alergie pšenice,vaj.bílek,mléko,arašídy,soja II téma příspěvkuNázev: alergie pšenice,vaj.bílek,mléko,arašídy,soja II

- od: Renata     datum: 2005-11-21
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,mému 18 měs.synovi zjistili alergii na tyto potraviny.Už jednou jsem se s vámi radila.Včera jsem byla opět u alergoložky a ta mi povolila sojové,mléčné i pšeničné výrobky s tím,že 3krát do týdne mám vyzkoušet reakci syna na tyto potraviny.Mívá atopický ekzém a dráždivý kašel,a v noci se pořád budí.Nerozumím tomu,před týdnem mi nakázala vše takové potraviny vynechat a teď mi je opět povolila.Nemůžu synovi nějak ublížit?A za jakou dobu po požití těchto potravin se reakce projeví?Děkuji

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: alergie pšenice,vaj.bílek,mléko,arašídy,soja II

- od: Bea     datum: 2005-11-22
Rada vaší alergoložky se mi zdá neseriózní. Samozřejmě, neznám váš konkrétní případ, možná ji k tomu vedou vaše specifika - třeba velmi nízké hodnoty IgE. Ale.. Vím, že alergici podobné tzv. zátěžové testy a eliminační diety podstupují, ale to má svůj řád a asi to neprobíhá v domácích podnínkách - hlavně kvůli možné šokové reakci. Nás na zátěžové testy taky přemlouvali - a ty testy měly probíhat za jednodenní hospitalizace v nemocnici pod lék. dozorem. Spočívají v tom, že se nejprve kápne mléko na kůži, poté k ústům, je-li to bez reakce, tak se podá lžička do úst, poté větší množství atd. Vždy se množství zvyšuje podle toho, jestli neproběhla alergická reakce. Doma bych s tím neexperimentovala.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: alergie pšenice,vaj.bílek,mléko,arašídy,soja II

- od: Lenka     datum: 2005-11-26
Příspup Vaší alergoložky se mi zdá přinejmenším neprofesionální, asi bych hledala jinde, pravděpodobně v nějaké fakultní nemocnici, kde těchto potravinových alergií mají asi více případů tudíž i větší zkušenosti. JInak k vašemu dotazu reakce může nastat téměř okamžitě, až po několik dní. Po požití alergických potravin dojde k větší propustnosti střeva, které se snaží těchto látek zbavit a kůže svou vylučovací funkcí vylučuje a vzniká AE. Obnova sliznice střeva trvá až 6 týdnů, takže bych rozhodně dodržovala přísnou dietu: Kašel s těmito alergiemi také velice úzce souvisí.U 18 měsíčního dítěte bych nic netestovala, dodržovala přísnou dietu.- zpočátku při dodožování diety se stav může i přechodně zhoršit, ale vydržte. Vím, že to není jednoduché, ale výsledky se dostaví.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz a obdobné pracovní pozice

logistika/doprava
Pracovní pozice logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup