Alergie na mléko a dědičnost téma příspěvkuNázev: Alergie na mléko a dědičnost

- od: Petr     datum: 2005-07-09
Na základě dotazu o dědičnosti alegrie na mléko a potenciální rizika potravinové alergie pro potomky od paní Dagmar si dovoluji otevřít diskusi na toto téma: Je Alergie na mléko (respektive alergie na bílkovinu kravského mléka) dědičná? A analogicky Je intolerance laktózy dědičná? A co ostatní potravinové alergie a intolerance?

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie na mléko a dědičnost

- od: Bea     datum: 2005-07-10
Ahoj, my s manželem alergici nejsme a malá je snad největší alergik na okrese. Alergičtí jsou oba naši bratranci,ale jejich bratři zase už ne. Teď budeme mít druhé mimi, tak se ozvu, třeba to dobře dopadne, držte palce. Já myslím, že je to prostě smůla a náhoda.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Alergie na mléko a dědičnost

- od: Dita     datum: 2005-07-11
Co já jsem se dočetla, tak může být alergie u rodičů prozatím skryta.Alergii můžeme dostat i ve "zralém"věku. Tato informace je zřejmě ukryta někde v genovém řetězci(?). Pravdou je, že můj manžel není alergik, ale sem tam má atopický ekzém, já sama alergická nejsem na nic a naše Verunka má smůlu, že je alergická prozatím od bílků,KM, přes banány, pšenici až po rýži. Kdopak ví, proč zrovna ona má tak silné alergie, když šance na intoleranci některých potravin byla sotva 20 %. A mělo by smůlu i druhé dítě?V jakém rozsahu?Dá se to ovlivnit? To je to co mi vrtá hlavou. Tak zatím ahoj.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.czVolná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
zaměstnání, nabídky práce, brigáda