tuk na pečení při alergii na BKM a sóju téma příspěvkuNázev: tuk na pečení při alergii na BKM a sóju

- od: Petra Ošmerová     datum: 2010-12-06
Ahojky, mám doma malého alergika na BKM a sóju a teď před Vánoci si trochu lámu hlavu čím nahradit máslo v receptech. Do běžného pečení dávám Vegetol, ale co do cukroví? Už jsem se dívala na některé tuky v obchodě, ale vždy měli jako emulgátor sójový lecitin a margarín na studenou kuchyni mám strach použít. Prosím nějakou zkušenější maminku o radu. Kde se dá případně takový tuk koupit?

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: tuk na pečení při alergii na BKM a sóju

- od: Janina     datum: 2010-12-07
Osvědčený je Ceres Soft - je z palmového a řepkového oleje, takže by vadit nemusel :) Pak jsem se taky dočetla, že se dobře peče z palmovo-kokosového tuku, ale nemám vyzkoušeno. Hledala bych ho v DM nebo prodejnách zdravé výživy.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: tuk na pečení při alergii na BKM a sóju

- od: Vera     datum: 2010-12-08
Výborný je Alsan (prodejny ze Zdravé výživy), lze také použít máslo Ghí (neobsahuje BKM, objednávám ho z netu), ale také sádlo. Sojový lecitin je látka lipidické (tukové) povahy, chemicky jde o fosfatidy obsahující kyselinu glycerinofosforečnou, mastné kyseliny a cholin. Protože -obecně- alergenem je takřka vždy bílkovina (soja a BKM - zde bílkovinné alergeny jsou si dosti podobné, proto často souběh alergie BKM+soja), sojový lecitin mnohdy nevadí. Doporučuji ozkoušet v domácích podmínkách (test: 4 dny podávat výrobek, kde je sojový lecitin, sledovat příp.reakci)

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

nabídka práce, zaměstnání a brigády
Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání