dotaz téma příspěvku



Název: dotaz

- od: Martina     datum: 2014-02-24
Dobrý den, mám 6ti měsíčního chlapečka. Nebyl zatím potvrzen atopický ekzem, ale už jsme byli 2x u kožního lékaře s problémem. Nejprve to bylo po ca 3tím měsíci vyrážka na obličeji, dostali jsme od dr mastičky a nakonec od kožní lékařky Advantan-kortikosteroidy, což zabralo v podstatě hned. Před tím jsme ještě vyměnili mléko. V porodnici měl PreBebu, doma jsme nasadili Nutrilon, ale po projevech té vyrážky jsme přešli na Nestlé AL110 bez laktozové mléko a trochu to zabralo. Minulý týden se mu udělalo impetigo na nožičkách, protože měl suché nárty a asi jsem mu špatně střihla nehtík a z toho se vyvinulo impetigo :-( Impetigo zahojeno Bactrobanem, ale zase se více rozjely tvářičky, které jsou červené. Zavádíme příkrmy, ale nepřijde mi, že by se nějak osypával po jídle.. očekávala bych třeba celkové osypání na těle, pokud by byla reakce. Také jsme zkoušeli hlavně králičí maso, což jsem se dočetla taky může být problém. Takže jsem teď zmatená. Nevim, jestli má malej intoleranci na tu laktózu, jestli se třeba nevrátit k tomu Nutrilonu normálnímu.. nebo jestli zkusit tu dietu podle Rezi a Cordiho? to je vhodné i pro takhle malé děti? a to se dává místo oběda nebo se to dává celý den místo mléka? Malej pije 120ml v podstatě co 2 hodiny a asi 8x denně. Má smysl absolvovat vyšetření na alergie? Nebo se nechat vyšetřit z kapky krve? Malej s tím zatím žádný problém nemá, ale já bych to chtěla nějak vyřešit a "vyléčit", pokud by to tedy šlo :-) děkuji za Vaše odpovědi a rady

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu



Název: Re: dotaz

- od: Alena     datum: 2014-03-13
Dobrý večer Martino, ve Vašem dotazu mě zarazila jen jedna věc, a to, že jste po objevení vyrážky zavedla Nestlé AL110. To Vám někdo poradil? Laktózová intolerance se projevuje potížemi s trávicím traktem, nejčastěji plynatostí, bolestmi břicha, průjmy,... ale ne kožními projevy. Pakliže se usuzuje na možnou alergii, se kterou by souvisel např. výskyt ekzému, pak je třeba myslet na alergii na bílkovinu kravského mléka a vybrat některé z mlék, v nichž je bílkovina rozštěpena na peptidy, např. Nutrilon allergy care, nebo v případě těžké alergie až na aminokyseliny, např. Neocate. Podívejte se zde do databáze článků na laktózovou intoleranci a alergii na bílkovinu kravského mléka, laická veřejnost si tyto dva pojmy často plete. Jinak králičí maso je všeobecně považováno za nízkoalergenní, ale musíte to brát tak, že to nemusí platit 100% a někomu vadí i to.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu



Název: Re: dotaz

- od: Jitka     datum: 2014-03-15
Dobrý den Martino, no, podle toho co píšete, tak mi přijde, že Vaše slova píši já. Řeším teď úplně stejný problém a syn má taky 6měsíců. Já mu teda dávám Nutrilon Allergy Care a to už 10 balení. Nemůžu říct, že nám pomáhá. Vyrážka nám někdy zmizí a teď zrovna se nám vrátila. Známá mi říkala, že vyrážka má svůj život a prostě někdy zmizí a pak se zase objeví a vymizí snad někdy okolo 2 roku života a nebo se jí malý nezbaví nikdy. Musím hlavně dávat pozor, co mu dávám za příkrmy a musím teda říct, že je dost těžké vybrat ten vhodný.Spíš bych se Vás zeptala, jaké ještě používáte mastičky?? Já koupila malému A-dermu, ale chtěla bych zkusit i něco jiného a plánuji, že bych zašla na kožní. Tak uvidím. Pokud máte zájem debatovat, tak klidně písněte. Hezký večer.Jitka

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu



Název: Re: dotaz

- od: Alena K.     datum: 2014-04-19
Dobrý den, paní Martinko, čtu si Váš příspěvek a moc ráda bych Vám pomohla. Nevím, co přesně je to za exém, ale mám kolem sebe pár lidí s osobní zkušeností vyléčeného atopického exému pomocí přírodní cesty. Pokud byste si jeden příběh chtěla přečíst, mohu Vám ho poslat osobně na email. Píše tam maminka holčičky, která začala mít takové kožní problémy v době kojenecké a začala to řešit. Holčička je dnes zdravá. Třeba uvidíte, zda je to podobné tomu, co má Vaše miminko. Klidně mi napiště na demipo@hotmail.com. Ráda odpovím. Alena K.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu





Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)





Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 



FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   





Hledám práci.czVolná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
zaměstnání, nabídky práce, brigáda