pro Andy téma příspěvkuNázev: pro Andy

- od: Bea     datum: 2005-08-14
Ahoj, konečně jsem potkala tu holku, co mají alergie jako Niky. Říkala, že peče jen z kupovaných směsí ze zdravé výživy. Viděla jsem u ní katalog výrobků, asi za 30 Kč koupený ve zdravé výživě a tam je vždy uvedeno, z čeho se výrobek skládá. Nejlepší a nejdražší je prý švédský SINAX, dále UNIMAX a teď si prý něco objednávala z Jizerských pekáren na www.jipek.cz, ta směs se jmenuje Jizerka. Spoustu informací prý načerpala na víkendovém pobytu v Jeseníkách od sdružení celiakiků, tak se na netu podívej, co najdeš. K té pohance. Nevím, kterou kupuješ, ale v zásadě jsou 2 druhy, hnědá a světlá. Ta hnědá je loupaná tepelně a má horší pachuť, ta světlé je docela chutná. Já kupuji lámanku, vaří se jen malou chvilku, malá ji má ráda. Hodně z ní vařím večeře, třeba s brokolicí, květákem, nebo na sladko s jablky. Vždy tam dosypu 3 odměrky Nutrilonu pepti, ať to má kalor.hodnotu. Dávám ji i do polévek. Dá se z ní udělat i dezert, když ji rozvaříš s jabkama a namixuješ. Ahoj

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: pro Andy

- od: Dita     datum: 2005-08-15
Ahoj Andy a Beo, jestli má ale malá Niki vynechat rýži tak ve směsi Jizerka je rýžová mouka. Může tedy rýži nebo ne? Já jsem koupila směs - Apromix - tam není ani kukuřičná ani rýžová ani jiná mouka. Myslela jsem že právě můžete jen pohanku nebo amarant a samozřejmě škroby. Jinak anoj Dita

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: pro Andy

- od: Andy     datum: 2005-08-15
ahojky, fakt je tam rýže??? Tak to jsem tam neviděla! Hm, to je dobrý:-(( Co ještě obsahuje Apromix???

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: pro Andy

- od: dita     datum: 2005-08-30
Ahoj, tak v Apromixu jsou jen škroby, když ale budeš péct jen z toho není to nic moc - najdeš ho v oddělení s nízkobílk. dietou. Já Apromix zkoušela promíchat půl na půl s amarant. moukou, přidala jsem sůl, droždí - sušené, trochu cukru -kvůli kvásku, trochu Verunčina mléka a vodu a nezapomeň přidat Xantan Gumu - jinak ty škrobové mouky a obecně po přidání škrobu to má vše hodně tekoucí charakter. Té gumy se dává cca 1 lžička na půl kg mouky. Ještě se prodává chlebové koření a můžu říct, že to chutná docela dobře. Vrch bochánku pomažu margarínem (po vykynutí) a peču cca 200 st. C dokud není suchá špejle. Tak zatím. Dita P.S. Rýžová mouka je snad skoro ve všech výrobcích, u amarant. těstovin pozor na přídavek pšenice - to už jsem také viděla a málem koupila. Výběr je v každém krámku jiný, teď jsem byla v jižních Č. - ČB - malý ale pěkný krámek a objevila jsem tam tzv. Pohankové pukance - je to jako burizony. Tak to dávám Verunce do mléka - trochu osladím fruktózou a jí to moc chutná.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: pro Andy

- od: Bea     datum: 2005-08-16
Ahoj, ještě jsem nenapsala, že ta známá základní pečivo (rohlíky, chleba) nepeče, ale nechává si ho vozit domů, u nás tato služba existuje. Asi to zařídila přes zdravou výživu. Chleba stojí cca 90 Kč. Říkala totiž, že se jí to moc péct nedařilo a to ona je docela zručná pekařka. Prosím Tě, Andy, ještě k těm bramborám. Říkal Dr. Fuchs ještě něci jiného než uvádí v té své knize, tj. že po uvaření se bílkovina pozmění a nealergizuje? Neříkal třeba, kolikrát týdně je malá snese, nemáte-li je na určitou dobu vynechat (asi ne, neměli byste co jíst, že), nebo na dobu květu určitých rostlin? Díky za info, já teď zase řeším brambory.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.czVolná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
zaměstnání, práce, brigáda


IT/telekomunikace
Práce, zaměstnání telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Nabídka zaměstnání personalistika a řízení lidských zdrojů

finance
Finanční, účetní a ekonomické pracovní pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí a zaměstnání

provoz/výroba
Práce výroba, kvalita, provoz

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Práce zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup