieta nám pomáhá, jsme již bez průjmu .Hurááá...Jen bolesti bříška přetrvávaj a Tadeášek zhubnul a má kruhy pod očima .JInak je ale až moc živej a veselej .Včera jsem volala opět na výsledky a Táda má i alergii na lepek. Na tu kravskou bílkovinu ještě nepřišlo všechno .Moc všem děkuju za rady, které jste mi poskytli a které snad ještě poskytnete .H.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Sdělení

- od: Helča     datum: 2005-12-23
"H" jsem já, Helča:o))

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Sdělení

- od: Helča     datum: 2006-01-02
Zdravím všechny v novém roce a přeju mnoho zdraví pro vás všechny . Tak dnes nám doktorka potvrdila k alergii na lepek i alergii´na kravskou bílkovinu .Cˇož už mi bylo ostatně jasný, protože dieta pomohla naprosto zázračně .Jen u druhého chlapečka, který ze solidarity drží taky dietu, ale ne tak 100%, se hodně zhoršil ekzém.Asi mu taky nechám vzít odběr .Mám obavu, že to maj oba .Prosím, poradíte mi někdo prodejnu v Praze, kde seženu sojový jogurty? A máte někdo zkušenost s kozim jogurtem ?

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Re: Sdělení

- od: Věra     datum: 2009-03-24
Kozí mléko ani produkty z něj nejsou při alergii na BKM dobrá volba. Stejně jako sojové výrobky. Bílkoviny jsou si příliš podobné a často vznikne alergie i na tyto produkty.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie na KM

- od: Vladka     datum: 2009-03-22
Zatím jsem se setkala u všech příspěvků na alergii na KM s komentáři, kde maminky popisují,jak to u jejich miminka probíhalo a to ,že měly průjem,proto jsem se rozhodla napsat.Moje dcera má alergii na KM a naopak měla strašnou zácpu a to po dobu 20 dnů,než se na to přišlo.Po celou dobu jsem jí musela pomáhat rektální rourkou,aby se vůbec vykakala.Paní doktorka mi pořád říkala,že to někdy děti mají při přechodu na nové mléko.Jenže ta zácpa byla opravdu strašná a k tomu se přidal atopycky ekzem po celém tělíčku.Pak teprve paní doktorka vzala dceři krev a malá měla diagnozu potvrzenou.Proto píši,at maminky ví,že není vždy projevem průjem,ale taky dlouhá zácpa,malá mi přitom normálně přibývala.Alergii má opravdu silnou,při troše mléka,například v pečivu se okamžitě osype a nespí.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Alergie na KM

- od: Vera     datum: 2009-03-24
Ano, příznaky alergie na BKM jsou rozmanité. Z trávicích projevů to mohou být zvracení, průjmy, koliky (i s krví ve stolici), nadýmání a výjimečně i zácpa. Z respiračních (dýchacích projevů) to může být kašel, pískoty, dušnost, rýma, zahlenění, z kožních příznaků kopřivka, atop.ekzém, otoky, nejvážnější reakcí je reakce systémová (anafylaxe), u nonIgE alergie to však může být např.chronická bledost, chudokrevnost, atd.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Alergie na KM

- od: karin     datum: 2009-09-25
Můj skoro 3lety syn má také alergii na KM.Projevuje se to průjmy,již při malém podání třeba jogurtu.Ted nastoupil na 5 dnů v měsíci do školky a já mu tam musím denně vařit a nosit svačiny.Nedovedu si představit,jak to budeme zvládat až budu v zaměstnání...Pije jen rýžové mléko a já z něj dnes vařím celé rodině.Je to finančně náročnější,ale dá se to zvládat.Jen jsem ted měla špatnou zkušenost v MŠ.I přes prosbu,že mléko nedávat,dostal syn kakao...To už jsem pak /plně bezmocná...

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Alergie na KM

- od: Teršlová Ing.     datum: 2009-09-29
Karin, napište mi mail, doporučim Vám OK Fakotr Baze a OK Omegu Plus a budete velice překvapená. klerens@post.cz

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Alergie? možná...ale na co?

- od: Veronika     datum: 2010-05-24
Dobrý den, všechny Vás zdravím. Mám takový menší problém - asi mám alergii, ale bohužel nevím na co a jestli vůbec nějakou mám. Když piju mléko tak se nic nestane, máslo taky můžu. Ale jakmile si dám jogurt tak celá v obličeji zrudnu, oteču a je mi horko. Toto mi dělá pouze u některých jogurtů. Nevím čím to je. Proto bych potřebovala radu - když jsem s tím byla u doktorky tak ta mi řekla: ,,Nejezte jogurty"!!

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
wwww.hledampraci.cz


IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz a obdobné pracovní pozice

logistika/doprava
Pracovní pozice logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup