polyvalentní potravinová alergie - větší děti téma příspěvkuNázev: polyvalentní potravinová alergie - větší děti

- od: Lenka     datum: 2011-09-21
Reaguji na příspěvěk paní z června - máme klučinu (jedno z prvních dětí tady) - nyní 10 let. Diety dodržujeme pořád, za poslední rok se kluk hodně spravil - poprvé v životě má velmi lehce podkožní tuk na břiše. Po expozičním testu na mléko nereaguje, ale u nás je to spíše tím, že dietu držíme přísně a zřejmě se zahojilo konečně střevo. čekáme na pubertu, a doufáme, ale jsme rozhodnuti držet dietu do dospělosti - ukončení vývoje. V pubertě má tělo dělat co samo se sebou a nechci zahodit těch předchozích 10 let péče.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: polyvalentní potravinová alergie - větší děti

- od: Alena     datum: 2011-11-01
Dobrý den Lenko, děkuji za reakci na můj dotaz. Zajímalo by mě ještě spoustu věcí ... Jestli třeba je alespoň něco, co Váš syn dřív nemohl a už může (nemyslím zrovna mléko, ale nějakou jinou potravinu). Kdybyste měla chvilku čas, mohla byste se mi ozvat na mail: kaasova@seznam.cz ? Synovi budou tři a zatím mi to přijde spíš čím dál horší, než že bych spatřovala nějaké zvyšování tolerance a zlepšování stavu. Začal mi reagovat i na potraviny, které dřív snášel. Z posledních testů máme pozitivní kde co včetně latexu a s ním zkřížených potravin, další potraviny, na něž mi silně reaguje (hlenové průjmy a ekzém), vyšly negativní, takže na některé potraviny to bude spíš non-IgE alergie. Už jsem z toho opravdu zoufalá. Díky za Váš čas a pěkný den všem, Alena

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: polyvalentní potravinová alergie - větší děti

- od: Petr     datum: 2011-11-04
Dobrý den Aleno, dovolím si odpovědět i za Lenku, která se Vám určitě ozve.

Syn respektive jeho stav se začal zlepšovat v okamžiku, kdy jsme začali držet bezlepkovou a bezmléčnou dietu. V období komplikací jsme museli dodržovat i dietu bezezbytkovou. Stav se začal zlepšovat, ale celý proces trval 4 roky. Každá nemoc, antibiotika a podobně situaci nepomáhala a proces regenerace organismu se zpomaloval. Letos po expozičním testu na mléko bez pozitivní reakce mu lékaři respektive pojišťovna odmítla předepisování Neocate, který se, v našem případě, ukázal jako neuvěřitelné pozitivum a výborná náhražka stravy směrem k vápníku, hořčíku i dalším prvkům nezbytných pro vývoj organismu. Po konzultaci s MUDr. Fuchsem jsme odmítli dávat synovi mléko, mléčné výrobky nebo produkty obsahující mléko. Důvody pro toto rozhodnutí jsou dva: 1. Organismus na mléko není zvyklý, 2. Odmítáme riskovat zhoršení stavu.

Například o prázdninách na táboře prokazatelně jedl i produkt sice bezlepkový, ale s mlékem a reakce organismu nenastala.

Přesto stále dodržujeme bezlepkovou dietu a zároveň i dietu bez laktózy.

Na rozdíl od Vašeho případu nám v testech nikdy pozitivně nevycházeli alergie a intolerance a to dokonce ani testy na celiakii, přesto se kombinace stravy bez lepku a bez mléka, spolu s medikací, ukázala jako klíčová pro zlepšení synova stavu.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: polyvalentní potravinová alergie - větší děti

- od: Alena     datum: 2012-01-09
Dobrý den Petře, prvně navrhuji tykání pro snazší komunikaci, jestli Vám to nebude vadit ...a taky moc děkuji za reakci.Lenka se mně ozvala, ještě jí budu psát.Je pravda,že každý z těchto případů je jiný, takže co funguje u jednoho dítka u druhého platit nemusí, ale i tak máme mnoho společného ... Jak jsou na tom větší děti mě zajímalo hlavně proto, že občas, když je krize a relaps, ztrácím naději, že se to někdy zlepší :-(. Jinak platí to, co u vás. Někdy je stav víceméně OK (samozřejmě při dodržování diety plus terapie), přijde viróza a je to všechno v ... no, každý ví kde. Nám sice už nějakou dobu předepisují na výjimku Nutrilon allergy care(protože po přechodu z Neocate nebyly dechové problémy, kůži máme špatnou plus mínus pořád stejně, střevní problémy se tím zhoršily), ale když je sebemenší střevní reakce po nějaké potravině, nesnášíme ani laktózu. Nakonec jsem sebrala odvahu o objednala syna k Dr.Fuchsovi (byť teď máme dobrou péči, ale asi bych si vyčítala to nezkusit, protože na naší alergologii jsme tuším jediný takto rozsáhlý případ a pan doktor Fuchs má přinejmenším víc zkušeností s těmito pacienty).Ještě jsem vám oběma chtěla poděkovat za vytvoření tohoto webu, ona teorie je jedna věc a osobní zkušenost druhá a mnohdy k nezaplacení.Přeju pěkný pracovní týden, Alena

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás