nesnášenlivost mléka - alergie? téma příspěvkuNázev: nesnášenlivost mléka - alergie?

- od: Petra     datum: 2011-04-21
Dobrý den, i já bych Vás všechny chtěla poprosit o radu.Moje dcerka (3 roky) se poslední půlrok trápí průjmy. Měla jsem a mám podezření na mléko. Doktorka nám udělala krevní testy a anální výtěr, ale vůbec na nic nepřišla a pouze doporučila úplně vyloučit mlého a omezit lepek. Ale neřekla, o co by se mohlo konkrétně jednat. Alergie na mléčnou bílkovinu? Ta by se ale ukázala v testech, ne? Anebo nesnášenlivost laktózy? U té jsem si myslela, že se projevuje spíše hned ještě v miminčím věku. A pak jsem si přečetla, že i testy nemusejí hned vše prozradit. Potřebuji se zorientovat. A navíc ještě jeden dotaz. Chápu, že to bude asi u každého specifické, ale dcerka je teď bez mléka a všeho mléčného už 14 dnů, v sobotu babi udělala stravovací chybu a průjem se znovu v silné míře objevil a trvá dodnes. Jak asi trvá doba, než se střevo uklidní? Začínám mít pocit, že to snad ani mlékem není .Ale když doktorka nemá v rukou "hmatatelné" výsledky, není mi schopná nic říci a nasadit dceři mléčnou dietu chápu, ale bezlepkovou, to už je silné kafe, když nevím, co jí je. Moc děkuji ze radu a vlastní zkušenosti.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: nesnášenlivost mléka - alergie?

- od: Gabriela     datum: 2011-05-06
Má dcerka od dvou měsíců měla silné průjmy, končící hospitalizací pro krvavé průjmy.. až na téměř dva měsíce s celkovou nitrožilní výživou. Po dvou měsících se nic nezjistilo.. na průkaz alergie bylo brzo, výtěry i další vyšetření- biopsie střeva, cystická fibróza, VVV... vše negativní. Zahájila se pouze bezmléčná, bezlaktózová, bezlepková dieta( plus další silné alergeny)...mléko NEOCATE a dcerka byla v pořádku. Později jsme nasadili( po zhojení střeva) lepek. Lepek je totiž velice zátěžová složka potravy a pro zhojení střeva po různém poškození..infekcí..alergií se ze stravy na aspoň několik měsíců vysazuje. Do čtyř let věku jsme měli bezmléčnou, bezlaktózovou dietu...dcerka prospívala, bez obtíží. V pěti letech provedeny opět odběry na alergie... hraniční až negativní... Nicméně po nasazení mléka do stravy opět nadýmání, průjmy.. Stanovena dg. intolerance laktózy.. Mateřské mléko obsahuje vysoké procento laktózy.. proto asi tak silné poškození střeva.. Nyní ve stravě mléko nahrazeno ovesným, rýžovým apod... Jogurty (laktóza je již částečně naštěpená)toleruje v menším množství i další mléčné výrobky (čoko, zmrzlina..) v malém množství tolerovaná.. Dále jsme zjistili i špatné štěpení ovocných cukrů...též průjmy, nadýmání.. Omezené množství toleruje. Tedy kopeček zmrzliny a půlka jablka- dobrý... zmrzlinový koktejl a ovoce- průjem... No asi jsme přišli na příčinu našich problémů... to přeji i Vám a hlavně přeji tu cestu ke zjištění vaší dg. co nejkratší! Gábina

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistentka, sekretářka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a lidské zdoje - zaměstnání, volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické zaměstnání

management
Management, nabídka práce a zaměstnání

provoz/výroba
práce výroba, kvalita, provoz

logistika/doprava
práce logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Práce a zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup