pro Andy téma příspěvkuNázev: pro Andy

- od: Míša     datum: 2005-07-13
jeste oprava - mam tam chybu ve vete, ze pokud by se jednalo o celiakii a delali by Niki biopsii streva

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: pro Andy

- od: Andy     datum: 2005-07-13
Ano, nejde prý jen o nesnášenlivost na lepek, měli bychom úplně vynechat mouku- tudíž ne bezlepková dieta, ale celiakie. Na biopsii střeva bysme se měli objednat po 5.9.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: pro Andy

- od: Míša     datum: 2005-07-15
Andy a tu bezlepkovou dietu mate mit okamzite? Ja jsem cetla, ze kdyz ma dite podstoupit biopsii streva, tak by prave lepek vyrazovat nemelo, aby se celiakie mohla potvrdit nebo vyvratit. Kdyz totiz bude drzet tu dietu pred biopsii, tak to strevo se muze spravit a pak bude vysledek negativni, ale nebude spravny. Zkus se podivat na stranky o celiakii. Hlavne do te poradny. Mozna se mylim, ale cetla jsem to z vice zdroju. Nasla jsem vyjadreni dr. Kulhanka, ktery odpovida prave na www.bezlepkovadieta.cz - Ke zjištění diagnosy celiakie v tomto případě je nutné se cca 3 měsíce stravovat "normálně", t.j. konzumovat běžnou stravu s lepkem, a poté provést nové serologické vyšetření a enterobiopsii. S pozdravem dr. Kulhánek Andy, ja Niki drzim moc palce, jen chci pomoct. Nejsem zadny odbornik, jen jsem toho hodne precetla a myslim, ze by byla skoda, aby se neco zvoralo a musela treba na to vysetreni pak znovu. Urcite bys to mela konzultovat s gastroenterologem, jestli tu mouku vyradit nebo ne. Preju pokud mozno pekne leto. Míša

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: pro Andy

- od: aaa     datum: 2005-07-16
Myslím,že Andy v tom nemá jasno.Celiakie je diagnóza,nemoc,bezlepková dieta je jediný způsob léčby celiakie. Jinak se připojuji rozhodně k Míše.Když se podíváte do archívu www.bezlepkovadieta.cz ,sekce - poradna - najdete tam důrazné varování před nasazením bezl.diety před biopsií.Při této dietě (a trochu štěstí )se střevo upraví do 1 měsíce a co pak chcete vyšetřovat? Abyste malou netrápili jen kvůli neznalosti lékařů.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: pro Andy

- od: Petr     datum: 2005-07-16
Když měl jít Peťka na biopsii, tak nám určitě zakázali dodržovat bezlepkovou dietu, protože by to zkreslilo výsledky vyšetření, takže určitě je nutné zařadit před tímto vyšetřením i obilniny a lepek jako součást stravy. Pokud se tak neučiníte, tak jen ztratíte čas a půjdete na ono vyšetření znovu a je to poměrně nepříjemné, ikdyž samotná biopsie (jako vyšetření) několik minut a jen je třeba zústat s děckem půl dne v nemocnici, protože dostane "dobrůtku", která ho totálně omámí a chvíli trvá než se organismus zotaví. Jinak Peťka obsolvoval toto vyšetření dvakrát a čím byl starší tím to bylo více v pohodě. Jinak název je strašidelnější než samotné vyšetření. P.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistentka, sekretářka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a lidské zdoje - zaměstnání, volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické zaměstnání

management
Management, nabídka práce a zaměstnání

provoz/výroba
práce výroba, kvalita, provoz

logistika/doprava
práce logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Práce a zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup