Prosba o radu téma příspěvkuNázev: Prosba o radu

- od: Veronika     datum: 2005-07-05
Mám 13ti týdenní Andulku, zatím s nepotvrzenou alergií na KM. Ekzém se objevil na začátku 2. měsíce. Od narození jsem musela dokrmovat umělou výživou (Nutrilon), protože jsem neměla dostatek vlastního mléka. Po poradě s dětským lékařem jsem změnila mléko na HA, ale bez výsledku. Až po úplném vysazení umělé výživy cca na 2 týdny se ekzém skoro úplně vytratil. Pan doktor mi vyhověl a odebral krev na rozbor. Takže čekám, jak to dopadne. Sama dodržuji nemléčnou dietu, problém je, že vlastního mléka stále nemám dostatek, takže je to dost vyčerpávající souboj. Dětský lékar mi dal Nutrilon SOYA, ale Andulka se mi po první dávce znova osypala. Takže jsem jí ho už radši nedala. Znova se snažím pouze kojit. Před použitím Nutrilonu soya jsem používala pro sebe sójové mléko a Aničce to nevadilo.Chtěla bych poprosit o radu, zda sója přechází do mateřského mléka, tak jako je to u KM. Děkuji Veronika

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Prosba o radu

- od: Dita     datum: 2005-07-07
Vše co jíš, či vypiješ přechází třeba v nepatrném množství do mateřského mléka. Mohu Ti jen říct, že jsem si přečetla knížku,o které jsem již tady psala - Atopický ekzém - od autorů Mudr. Čapková, Mudr. Vosmík a to třetí jméno v paměti nemám - jsou to specialisti na dětský atopický ekzém a tam varují i před náhražkami mléka např. u toho sojového, koňského, velbloudího, kozího apod, že užíváním může být dosaženo vytvoření alegie na danou bílkovinu . Nejsem odborník, ale tolik po zkušenostech s Verčou vím, že existuje mléko Nutrilon Pepti,Nutrilon Pepti MCT, kde je bílkovina rozložena na řetezec a obvykle to dětem alergickým na KM pomáhá. Nám nevyhovovala chuť a ani tak jsme nedosáhly dobrých výsledků, tak jsme přešly na mléko Neocate - výrobce SHS International - kontakt - Nutricia, po kterém ekzém ustoupil. Držím Ti palce. Dita

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Prosba o radu

- od: Dita     datum: 2005-07-07
Milá Veroniko, ještě jednu věc. Když byly mé Verunce asi tak 2,5 m. (to byla ještě plně kojená)Měla ekzém, vzali nám krev, ale potvrdila se pouze alergie na bílek. Ale i po vynechání vejce ze stravy, se jí nedařilo lépe, měla průjmy, "netloustla", ekzém měla po celém těle. Někdy se alergie na KM projeví až po skončení kojení. Lze to prý těžko stanovit, že jde o alergii na KM, chce to lékaře např. alergologa, který již má zkušenosti a je schopen správnou diagnózu - i přesto že není alergie potvrzena v krvi - potvrdit. Nyní kdy je již Verunka (je jí skoro 7 měsíců)na speciálním mléku a zavádím příkrmy (brambora, mrkev, květák apod) a dělali nám nový krevní rozbor - již je alergie na KM potvrzena.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Prosba o radu

- od: Bea     datum: 2005-07-07
Ahoj, myslím, že tímto vysazením a nasazením mléka do stravy máš alergii empiricky potvrzenou. Požádej lékařku , popř. gastroenterologa o předepisování nutrilonu pepti 1. Nebo ti třeba poradí jiné hydrolyzované mléko, ale HA nestačí, musí to být hydrolyzát.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Prosba o radu

- od: Veronika     datum: 2005-07-07
Děkuji za odpovědi. Veronika

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

nabídka práce, zaměstnání a brigády
Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání