Intolerance laktózy - příznaky téma příspěvkuNázev: Intolerance laktózy - příznaky

- od: Majka     datum: 2005-11-09
Promiňte, že píšu na odpověď, ale na novým příspěvek mi to nešlo. Četla jsem si články o alergiích a příběhy alergiků a zajímalo by mě u příběhu Peťky a alergie laktóza, myslím, že ho psala Lenka, tedy dotaz na ni: jaké konzistence mají nebo měly stoličky a co všechno musela s jídelníčku vyřadit. Mám syna, který má stejné příznaky a jsem z toho už trochu nervózní. Děkuji předem.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Intolerance laktózy - příznaky

- od: bea     datum: 2005-11-12
Ahoj, moje malá má sice alergii na BKM, ale odpovídám.Než v roce odhalili její diagnózu, dávala jsemjí jako příkrm kaše z HA mléka a u kojení jsem nedržela bezmléčnou dietu. Takže byla dost drážděná. Mívala často 3-5x denně řidčí stolici, dost páchnoucí s nestrávenými zbytky např. mrkve. Chodili jsme pořád po výtěrech, většinou tam žádný bacil nebyl. Už jsem si připadala paranoidní, že děcko moc pozoruji, ale nakonec se ukázali nevšímaví lékaři. Když jsem jí v roce dala trochu jogurtu, naskákala jí kopřivka kolem úst, pak nám udělali testy a bylo to jasné. Nejhorší kromě ekzému a průjmů bylo ale nechutenství, každě krmení utrpení, kromě kojení do roka skoro nejedla. Po nasazení diety se zázračně objevila chuť k jídlu, nádherný zážitek vidět svoje dítě normálně bez nucení a pláče jíst. Takže jestli máš podobné problémy, nech si dítko otestovat na potravní alergie. Hodně štěstí.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Intolerance laktózy

- od: Alena     datum: 2013-05-07
necelý rok provozuji obchod s veganskou stravou a velmi přísně dbám na výběr produktů. U nás máte 100% jistotu celého sortimentu bez laktózy a mléčné bílkoviny. Píši to proto, že se na nás obrací stále více rodičů i dospělých s tímto problémem. Vegan Foods

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Intolerance laktózy - příznaky

- od: Lenka     datum: 2005-11-14
Zkusím to napsat stručně. Stolice tak 3-5x denně. Ráno to ještě šlo. ale přes den to vypadalo jako kopec řidší kaše s nestránevými zbytky jídla páchnoucími do kysela. Osvědčilo se nám mléko od nestlé AL 110, které neobsahuje téměř žádnou laktózu. Nechte si udělat testy na alergii na potraviny, podle toho upravit dietu. My máme všechno negativní. Na etiketách musíte hledat pojem mléčný cukr nebo laktóza. Nejvíce dávat pozor na léky, mutivitamíny apod. je to v 90% léků. na laktózu je dieta opravdu přísná. Jogurty pouze sojové, sýry taky. z pečiva jenom obyčejnou šumavu jinak nic, velmi zřídka sladké pečivo z listového těsta (max. 1x14 dni). Nesmí se prostě nic, co běželo kolem mléka i velmi velkým obloukem. Hlavně číst etikety. Je to neuvěřitelné, ale laktóza je i v šunce, slaných brambůrkách apod. takže hledat opravdu všude. V sekci jídelníček - suroviny najdete malý přehled vhodných potravin. Kdyby jste chtěla vědět další podrobné informace, tak alergie.mleko@seznam.cz

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.czVolná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
zaměstnání, nabídky práce, brigáda