Diskuze ke článku - Příběh Petry - Intolernace na kukuřici téma příspěvkuNázev: Diskuze ke článku - Příběh Petry - Intolernace na kukuřici

- od: Administrator     datum: 2013-05-22
Otevíráme tímto diskuzní fórum k článku Petry, která zveřejnila svůj příběh o diagnóze Intolerance na kukuřici. Její příběh a zejména cesta k diagnóze je velmi zajímavá a bohužel pro české zdravotnictví i tak trochu typická. Petře děkujeme za její velmi přínosný článek a přejeme mnoho zdraví.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Diskuze ke článku - Příběh Petry - Intolernace na kukuřici

- od: Zdenka     datum: 2013-05-24
Milá Petro, moc Vám děkuji, že jste napsala svůj příběh. I mě trvalo přes 10 let, než se zjistilo, že příčinou jsou potravinové intolerance. Mnohé z toho, co píšete, to je jako přes kopírák. Jen místo stresu mi přiřkli anorexii... Vlastně jsem zatím ve stádiu pátrání. Jasná je intolerance bílkoviny kravského mléka a všech druhů pšenice. Nechala jsem si dělat i testy, ale tam vyšlo špatně téměř vše, co jím. Takže to svědčí spíš o syndromu propustného střeva než že příčinou byly všechny potraviny. Zaujalo mě, že je možné si testy v Thomayerově nemocnici nechat udělat na pojišťovnu. Co je k tomu nutné? V každém případě je pro mě Váš příběh velkým povzbuzením, že je tu takových více, že si opravdu nevymýšlím a že je možné problém vyřešit. Moc děkuju!

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Diskuze ke článku - Příběh Petry - Intolernace na kukuřici

- od: Petra     datum: 2013-05-25
V Thomayerově nemocnici dělají test na intoleranci 221 potravin v Imunologické laboratoři. Jednoduché vyšetření z krve. Já na něm byla v roce 2010 - tenkrát byl pro samoplátce za cca 8 000. Pokud Vás na vyšetření ale poslal Váš obvodní lékař, byl hrazen pojišťovnou. Pouze jsem za ním došla a bez problému mi žádanku vypsal. Koukala jsem, že teď už to mají na stránkách trochu jinak - jedna skupina potravin stojí necelých 400,- Kč (je jich tam ale opravdu hodně, takže celkově to vyjde dost draho). Já už si přesně nevzpomínám, ale myslím, že dříve tam měli přímo uvedenou informaci, že po doporučení obvoďáka je test zdarma. Zkuste za svým lékařem zajít se staženými žádankami ze stránky ftn - imunologická laboratoř (přesný odkaz Vám mohu zaslat na e-mail - tady nejde kvůli spamu). Snad to tak bude fungovat i teď, protože test opravdu není za pár korun. Mě vyšla intolerance také na více potravin - řeknou Vám výsledky ale i s rozdělením na silnou a slabou intoleranci. Silnou mám na potraviny uvedené v článku a slabou na další čtyři. Vyhýbám se raději všem, ale možná by nebyl problém ty ,,slabší,, občas jíst. Přeju hodně štěstí v hledání a kdyby jste chtěla ještě nějaké informace, ráda zodpovím. Petra

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Diskuze ke článku - Příběh Petry - Intolernace na kukuřici

- od: Žaneta     datum: 2014-07-04
Dobrý den Petro, otevřela jste mi cestu ke " štěstí", od nejútlejšího dětství si vzpomínám na ukrutné zažívací potíže, postupem věku a pracovního stresu vygradovali do každodenní nevolnosti, křečí a průjmů...Gastro vyšetření neprokázalo absolutně NIC, závěr - zbavit se stresu. Eliminační dietou jsem odhalila nesnášenlivost brambor, lepku ... je mi mnohem lépe, ale nebylo to stále to pravé ořechové. KUKUŘICE, ano , to je ten poslední krok ke zbavení se potíží - dochucovadla, ochucené jogurty - děkuji za váš článek. Bez kukuřice se žije nádherně. Rada pro Vás, veškeré alergie se dají minimálně potlačit akupunkturou, to je má osobní zkušennost:-)Krásný den Žaky

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Diskuze ke článku - Příběh Petry - Intolernace na kukuřici

- od: Martina     datum: 2017-05-10
Měla jsem podobné potíže nějakou dobu, poté mi na gastru zjistili celiakii. Po zhruba 5 letech na bezlepkové dietě se mi problémy vrátily a byla jsem na tom stejně jako Petra. Všechno je v pořádku, příčina stres. Když to došlo do stádia, kdy už jsem nemohla sníst vůbec nic, aby mi nebylo zle a opravdu jsem začala být silně ve stresu (ve stresu z nevolnosti a ne naopak) napadla mě právě kukuřice. Jedla jsem ji pořád, nahrazovala jsem tím pšeničnou mouku a nikdy mě nenapadlo, že by mohla způsobovat problémy, už proto, že jsem o tom neslyšela ani nikde na internetu nečetla. Zkusila jsem kukuřici vysadit a světe div se - problém vyřešen.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Diskuze ke článku - Příběh Petry - Intolernace na kukuřici

- od: Blanka     datum: 2020-09-10
Měla jsem dlouhá léta občasné bolesti žaludku, od lékaře jsem měla předepsaný Pantoprazol, žaludek zlobil pořád, pak mi zjistili celiakii, žaludek zlobil pořád. Lékař měnil léky, ale pořád byly ze stejné skupiny jako Pantoprazol a mně bylo čím dál hůř. Kromě toho jsem také trpěla nespavostí, pak se najednou přidalo slano v ústech a velká únava, lékař předepsal lék z jiné skupiny než Pantoprazol, jenže ten už se prý nevyrábí. Říkala jsem mu, že po kukuřičném kuskusu a kukuřičných corn flakes si připadám jak kdybych měla v ústech plnou lžíci soli. nevěděl si s tím rady. Pak mi dcera na internetu našla stránku s těmito příspěvky. Vynechala jsem ve svém jídelníčku kukuřici a veškeré potíže se žaludkem zmizely. Usínám rovněž bez problému. takže moc děkuji za všechny vaše příspěvky. Je fakt, že vynechat kukuřici ze stravy dá fušku, protože kukuřičná mouka nebo škrob jsou skoro ve všem. Ale dá se to zvládnout. Na test nepůjdu - dočetla jsem se, že stojí 11 400,-Kč. Možná jsem něco přehlédla, ale stačí mi ověření v praxi.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Diskuze ke článku - Příběh Petry - Intolernace na kukuřici

- od: Pavla     datum: 2017-07-31
Ráda bych poprosila autorku o kontakt, jsem zoufalá, ve stejné situaci, akorát tady žádný lékař nechápe, co po nich chci. Žádné testy na potravinovou intoleranci neznají (vsichni jen lepek a mléko) jenže já už celiakii mám tak se se mnou nikdo dál nebaví. Ráda bych jela do Thom. nem. ale ta cena je teda pálka :-( Opravdu jste s doporučením nic neplatila? Děkuji

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Diskuze ke článku - Příběh Petry - Intolernace na kukuřici

- od: Lucie     datum: 2017-10-06
Jen mohu potvrdit tuto hroznou zkušenost s českým zdravotnictvím. Napřed z vás udělají případ pro psychiatra.. Intoleranci kukuřice jsem zjistila teprve domácím testem (Food detective za 2400 Kč).Mně se intolerance vyvinula pravděp. po dlouhodobé nemoci. K tomu intolerance pšenice, vajec a droždí, o něco menší pak na luštěniny a kravské mléko. Průšvih je, co jíst, protože kukuřice a pšenice je snad všudypřítomná.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Diskuze ke článku - Příběh Petry - Intolernace na kukuřici

- od: Zdeňka Kosinová     datum: 2018-03-18
Mám také problém s kukuřicí a kukuř.škrobem,zjistila jsem to díky mé práci,jsem kuchařka a vařím i bezlepkové porce pro pár dětí v škol.jídelně a kde byla použit kukuř.mouka nebo škrob a já to dochucovala tak problém byl na světě.Mě opuchají oční víčka a okolí očí dost svědí až štípe.Tak když jsem zjistila že škob z kukuřice je skoro všude obsažený,že nemohu jíst ani kečup,rajský protlak,lečo,puding,a spoustu dalších potravin kde je kukuř.škrob tak jsem myslela že nebudu ani moct vykonávat profesi kuchařky.Mít stále opuchlé oči jsem nechtěla.Občas sice něco neopatrností sním,a musím ty oči namazat kortikoidovou mastí aby se ta kuže vyléčila,ale dávám si velký pozor,kukuřice je prostě pro mě nebezpečná potravina,a jsem ráda že si to Petro takhle popsala a že si člověk nepřipadá že je blázen,a jak je vidět z diskuze že je nás víc co trpí.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuOdkaz na článek

Tato diskuse je diskusí ke článku: Příběh Petry - Intolerance kukuřicePřidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.czVolná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
zaměstnání, nabídky práce, brigáda