díky téma příspěvkuNázev: díky

- od: Andy     datum: 2005-07-12
moc vám všem děkuju. Jsem z toho ještě furt tak nějak mimo. Řešit něco po telefonu s tím, že mám změnit dietu a že za 2měsíce se dozvím jak...divný. nechce se mi do toho, muž mi říká: přežila to do teď, bude žít dál, nedělej z ní pokusného králíka... Ale já musím. Teď bych jí už vědomě ubližovala. Akorát nevím, jak jí zakázat doposud možné. Na jiné mléko a jiné potraviny si zvykla, protože kravské mléko a vejceč nikdy nejedla, ale teď, když ví, jak chutná obyč rohlík a já jí upeču nějaký pohankový...Bude to těžký a bez vajec o to horší. Moc na výběr nemáme:-((

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: díky

- od: dita     datum: 2005-07-13
Ahoj Andy, nedalo mi to, a znovu četla ten tvůj deník.Když jsem si promítla, že průběh alergie má Tvoje Niki obdobný jako Verunka je to hrůza. Nevím jestli jsi již koukala na stránky o bezlepkové dietě, ale psali tam že snad oves by neměl vadit pokud při pěstování a zpracování nepřijde do styku s lepkem. Já myslím, že si malá zvykne. Uvidíš až jí koupíš "alternativní"rohlík. Ale prosím Tě napiš mi proč nesmíte rýži ani kukuřici. Jak jsem psala Verunka má s rýží potíže ale celiakici jí používají normálně. V obchodě jsem viděla (Tesco)směs na bezlepkový mazanec. Bohužel pro mě je tam rýžová mouka,v kaši Sinlac zase 52 % rýžové mouky apod. Dnes jsem v Kauflandu koupila jáhlové vločky - výborné.Místo krupicové kaše.Snadná příprava a za 10 min. může malá jíst. Já vím, je to jedno jídlo, ale až se zorientuješ, bude to lepší. Já někdy kolem poloviny srpna jdu k MUDr. Fuchsovi - budu se hodně ptát, tak pak napíšu informace, pokud by Ti mohly pomoci. Navzdory tomu, že naše děti mají taková trápení je skvělé, že existují tyto stránky a internet a člověk se může rychleji dopátrat jak informací tak lidí, kteří jsou na tom úplně stejně. Tak ještě jednou držím Vám pěsti. Všem ostatním děkuji za info ohledně "kuchařky" od M. Fuchse.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: díky

- od: Andy     datum: 2005-07-13
K Mudr.Fuchsovi chodíme také. Právě s ním jsem měla včerejší telefonát, kde mi zdělil, že veškeré obiloviny krom pohanky a amarantu prostě vyloučit. Ostatní hodnoty má dost vysoké, takže raději ne. Fakt nevím a opravdu netuším co dál. Dnes jsem navštívila zdravou výživu. Bezlepkových potravin mají kvanta- i hotové pečivo, ale ty obsahují buď něco z vajec nebo mléka apod. a nebo již zmiňovanou kukuř. a rýžovou mouku a to ve větší míře např. k pohankové. Takže jsem koupila jen bezlep. mouku Unimix, ale netuším, co s ní a pohankové těstoviny- kolínka. Můžu jí i nadále do potravin přidávat ovesné mléko. Prodím tě, ty jáhlové vločky jsou v krabici nebo pytlíku? jak se připravují? Ale nevím, zda je smí. Budu muset stejně asi počkat až na testy na gastru. Opravdu netuším, co a jak dál!?!?!?

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: díky

- od: dita     datum: 2005-07-14
Prodávají se v průsvitném pytlíku. Mají i pohankové. Návod je tam napsán, tak Ti ho nebudu psát.Když ho nenajdeš napiš, odepíši. Jáhly jsou přirozeně bezlepkové, ale máš pravdu, když i rýži, která je bezlepková zakázali je lepší se zeptat. Jinak já Ti jen mohu říct, že si vše moc beru a protože jsem z toho ze všeho byla zralá na špagát (zvlášť po té, co jsem si přečetla o bezlepkové dietě) jsem si řekla, že Verunka má holt drobný handicap v příjímání některých potravin. Diabetické děti se taky naučí, že holt nemohou sníst vše a v takové míře, na co mají chuť. Až se situace trochu uklidní - myslím ten první nápor až zjistíš co a jak vařit tak se srovnáš s danou situací. Niki to zvládne možná líp, než si teď myslíš. Já tomu věřím. Je v těch nejlepších rukách. Tak zatím.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: díky

- od: aaa     datum: 2005-07-16
S tim ovsem jsem to taky četla,jenže to se týkalo ovsa pěstovaného v zahraničí.Určitě ne našeho.Rozhodně doporučuju zařadit si oves mezi lepkové potraviny.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: recepty pro děti

- od: Marcela     datum: 2010-10-11
Doporučuji knihu: Atopický ekzém, alergie, astma - od MUDr. Hofhanzlové Judity. Najdete tam mnoho receptů pro děti, časté příčiny alergií, atd. Je to moc užitečná knížka. Také malému vařím podle ní.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
wwww.hledampraci.cz


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz a obdobné pracovní pozice

logistika/doprava
Pracovní pozice logistika, doprava