Re: Kromony téma příspěvkuNázev: Re: Kromony

- od: Denisa     datum: 2005-07-23
Ahojky,mám lék Nalcrom doma,ale Štěpánkovi ho nedávám.Hradí ho v plné výši pojišťovna,stojí skoro 1000 Kč.Napsal mi ho gastroenterolog,říkal mi,že je to na mém rozhodnutí,zda ho budu podávat.Já jsem se rozhodla pro přísnou dietu,která naštěstí zabírá,než ho ládovat chemií. Při pravé potravinové alergii nás léky chrání bohužel jen omezeně.Kromoglykát sodný(Nalcrom),který brání vyplavení histaminu z žírných buněk,sice může citlivost snížit,ale riziko v případě,že nezabere,daleko převyšuje výhody.Výjimkou z tohoto pravidla jsou těžké případy,například potravinové alergie vyvolané protilátkami IgE nebo opožděné reakce v podobě průjmu.Pro osoby s těmito problémy bývá život velice těžký,zejména když se v pravidelných intervalech vyvíjejí nové alergie.Uváženým použitím kromoglykátu sodného lze jejich stávající potíže často zmírnit a zpomalit rychlost vzniku potíží nových.Přesto je nutné se podezřelým potravinám vyhýbat,i když reakce na jejich náhodné požití nejsou tak těžké. Nalcrom obsahuje kromoglykan sodný,který působí přímo na projevy potravinové alergie.Přípravek se užívá k léčbě příznaků alergie,je možné jej užívat i z důvodu předejití vzniku alergických příznaků.Poskytuje cennou ochranu při situacích,kdy může nastat vystavení se alergizující potravě. Nalcrom je určen k léčbě potravinové alergie ve spojení s omezením příjmu hlavních příčinných alergenů(látek vyvolávajících alergické příznaky).Přípravek mohou užívat dospělí i děti od dvou let věku. Bylo mi vysvětleno,že když Štěpánek něco nevhodného sní a zároveň bude užívat Nalcrom,měla by být případná reakce snad mírnější než bez léku.Ale o tomhle tématu jsem už psala,je na nás na rodičích,zda se rozhodneme dopřát našim dětem pestřejší stravu s případnými následky,které pak budeme léčit např. kortikoidy atd. a tím zároveň oslabíme imunitní systém našich dětí nebo radši zvolíme přísnou dietu,která sice hodně omezuje,ale dítě je bez ekzému a jiných potíží.Já jsem se rozhodla pro tu druhou možnost,doufám,že tu správnou.Ahoj Denisa.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Kromony

- od: Denisa     datum: 2005-07-23
Ještě bych chtěla dodat,aby to nevypadalo,že odsuzuji ty,kteří tento lék podávají,to vůbec tak není.Myslím,že tento lék je určitě namístě v případě,kdy se i přes velmi přísnou dietu nedaří dosáhnout vymizení příznaků,tam to má určitě smysl,protože to může alespoň zmírnit potíže.A také může podávání léku prý do budoucna alespoň oddálit nebo možná i úplně zabránit případnému vzniku třeba astmatu,které se z jakékoli alergie může časem vyvinout.Denisa.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz a obdobné pracovní pozice

logistika/doprava
Pracovní pozice logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup