Laktáza téma příspěvkuNázev: Laktáza

- od: Kačka     datum: 2004-08-21
Dobrý den, dá se někde sehnat enzym laktáza, který štěpí laktózu?

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Laktáza

- od: Denisa     datum: 2004-08-22
Ahoj Kačko,enzym laktáza se sehnat nedá,ten si musí tělo samo vyrobit,kdyby se sehnat dal,byli bychom bez problémů.Jen existuje teorie,že když se do těla budou dlouhodobě dodávat Lactobacily(třeba ve formě tablet),mohlo by časem dojít k částečnému obnovení funkce laktázy.Ale je to teorie,takže je ji třeba jedině vyzkoušet.Já Štěpánkovi občas tyto tablety dávám,ale zatím se nic nezměnilo,je to krátká doba.A my máme ještě k tomu alergii i na bílkovinu,takže budeme mít problémy nejspíš stále.Zatím ahoj Denisa.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Laktáza

- od: Marcela     datum: 2009-01-08
Ahoj Naďo, také mám problém s nesnášenlivostí laktozy a chápu Tvé postesknutí, co dávat stále na svačiny. Doporučím Ti zpestření, které jsem objevila a uvítala.Zralé rozmačkané avokádo namazat na nasucho opečenou topinku. Je to jednak velmi dobré a také zdravé.Hodně síly. M.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Kozí mléko

- od: Míša     datum: 2009-05-19
Pokud trpíte nesnášenlivostí mléčné bílkoviny, není pro Vás vhodné ani jiné živočišné mléko. Čili ani kozí, či ovčí. Vhodnou náhradou je mléko sojové,rýžové,bio margarín bez mléka, tofu a výrobky z něj. Ale i bez mléka se dá existovat. Na chleba je třeba volit spíše sladké pomazánky, jako med, džem, případně ze slaných šunka, salám- vše je i v bio verzi. Můžete uvařit pudink ze sojového, nebo rýžového mléka a zamíchat marmeládu- náhrada za jogurt, kaše také z rostl. mlék. Obohatit jídelníček můžete třeba zvýšeným přísunem ovoce. Já osobně řeším nesnášenlivost mléka a problém, co na chleba tím, že častěji peču buchty- ale zdravější, méně cukru, tuku,přidávám jablečnou vlákninu. V kombinaci s bezlepkovou dietou je to pro mě náročnější,ale stále je ještě co jíst a hlavně spousta potravin, které ani v životě neochutnáme. Hodně zdraví Míša.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Laktáza

- od: LEnka     datum: 2004-08-29
Ahoj, my dáváme lactobacilus již asi 2 roky a žádná změna k lepšímu, takže já bych tomu zas tolik nedávala naději.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Laktáza

- od: Naďa     datum: 2004-09-03
My používáme hylak, který má také obsahovat složky upravující střevní mikrofloru. Musím říct, že poprvé nám asi po 14-ti dnech zabral, pak jsme ho vysadili a nyní ho bereme už měsíc a bez výsledku. Průjem a zase průjem. Největší problém je asi správná diagnóza a není vůbec lehké ji určit. Že máme na mléko, to už víme, jenže tam musí být ještě něco. Je to hrůza, když člověk nejspíš dítěti ubližuje něčím, co mu podává a nemůže přijít na to, čím to je. Ekzém máme asi v počáteční fázi - na tvářích, jenže když to nezjistíme včas, tak se nejspíš "rozjede". Ještě jsem se dozvěděla, že některé alergie se vyvolají třeba kombinací dvou složek, zvlášť třeba ne, ale vysledujte to, když testy prý nejsou vždy směrodatné! Stejně ale všem děkuji za příspěvky, už mám seznam sušenek a jiných výrobků, které okamžitě vyrážím shánět. Moc dobře znám hodinu navíc strávenou v obchodě za účelem prostudování bleších etiket. Odcházím vždycky docela zdeptaná, co vlastně jíme - všude samá "éčka" a mléko je taky skoro ve všem. Teď jsem docela zabodovala u dětí s "cini-minies" v krabičce - pozor na tyčinky, ty už se nesmí (obsahují mléko). Jinak mi tyhle cereálie moc nejedí a akorát vyhazuju peníze. Nemám ani větší problém s vymýšlením teplých jídel jako spíš se svačinama. Co dát dítěti na chleba... však to znáte. Uvítám každou radu. Díky!

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Pro tvůrce stránek

- od: Naďa     datum: 2004-09-04
Díky za stránky, ale asi by bylo lepší, kdyby příspěvky byly prostě řazeny podle datumu - tzn. kdo píše poslední, ať je na konci. V celé diskuzi se nové příspěvky špatně hledají.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Pro Naďu

- od: Denisa     datum: 2004-09-05
Ahoj Naďo,my většinou píšeme za sebou,jak přijdeme na řadu a k tomu si můžeš třeba napsat pro koho je to určeno nebo o čem chceš psát.Jak jsi psala výše,tak koukám,že tvé děti mají také spoustu zdravotních problémů.Pokud měl tvůj hošíček salmonelu,tak může mít střeva poškozená touto nemocí.Jedna paní mi psala v dopise,že její holčička má po těžké salmonele tak poškozená střeva,že musí do konce života držet bezmléčnou dietu.To ale tak být také u vás nemusí,jen to může být jedna z variant.Ale pokud vám již z testů potvrdili nějaký alergen,tak to bude spíše potravinová alergie,která způsobuje problémy.Nepíšeš,kdo z kluků měl problémy s ušima,ale jestli je to ten menší,tak přímo se záněty uší rovněž souvisí potravinová alergie,stejně tak jako s astmatem,na to mě upozornil pan docent z gastro poradny,že nás to možná jednou čeká.A k tomu,že by se stav měl časem zlepšovat,tomu já moc nevěřím,Štěpánek má potíže od narození a jsou mu přes tři roky a zatím je na tom stále stejně.Třeba nastane změna v pubertě,uvidíme.Ale úplně to asi nezmizí nikdy.Zkoušela jsi Sunar Alidiar,ten je určen přímo na průjem,upravuje střeva?Nebo Smectu?Já jsem podávala Štěpánkovi asi od roku a půl Vitakalcin pulvis,je to rozpustný prášek pro děti od dvou let-vápník.Teď mu dávám KombiKalz to je vápník s vitamínem D pro lepší vstřebávání-také rozpustný prášek.Mohla bys nám,Naďo,napsat odkud jsi?Myslím,že bychom se mohli třeba někdy všichni někde sejít,určitě bychom si měli o čem povídat.Přeji tvým chlapečkům,ať je jim co nejlíp to půjde.A ty se určitě nezblázníš,musíš to vydržet.Vím moc dobře,jak je to strašné,taky jsem se z toho málem zbláznila.Ale bude zase líp,uvidíš.Musíš doufat.Nic jiného nám totiž všem nezbývá,doufat,že jednou bude líp,aspoň o trošičku.Zatím se měj a přeji vám jen vše dobré ahoj Denisa.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: pro Denisu

- od: Naďa     datum: 2004-09-06
Ahoj Deniso, tu alergii jsme měli i před salmonelou, problémy s průjmama má od malička. Kojila jsem ho 8,5 měsíce, pak už se nedařilo... a až na vyjímky jsme to měli v plínách pořád "řidší", ale zdá se mi, že to je čím dál horší:o(. Ouška měl ten menší=ten s alergií /Matýsek/. Museli jsme kvůli tomu přestat chodit na plavání kojenců:o(, takže ty středoušní záněty se s náma táhnou už asi od 9 měsíců. Odstranění nosní mandle obvykle dělají až od 3 let, ale on dobral ATB po píchaných uších a za 10 dní, kdy přesně skončila "clona ATB", tak znova uši - vždy měl rovnou akutní stav bez varování - nic nic a najednou teploty, brek a za hodinu na to už jsme byli na pohotovosti s jehlou v oušku. Já měla taky jako malá hodněkrát píchané uši, alergii na potraviny jsem SNAD neměla a nemám. S tím astmatem - bohužel moje mamka s tím je v invalidním důchodu, ale spustilo se jí to až v dospělosti. Mě to asi přeskočilo a teď to odnesou moje děti. Raději bych to vzala na sebe:o(. Sunar Alidiar jsme brali pouze v případě akutních potíží, protože se nemá užívat dlouhodobě. Smectu jsme zkoušeli, když z malého lítala opravdu "voda". Možná to píšu chaoticky, snažím se odpovědět na všechny Tvoje dotazy a tak se stále vracím do Tvého textu a sem:o). Jsem z Hradce Králové. Já vím - jednou to člověk zvládá a podesáté se prostě skoro složí. Začínám chodit na jógu /hlavně kvůli zádům/, ale taky pokusit se někde nabrat tu energii :o)). Přeji krásný den.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Ještě jsem zapomněla

- od: Naďa     datum: 2004-09-07
chtěla jsem napsat všem, kdo začínají s ovesným mlíkem, že se z něj dají dělat docela poživatelné koktejly. Banán, 250 ml studené vody, do toho hodit 2 lžíce oves.sušeného mléka a lžíci cukru (nebo podle chuti). Musí se ale brzy vypít nebo znova umixovat, protože se "usazuje". Nemáte zkušenosti s rýžovým mlékem? To jsem nezkoušela a ani nevím,jestli se dá použít např. při vaření. Zítra se budu domlouvat s doktorem s gastroporadny na návštěvě, pak třeba budu zase vědět o trošičku víc. Doufám, i když se obávám dalších zjištění. Píšu si seznam, co Matýsek jedl, zatím ale nemůžu nic vysledovat. Jo a tip na cukrovinky: sezamová placička - skládá se ze sezamových semínek, glukózy a cukru. Nalámu ji do mističky na menší kousky. Dělají i oříškové, ale ty neriskuju. Nejhorší je, když nechcete šidit druhé dítě, dneska jsem si uvědomila, jak se "veze", jak dlouho už nedostal čokoládu... koupila jsem mu Kinder-vajíčko a Máťa prostě dostal placičku. Chudáka Lukyho jsem pak našla za skříní, jak si to tam jí, aby to Matýskovi nebylo líto...

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Kozí mléko

- od: Naďa     datum: 2004-09-08
Náhodně jsem narazila na netu na firmu, která dodává sušené kozí mléko, snad se mi podaří přefotit adresu a půjde to otevřít: http://www.prozdravi.cz/produktf.php?produkt=625

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Kozí mléko

- od: Mirka     datum: 2004-09-26
Ahoj, jsem taky z HK (pokud jsem se to výše dobře přečetla) a sušené kozí mléko kupujeme. Jmenuje se to Kozí mléčný nápoj, vyrábí ho fa ASP CZECH s. r. o. , Slušovice a v Hradci je k dostání v Bazalce a v lékárně u Hvězdy na Moravském Předměstí (nevím jak se ta lékárna přesně jmenuje). Stojí 33 Kč a je z toho 1 l mléka. Mirka

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Laktáza

- od: mirka     datum: 2012-03-13
Laktáta od Sugar firmy je k mání v lékárně na objednání nebo na netu. před jídlem jednu tabletu vycucat.Je to i pro děti od 3 let.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Laktáza

- od: Jirka     datum: 2006-10-17
Laktázu kupuji od firmy SOLGAR - viz jejich web. Jsou to cucací tabletky, které jsou dokonce vhodné i pro vegetariány. Fungují skvěle.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Laktáza

- od: Petra     datum: 2006-10-18
Laktázu od firmy Solgar jsem si objednala. Tak na ně nedočkavě čekám.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Laktáza

- od: Patrik     datum: 2008-02-18
Ahojky lidičky...enzym Laktáza se sehnat dá jmenuje se "Laktáza 3500"...a je k sehnaní na adrese www"001shop"cz...ja sem ho objevil teprve včera a objednal jsem si ho,protože sem celiak a ke všemu mám těžkou alergii na laktózu...upozorňuju že nevím jestli to funguje,ale za zkoušku to stojí...držte mi palce a vám všem ostatní je držím taky...budu informovat.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Laktáza

- od: petra     datum: 2008-09-17
tablety mám a taky můžete nakupovat jídlo na www"mlekobezlaktozy"cz. Tam mají sortiment mléčných výrobků z mléka, které má již naštěpenou laktózu. Doporučuji

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Laktáza

- od: jana     datum: 2010-01-07
Enzym se sehnat da, respektive pilule s nim, je treba ji snist pred jidlem s laktozou. Nejsem si jista zda se sezene v Ceske republice. Nemohu tu nechat internetovou adresu, lek se jmenuje Lactaid, zkuste vyhledavac na lactoseintolerance. Jana

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Laktáza

- od: Marcela     datum: 2010-03-05
Enzym se dá běžně koupit v lékárně, popř. objednat na internetu. Právě jsem si ho na doporučení gastroenterologa zakoupila. Jedná se o dovozový preparát (Solgar,USA), čemuž bohužel odpovídá cena kolem 400,- Kč. Právě se pokouším na netu najít nějakou levnější variantu, ale zatím neúspěšně... Stačí jedna tableta denně a zažívací komfort by se měl velmi radikálně zlepšit, takže jsem ve velkém očekávání :)

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Laktáza

- od: Vera     datum: 2010-03-06
Existuje Laktazan, 30 tablet za 189Kč, 60 tablet 289Kč. Naklepejte do vyhledavače na Seznamu slovo Laktazan a vyjede vám to. Hodně zdraví přeji *V*

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Laktáza

- od: Honza     datum: 2010-03-29
zkuste Laktazan zadat do těla adresy internetové adresy cz a jste doma

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Laktáza

- od: Martina     datum: 2013-08-07
Dobrý večer, právě jsem narazila na tuto diskuzy a chtěla jsem se zeptat, jak dopadlo očekávání? A další otázka. Mám syna (3 roky) a byla u něj bezlaktozovou dietou diagnostikována intolerance laktozy. Od září nastupuje do školky a já mám strach, že nám tam s dietou nevyjdou vstříc. Jako náhradní řešení chci zkusit právě dodávání laktázy v tabletách. Máte s tím někdo zkušenosti u takto malých dětí? A co ve školce, je jejich povinnost mu tabletky podávat? Nebo můžou nepřistoupit i na toto řešení? Můžou ho vyloučit, když už je přijat? Bohužel u zápisu jsme ještě nevěděli z čeho má furt řídkou stolici a proč stále ukakává do slipků, takže jsme je o tom nemohli dříva informovat... Děkuji za jakýkoliv příspěvek, hlavně na téma IL u dětí. Martina

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Laktáza

- od: Petr     datum: 2013-08-13
Chápu důvody, proč chcete dávat děcku tablety laktázy, ale určitě je nezbytné tento problém konzultovat s lékařem, který to případně dovolí.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.czVolná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
zaměstnání, nabídky práce, brigáda